/


Ukážka inštalácie fotovoltiky v Špačinciach

Poradili sme s výberom riešenia

Trojčlenná rodina pána Mareka zo Špačiniec v okrese Trnava si chcela znížiť náklady na elektrinu. Ich ročná spotreba elektriny je približne 2 224 kWh. Odporučili sme mu preto riešenie na výrobu elektriny s výkonom 2 kWp s 8 fotovoltickými panelmi a jednofázovým meničom bez batérie. Výhodou fotovoltických panelov na výrobu elektriny je, že aj cenovo prístupnejšie riešenia bez batérií dokážu ročne ušetriť až 30 % nákladov na elektrinu.

Pomohli sme vybaviť finančný príspevok

Finančný príspevok vo výške 2 090 € sme pánovi Marekovi pomohli vybaviť v rámci projektu Zelená domácnostiam. Vďaka tomu si mohol znížiť vstupnú investíciu až o polovicu a teraz môže využívať elektrinu, ktorú mu vyrábajú jeho vlastné fotovoltické panely. Pán Marek sa nemusí obávať nesúladu medzi časom, kedy fotovoltické panely vyrábajú elektrinu a kedy ju domácnosť spotrebuje. Tento nesúlad je krytý elektrinou z verejnej distribučnej siete.

Montáž sme dokončili za 2 dni

Strecha domu, v ktorom žije pán Marek s rodinou je orientovaná na teplú južnú stranu. Fotovoltické panely si vyžadujú šikmú strechu s rozlohou minimálne 15 m2. Strecha rodinného domu pána Mareka tieto parametre spĺňala, aj keď bolo treba vymyslieť trochu neštandardné riešenie uloženia panelov kvôli strešným oknám. Samotná montáž trvala 2 dni.

Fotogaléria

Vyberte si vaše nové riešenie na kľúč

Objavte fotovoltiku od ZSE

Všetko, čo by ste chceli vedieť o fotovoltike.

Objaviť fotovoltiku od ZSE

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie