Investori HUEN

Znížte si náklady na energie výberom správnej sadzby

Poznáte výšku spotreby elektriny v domácnosti, no netušíte, akú sadzbu si vybrať? Poradíme vám pomocou sprievodcu sadzbou.

DomovMini

Sadzbu DD1 odporúčame najmä pre chaty, záhradky, garáže a domácnosti s veľmi nízkou spotrebou elektriny. 

DomovKlasik

Sadzbu DD2 si vyberte, ak používate bežné domáce spotrebiče, napr. práčka, vysávač, televízor, rýchlovarná kanvica, atď.

DomovNočnýPrúd

Sadzba DD3 je dvojtarifná. Ak používate spotrebiče s vyššou spotrebou, napríklad ohrievač teplej úžitkovej vody či akumulačné vykurovanie, a môžete ich mať zapnuté v čase nízkej tarify, ušetríte. Pásmo nízkej tarify poskytujeme minimálne 8 hodín denne s fixne určeným časom prevádzky.

DomovAku

DD4 je dvojtarifná sadza určená v prípade využívania elektriny na vykurovanie akumulačnými alebo hybridnými spotrebičmi, na prípravu teplej vody a na varenie. Hybridný spotrebič je taký, ktorý má akumulačné aj priamovýhrevné bloky. Na obidva bloky platí pásmo vysokej a nízkej tarify. Pásmo nízkej tarify sa poskytuje na minimálne 8 hodín s blokovaním akumulačných a hybridných spotrebičov v čase vysokej tarify.

DomovVykurovanie

DD5 je dvojtarifná sadzba výhodná pre byty, domy, chaty s elektrickými priamovýhrevnými spotrebičmi na vykurovanie, prípravu teplej vody a na varenie. Sadzba je vhodná pre miesto so zabezpečením technického blokovania priamovýhrevných častí v čase platnosti vysokej tarify. Pripojenie je na samostatný elektrický obvod inštalovaný napevno bez zásuviek so stýkačom ovládaným spínačom HDO cez oddeľujúce relé, ktorý určí prevádzkovateľ distribučnej sústavy. Pásmo nízkej tarify sa poskytuje denne počas minimálne 20 hodín.

Rýchle odkazy:

Zmeniť sadzbu elektriny (Som zákazník ZSE)

Chcem elektrinu od ZSE (Nový zákazník)

Extra zľava na elektrinu

YouTube FB
 
© 2013 - 2014 ZSE, všetky práva vyhradené.