/


Časté otázky k službám

Poradíme pri výbere služby aj pri problémoch s využívaním služby.

Aké typy vozidiel môžem na staniciach ZSE Drive nabíjať?

Na verejných nabíjacích staniciach ZSE Drive môžete nabíjať všetky druhy elektrických vozidiel a plug-in hybridných vozidiel. Všetky stanice ZSE Drive disponujú obidvoma celosvetovými štandardmi pre rýchlonabíjanie - konektormi Chademo a CCS (Combo), ako aj konektorom pre pomalé nabíjanie Type 2 Mennekes. Jediným konektorom, ktorý nie je dostupný je starší konektor pre pomalé nabíjanie Type 1, ktorý sa už v novších autách nepoužíva.

 

Ako dlho trvá nabíjanie vozidla?

Stanice ZSE umožňujú rýchlonabíjanie cez DC konektor (CCS a Chademo) a pomalé nabíjanie cez konektor Type 2. Rýchlonabíjanie (DC) umožní dobitie auta za cca 30 minút na cca 150 km dojazdu. Rýchlosť AC nabíjania závisí od vstavanej palubnej nabíjačky v aute a pohybuje sa od 1 hodiny do 4 hodín na 150 km dojazdu.

 

Čo potrebujem pre nabíjanie svojho vozidla?

Pre nabíjanie svojho vozidla potrebujete nabíjaciu kartu v programe služieb, ktorý vyhovuje vašim potrebám a vašej predpokladanej frekvencii využívania verejných nabíjacích staníc. Nabíjať sa môžete aj bez nabíjacej karty, prostredníctvom aplikácie ZSE Drive, ktorú si môžete stiahnuť z Google Play a App Store. Ak hodláte využívať nabíjanie pravidelne, odporúčame Vám vybaviť si nabíjaciu kartu, pretože tá umožňuje využívanie cenovo výhodnejších programov.

 

Koľko stojí nabíjanie vozidla?

Nabíjanie je účtované podľa spotrebovanej kWh (kilowatthodiny), viď priložený cenník služby verejného nabíjania. Pomalé (AC) nabíjanie je cenovo výhodnejšie ako rýchlonabíjanie (DC). Program Guest je vhodný pre zákazníkov, ktorí nabíjajú príležitostne alebo si chcú nabíjanie len vyskúšať a nemajú záujem o vydanie nabíjacej karty. Program ZSE Drive Eco umožňuje výhodnejšie ceny nabíjania vďaka nabíjacej karte, pričom však nezaväzuje majiteľa k žiadnemu mesačnému poplatku. Program ZSE Drive Partner je vhodný pre zákazníkov, ktorí najazdia ročne aspoň 10.000 km a nabíjajú prevažne na verejných staniciach. Umožňuje využívať najvýhodnejšiu cenu nabíjania za kWh v SR. V programe ZSE Drive Flat môžete nabíjať neobmedzene, pričom neplatíte nič navyše k mesačnému poplatku. Program ZSE Drive Flat je však možné využívať iba k jednému elektrickému vozidlu (jednému EČV). Program je vhodný pre zákazníkov, ktorí jazdia intenzívne a nabíjajú takmer výlučne na verejných nabíjacích staniciach.

 

Kde môžem požiadať o vydanie nabíjacej karty?

Nabíjaciu kartu Vám doručíme poštou alebo kuriérom do niekoľkých dní po registrácii Vašich údajov na stránke zsedrive.sk. Zaregistrovať Vás môžeme aj telefonicky na 0800 555 800 (v pracovných dňoch od 8:00 do 17:00). Nabíjacia karta Vám bude doručená do 5 pracovných dní. Dovtedy môžete využívať nabíjanie cez program ZSE Drive Guest prostredníctvom mobilnej aplikácie ZSE Drive.

 

Ako môžem nabíjať do doby doručenia nabíjacej karty?

Do doby doručenia nabíjacej karty môžete nabíjať svoje vozidlo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Dovtedy sa uplatňujú ceny z programu ZSE Drive Guest.

 

Čo robiť v prípade stratenia nabíjacej karty?

