ZSE varuje pred podvodníkom - Novinky - ZSE | Súčasť vášho domova

Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

/

Novinky

3.5.2018 

ZSE varuje pred podvodníkom

V uplynulých dňoch kontaktovali spoločnosť Západoslovenská energetika viacerí zákazníci s informáciou o podvodnom konaní neznámej osoby, ktorá sa vydáva za zamestnanca spoločnosti. Podvodné konanie spočíva v tom, že táto osoba príde do bytu zákazníka pod zámienkou kontroly ističa. Po obhliadke ističa zinkasuje 60 eur. Prípady boli zaznamenané v Trenčíne, nie je však vylúčené, že sa táto osoba presunie aj do iných regiónov.

ZSE sa dištancuje od podobnej aktivity a upozorňuje zákazníkov, aby boli ostražití a v žiadnom prípade na takúto výzvu nereagovali a požadovanú sumu neuhrádzali.  Všetky platby, ktoré súvisia s dodávkou a distribúciou elektriny a plynu, sa realizujú vo forme faktúr. Zástupcovia spoločnosti ZSE nikdy nevyžadujú úhradu faktúry, alebo iné platby, v hotovosti. Navyše, kontrolu ističov spoločnosť ani nerealizuje.

Oslovuje hlavne seniorov

Najzraniteľnejšou skupinou sú predovšetkým seniori, čo podvodníci využívajú. Zákazníkom odporúčame,  aby si pred tým, ako poskytnú akékoľvek informácie, overili totožnosť osoby. Zástupca spoločnosti musí byť viditeľne označený preukazom. V prípade, že majú zákazníci pochybnosti o dôveryhodnosti zástupcu spoločnosti ZSE, môžu si jeho meno overiť na Zákazníckej linke  0850 111 555.