Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

ZSE Biznis Novinky

ZSE Biznis Novinky

/

Editoriál


Vážený obchodný partner,

verím, že si v tomto letnom čase nájdete chvíľku na ďalšie vydanie ZSE Biznis Noviniek. Pripravili sme si pre vás zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa na trhu v poslednom období udialo.

Aj keď zemný plyn pri výrobe elektriny nemá nulové emisie, jeho význam v kontexte snahy o dekarbonizáciu trhu významne narastá. V oblasti odstávok uhoľných elektrární sa, až na pár výnimiek, pridávajú k Nemecku ďalšie krajiny. Navyše, dovoz lacného plynu z USA do Európy tlačí ceny nadol. Viac o tejto téme sa dozviete v článku od kolegu Tomáša Piterku.

Prudký rast cien v roku 2018 spôsobený hlavne nárastom ceny emisných povoleniek, ktorý bol medziročne najvyšší za posledné roky, pocítili všetci koncoví odberatelia elektriny od domácností až po veľkých industriálnych zákazníkov. Na otázku, či nás čaká ďalšie zvyšovanie cien elektriny sa pokúsil vo svojom článku odpovedať kolega Miroslav Chlebiš.

Zvyšovania cien sa rozhodne nemusíte obávať v prípade klimatizácií od ZSE. Ak práve uvažujete nad kúpou takéhoto zariadenia, v článku sme pre vás zhrnuli pár užitočných tipov.

Solárna energia je jeden z najdostupnejších obnoviteľných zdrojov. V článku sa dočítate, ktoré sú kľúčové faktory pre skutočný energetický prechod a dosiahnutie cieľov pre boj s následkami klimatických zmien.

Na elektrické vedenia pri Siladiciach (okres Hlohovec) pribudlo začiatkom marca, vďaka ochotným a šikovným kolegom zo spoločnosti Západoslovenská distribučná, 20 búdok pre sokola myšiara. V spolupráci s Ochranou dravcov na Slovensku sme tak podporili šetrnejší spôsob ochrany plodín. Viac sa dozviete tu.

Prajem vám príjemné čítanie a pohodové leto

 

Ing. Nikoleta Krecháčová
vedúca úseku korporátneho predaja