Editoriál - ZSE | BiznisNovinky

Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

ZSE Biznis Novinky

/

Editoriál


Vážený obchodný partner,

verím, že uplynulý rok sa vám podarilo všetko, čo ste si naplánovali a počas Vianoc budete môcť v kruhu vašich najbližších na chvíľku zvoľniť tempo a nájsť si čas na príjemné veci a možno aj na prečítanie posledného tohtoročného vydania ZSE Biznis Noviniek.

Emisné povolenky aj v roku 2018 najvýraznejšie ovplyvňovali cenovú hladinu silovej elektriny. Avšak ku koncu roka sa do hry zamiešali aj iné faktory. O tom, ktoré to sú, sa dočítate v článku od kolegu Miroslava Chlebiša.

A keď sme už pri cenách elektriny, azda každému je známe, že cena elektriny rastie... Čo to však znamená pre firmy a ako môžu na túto situáciu reagovať, sme sa pozhovárali s kolegom Mariánom Ponechalom.

Ruský plynový gigant Gazprom sa dlhodobo snaží nájsť cestu, ako prepraviť plyn mimo územia ich západných susedov. Aký osud čaká ukrajinský plynovod po roku 2019 sa dozviete v článku od Tomáša Piterku.

Nemecko je už dlhodobo jedným z lídrov energetickej transformácie v Európe. Minulý rok vygenerovali obnoviteľné zdroje energie v tejto krajine rekordný objem elektrickej energie. Koľko nemeckých domácností má nainštalované batérie na uskladnenie energie sa dočítate v článku z nášho portálu www.setri.sk.

Novinkou v našom portfóliu služieb pre domácnosti je služba ZSE Poistenie sedadiel, ktorá sa hodí každému, kto cestuje autom so spolucestujúcimi. Viac o výhodách tejto služby sa dozviete v článku.

Prajem Vám príjemné čítanie a pokojné prežitie Vianoc :)

 

Ing. Nikoleta Krecháčová
vedúca úseku korporátneho predaja