Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

ZSE Novinky pre firmy

ZSE Novinky pre firmy

/

5 užitočných rád, ako si vybrať správnu klimatizáciu


Aj vy zvažujete kúpu klimatizácie do vašich kancelárskych alebo obchodných priestorov, aby ste mali vo firme príjemnú atmosféru počas horúcich dní, ale neviete, na čo si dať pozor? Pripravili sme pre vás zopár tipov.

Stavte na skúsených odborníkov  

Klimatizácia je zariadenie, ktoré by malo slúžiť roky.  Preto je pri jej výbere dôležité spoľahnúť sa hlavne na dodávateľa, ktorý má na trhu tradíciu, dobré meno, dostatok skúseností a vie vám okrem kvalitnej klimatizácie a poradenstva pri výbere ponúknuť aj odbornú montáž a ďalšie benefity navyše. Môže to byť napríklad predĺžená záruka či zľava na elektrinu počas leta. Pri rozhodovaní by vám mohli pomôcť aj reálne referencie spokojných zákazníkov, ktoré bude mať každý dobrý predajca klimatizácií zverejnené na svojej webstránke. Dobrým znakom seriózneho predajcu je aj kvalitný zákaznícky servis v podobe profesionálnej zákazníckej linky či online služieb. Nechcete predsa pri riešení prvého servisu klimatizácie naraziť na dodávateľa, ktorý má nedostupné mobilné číslo alebo neexistujúcu webstránku.

Inštalácia klímy

Úsporná klimatizácia šetrí vaše peniaze

Nebudeme si klamať, klimatizácia do určitej miery zvýši nielen váš komfort, ale aj spotrebu elektriny. Klimatizácia okrem chladenia v letných horúčavách dokáže v prípade potreby aj vykurovať, odvlhčovať, ventilovať alebo čistiť vzduch. Môžete ju tak využívať prakticky počas celého roka. Preto sa rozhodne oplatí vybrať si zariadenie, ktoré má energetickú triedu A+ až A+++. Tieto úspornejšie klimatizácie fungujú perfektne a nespotrebujú počas prevádzky toľko elektriny.

Príjemné prostredie pre zákazníkov aj zamestnancov

Príjemne vychladené, čisté a zdravé ovzdušie v kancelárii ocenia nielen vaši zákazníci, ale aj zamestnanci. Pri klimatizácii sa ľudia najčastejšie obávajú, že prúdenie chladného vzduchu zapríčiní prechladnutie, choroby dýchacích ciest, prípadne rozšíri v priestore baktérie a vírusy. Na trhu však existujú napríklad klimatizácie so špeciálnym titánovo-apatitovým fotokatalytickým filtrom, ktorý odstraňuje zo vzduchu prachové častice, pachy, baktérie, vírusy a mikróby. Filter využíva chemické reakcie, ktoré sa aktivujú pôsobením denného svetla.

„Vďaka technológii Wind-Free dokáže napríklad klimatizácia Samsung vytvoriť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale jemne a rovnomerne sa šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie zvládne automaticky regulovať teplotu a rýchlosť ventilátora, takže v miestnosti nebude príliš horúco ani zima,“ dodáva Lenka Gergeľová, produktová manažérka ZSE Klima.

Tichá klimatizácia, o ktorej ani neviete

Vedeli ste, že najmodernejšie klimatizácie pracujú tak potichu, že sa to dá prirovnať k šumu padajúceho lístia (20 – 30 dB)? Nemusíte mať tým pádom obavy, že vás pri práci bude rušiť nejaký hluk, pretože o klimatizácii prakticky ani nebudete vedieť. Stačí si len vybrať tú správnu.  

Klimatizácia od ZSE

Klimatizácia ako vkusný doplnok do obchodnej prevádzky

Prečo by práve klimatizácia nemohla byť tým najzaujímavejším doplnkom vo vašich kancelárskych či obchodných priestoroch? Áno, klimatizácia by mala byť tichá, ale vôbec nemusí byť nenápadná, čo sa týka vzhľadu. U nás máte možnosť vybrať si z viac ako 20 farebných dizajnov klimatizácií. V ponuke sú napríklad dizajny v štýle dreva, kameňa či rôzne umelecké motívy. Čo poviete, išli by ste do toho?  

Využite teraz mimoriadnu zľavu až 100 € na ktorúkoľvek klimatizáciu od ZSE. Akciová ponuka platí len do konca júna. Viac o ponuke výhodných klimatizácií sa dozviete na www.zse.sk/klima-pre-podnikatelov.