/

Už od 35 €

ZSE Klima Bezstarosti si môžete objednať na splátky na 4 alebo 6 rokov. Splátky získate priamo u nás, bez dokladovania príjmu a zbytočnej byrokracie.

Záruka 6 rokov

Na všetky klimatizácie získate extra predĺženú záruku. Pri top klimatizáciách ZSE Klima Bezstarosti platí až 6 rokov.

Výhodnejšia elektrina

Iba u nás navyše získate o 20 % nižšiu cenu za dodávku elektriny v mesiacoch júl a august, kedy klimatizáciu využívate najviac.

Bezpečná montáž

Naši montéri sú špeciálne vyškolení a používajú ochranné rúška a rukavice - nechceme ohroziť vaše ani naše zdravie.

TOUCHIT odporúča

"Celkovo hodnotíme celý proces objednania ale aj inštalácie klimatizácie od ZSE za veľmi dobrý a to aj v dobe koronakrízy. Klíma funguje spoľahlivo a dá sa ovládať aj na diaľku. Výhodou je možnosť výberu z viacerých dizajnov."

Ondrej Macko
šéfredaktor TOUCHIT

TIP TOUCHIT

Novinka: Farebné dizajny

Zabudnite na nudnú bielu klimatizáciu. U nás si vyberiete z viac ako 20 dizajnov klimatizácií, ktoré dokonale zladíte s vašou obývačkou, spálňou alebo detskou izbou.

Dizajnová klimatizácia

Ako funguje klimatizácia

Je to jednoduché. Keď je vám teplo, tak klimatizácia chladí a keď je zima, tak prikuruje. Stačí ju zapnúť ovládačom alebo cez mobilnú aplikáciu.

Ako funguje klimatizácia
Montáž klimatizácie

Montáž zvládneme obvykle do 5 hodín

Na vonkajšiu stenu alebo na balkón dáme vonkajšiu jednotku. Na stenu v izbe namontujeme vnútornú jednotku. Obe jednotky prepojíme rúrkami a káblom, ktoré skryjeme do bielej lišty. Veľa neporiadku nespravíme.

Používame ochranné rúška na tvár a rukavice.

Montáž klimatizácie

Už 2 000 zákazníkov dôveruje kvalite našich klimatizácií

Ďakujeme. Spokojnosť našich zákazníkov je na prvom mieste.

Hodnotenie zákazníkov

Martin M., Bratislava
"Klíma bola v našom prípade nevyhnutná, nakoľko sa v lete v našom byte nedalo vydržať. Predaj a inštalácia od ZSE nemali jediný nedostatok. Klíma funguje výborne a určite by som ju odporučil aj ostatným."

Marián H., Bratislava
Máme malé deti, ktoré veľmi zle znášali vysoké teploty, mali kvôli tomu kožné problémy aj problémy so spánkom. Preto sme sa rozhodli pre klimatizáciu. Ako klienti ZSE sme v pošte spolu s faktúrou našli informácie o možnosti zapojenia klimatizácie od ZSE. Po krátkom porovnaní trhových cien sme zistili, že je to cenovo v poriadku a urobili sme objednávku. Hoci to bolo v zásade už počas horúčav, celý proces bol veľmi rýchly. Administratívni pracovníci, s ktorými sme komunikovali, boli veľmi priateľskí a zároveň mali dostatok informácií. Takisto ľudia zo spoločnosti, ktorá klimatizáciu montovala, odpovedali na všetky naše otázky a podelili sa so svojimi skúsenosťami. So samotným fungovaním klimatizácie sme spokojní. Odporučili by sme ju aj iným ľuďom, ktorých trápia podobné problémy.

Vladimíra K., Hlohovec
Pre klimatizáciu od ZSE som sa rozhodla, pretože sa mi páčila vaša ponuka – dobrý pomer cena vs. kvalita klimatizácie a kompletná inštalácia v cene. S celým priebehom, od kúpy až po samotnú inštaláciu, som bola spokojná, všetky termíny boli dodržané. Klimatizáciu som objednávala pre mojich rodičov, ktorí sú už na dôchodku. Prístup montéra bol výborný, všetko vysvetlil a zaškolil rodičov na používanie klimatizácie, ktorá sa jednoducho ovláda a funguje bez porúch. Odporúčam klimatizáciu od ZSE aj ďalším zákazníkom. 

Darina R.,Bratislava
Pre klimatizáciu od ZSE som sa rozhodla preto, že som dôverovala tejto spoločnosti, nakoľko od nej dlhodobo odoberám elektrinu. S prístupom pracovníčky ZSE Centra rovnako aj pracovníkov, ktorí klimatizáciu inštalovali, som bola veľmi spokojná. Boli milí a profesionálni. Zatiaľ mi klimatizácia funguje na 100 % a dúfam, že aj naďalej bude. Určite by som klimatizáciu od ZSE odporučila aj ďalším klientom, pretože ponúkajú kvalitnú japonskú značku a majú seriózny prístup.

Adrian M., Trnava
Vzhľadom na vysoké teploty počas leta sme si zaobstarali klimatizáciu od ZSE. S prístupom zamestnancov sme boli spokojní, pretože boli veľmi ústretoví. Klimatizáciu využívame aj v studenšom období na prikúrenie, čiže s jej využitím sme naozaj spokojní. To je zároveň dôvod, prečo som ju odporúčal aj susedom. 

Roman S., Kostolná pri Dunaji
Klimatizáciu som si vyberal dlho, aj na základe odporúčaní známych. Zvažoval som viaceré možnosti a napokon vyhrala ponuka od ZSE, ktorá zahŕňala dobrý výber značky Daikin za rozumnú cenu + zľavu na elektrinu. Komunikácia so ZSE prebehla v poriadku, dohodli sme platobné podmienky a ďalšie podrobnosti. Montéri boli šikovní chalani, zvládli to veľmi profesionálne. Doteraz nemám žiadne problémy s klimatizáciou ani s jej namontovaním do stavby domu. Všetko je perfektné. Určite by som klímu od vás odporučil.