Zavolajte na našu bezplatnú linku 0800 555 800 a požiadajte čím skôr o deaktiváciu karty, aby nedošlo k jej zneužitiu. Vydanie a doručenie náhradnej karty je spoplatnené jednorazovou sumou 5 €. Nabíjať sa môžete aj bez RFID karty, prostredníctvom mobilnej aplikácie ZSE Drive.

 

Je nabíjacia karta prenosná?

Nabíjacia karta je prenosná, avšak faktúra za nabíjanie bude vyúčtovaná jej vlastníkovi, preto je v záujme zákazníka mať kontrolu nad jej používaním. Kartu vydanú v programe ZSE Drive Flat je možné využívať iba na nabíjanie elektrického vozidla s evidenčným číslo (EČV), ktoré je ku karte registrované v zmluve. Pri využití nabíjacej karty v programe ZSE Drive Flat pre nabíjanie iného auta ako je uvedené v zmluve bude nabíjacia karta deaktivovaná a ZSE si vyhradzuje právo na náhradu škody.

 

Kde nájdem zoznam nabíjacích staníc ZSE?

Zoznam nabíjacích staníc nájdete v mobilnej aplikácii ZSE Drive, ako aj na partnerských stránkach, napr. www.kdenabijat.sk. V mobilnej aplikácii navyše vidíte aj aktuálnu dostupnosť nabíjacej stanice či nabíjacieho portu, pričom si prostredníctvom aplikácie môžete nabíjací port aj rezervovať.

 

Ako si rezervujem nabíjací konektor?

Rezervácia je určená pre zákazníkov, ktorí sa súrne potrebujú nabiť a chcú mať istotu, že po príchode k nabíjacej stanici bude nabíjací konektor voľný. V mobilnej aplikácii, v časti mapa nabíjacích staníc, si zvoľte nabíjaciu stanicu, na ktorej sa chcete nabíjať. Označte požadovaný konektor (napr Chademo alebo CCS) a stlačte tlačidlo "Rezervovať". Od tejto chvíle je nabíjací konektor rezervovaný pre Vás po dobu 30 minút. V prípade, že rezerváciu v skutočnosti nevyužijete a do 30 minút nezačnete nabíjať, bude Vám účtovaný poplatok za nevyužitú rezerváciu vo výške 6 €.

 

Musím si rezervovať stanicu vždy pred nabíjaním?

Nie, rezervácia nie je nutná. Je to doplnková služba, ktorá sa môže hodiť v prípade, že sa potrebujete nabiť rýchlo, bez zdržania čakaním na nabitie predchádzajúceho zákazníka.

 

Môžem s kartou ZSE nabíjať aj na nabíjacích staniciach v zahraničí?

Momentálne nie. Spoločnosť ZSE však pripravuje roaming s viacerými prevádzkovateľmi nabíjacích staníc v okolitých krajinách. Sprístupnenie nabíjania v roamingu v zahraničí predpokladáme začiatkom roka 2019.

 

Kde môžem vidieť históriu svojich nabíjaní?

Odporúčame nainštalovať a používať mobilnú aplikáciu ZSE Drive. Aplikácia umožňuje prehľadné zobrazenie histórie vašich nabíjaní a spotreby. Okrem toho s každou faktúrou dostanete aj podrobný výpis nabíjaní prostredníctvom Vašich RFID kariet, a to jednotlivo za každú RFID kartu.

 

Mám záujem o nabíjanie doma alebo vo firme cez vlastný wallbox alebo vlastnú nabíjaciu stanicu.

Vašu požiadavku zaznamenávame. V krátkej dobe Vás bude kontaktovať špecialista pre služby privátnych nabíjacích staníc.

 

Načo slúži QR kód na nabíjacej stanici?

QR kód slúži na stiahnutie mobilnej aplikácie ZSE Drive. Ak máte mobilnú aplikáciu nainštalovanú, načítaním QR kódu nabíjacieho konektora viete spustiť nabíjanie svojho elektromobilu.

 

Kde nájdem cenník a obchodné podmienky služby?

Cenník a obchodné podmienky služby ZSE Drive nájdete na stránke zsedrive.sk ako aj na stránkach www.zse.sk v časti e-mobilita.

 

Ako zistím výšku svojej aktuálnej faktúry?

Predbežnú sumu za nabíjanie nájdete v mobilnej aplikácii, v časti Spotreba.

Pomohla vám táto rada?

Áno Nie

Chcete sa niečo opýtať?