Branislav S., Žilina
Pre klimatizáciu od ZSE som sa rozhodol na základe vami ponúkanej značky Daikin a jej technických parametrov, výhodnej ceny vrátane montáže. Predaj a uzavretie zmluvy prebehli rýchlo a predajca všetky náležitosti jasne vysvetlil. Inštalácia bola zabezpečená cez vášho zmluvného dodávateľa, ktorý má úroveň profesionálneho prístupu a odbornosti prác nastavenú veľmi vysoko. Zatiaľ moja najlepšia skúsenosť s montážnou firmou v rámci prác uskutočnených pre moje bývanie. Klimatizácia funguje bez problémov a vo veľmi tichej prevádzke, tak ako bolo pred dodaním deklarované. Takže všetkým vrelo odporúčam klimatizáciu od ZSE.

Juraj K., Stupava
Rozhodol som sa pre klimatizáciu od ZSE, pretože som nemusel v podstate nič riešiť, o všetko sa postarali. Navyše mi ponúkli zvýhodnenú cenu elektriny v letných mesiacoch a servis po roku. Montáž klimatizácie prebehla krátko po objednaní. Dĺžka montáže sa mierne predĺžila z toho dôvodu, že si pracovníci zabudli nejaké náradie, ale inak boli šikovní, zaškolili ma na používanie a všetko mi vysvetlili. Klimatizáciu od ZSE by som určite odporučil.

Jana C., Sekule
Pre klimatizáciu od ZSE som sa rozhodla na základe vyhovujúcej ceny za dobrú značku klimatizácie, ponúknutý bonus na výhodnejšiu elektrinu, ústretovosť pri komunikácii so ZSE aj s dodávateľom a prijateľným termínom dodania. S inštaláciou a zrozumiteľným poučením o obsluhe klímy som bola spokojná. Klímu používam zatiaľ len na chladenie jednu sezónu. Vzhľadom na moje skúsenosti môžem klimatizáciu od ZSE všetkým odporúčať.

Veronika B., Bratislava
Ponuka na klimatizáciu od ZSE prišla vo veľmi vhodnom čase, pretože som práve uvažovala nad jej kúpou. Pri podpisovaní zmluvy sme si ani ja, ani pracovníčka ZSE nevšimli, že sme zadali nesprávnu adresu dodania klimatizácie, keďže som ju objednávala na inú adresu, ako mám trvalé bydlisko. Opätovnou krátkou návštevou pobočky sme to ale opravili. Inštalácia klimatizácie prebehla bez problémov, pracovníci boli veľmi milí a zruční, presne vedeli, čo robia a poradili mi aj s umiestnením klimatizácie. Riešenie od ZSE som odporučila aj susedovi, ktorý taktiež rozmýšľal nad klimatizáciou do svojho bytu.

"Doma vás ochladí nielen moja zmrzlina, ale aj klíma od ZSE."

Barbara Szalaiová
veselá zmrzlinárka

Barbara Szalaiová

Riešenie na kľúč

Poradíme vám s výberom klimatizácie a kompletne zabezpečíme dopravu, montáž a servis klimatizácie. 

 • poradíme s výberom vhodnej klimatizáce
 • na obhliadke overíme vhodnosť vybraného riešenia a odporučíme umiestnenie klimatizácie
 • klimatizáciu k vám dovezie montér v deň montáže
 • klimatizáciu odborne nainštalujeme
 • nakoniec vám predvedieme funkčnosť klimatizácie a jej ovládanie
 • podľa zvoleného riešenia zabezpečíme pravidelný ročný servis
Viac informácií Menej informácií

Ako prebieha objednávka

1.

Objednávka

Vyberte si riešenie, vyplňte online objednávku. Do niekoľkých dní vám zatelefonujeme pre potvrdenie objednávky.

2.

Obhliadka

Zabezpečíme obhliadku miesta inštalácie. Preveríme vhodnosť vybraného riešenia a umiestnenie klimatizácie. Následne vám vystavíme zálohovú faktúru.

3.

Montáž

Po úhrade zálohy vám klimatizáciu dovezieme, nainštalujeme a predvedieme jej funkčnosť. Nakoniec vám vystavíme faktúru na doplatok alebo splátkový kalendár.

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie

Komu je určené riešenie ZSE Klima?

Zákazníkom, ktorí majú záujem o príjemné prostredie v byte alebo dome v letnom období aj v prechodnom, najmä pre tých, ktorí majú byt či dom orientovaný na juhozápad, juh alebo západ. V prechodnom období je klimatizácia veľmi vhodná na jemné prikurovanie, keď sa napríklad neoplatí zapínať plynový kotol v dome.

Zobraziť riešenia

   

Je toto riešenie použiteľné aj pre firmy alebo inštitúcie?

V súčasnosti je riešenie ZSE Klima ponúkané len pre domácnosti – byty alebo rodinné domy. Pre firmy pripravíme individuálnu ponuku. V prípade záujmu nás kontaktujte e-mailom na klimatizacia@zse.sk.

 

Aké sú výhody riešenia ZSE Klima od iných podobných riešení na trhu?

V rámci riešenia ZSE Klima garantujeme špičkovú kvalitu klimatizácií Daikin a Samsung s vysokou energetickou efektivitou a rovnomernou distribúciou vzduchu a teploty po celej miestnosti. Riešenia ZSE Klima majú výnimočne nízku hlučnosť na úrovni 20 – 30 dB (rovnaká hlučnosť ako šum padajúceho lístia) a tichý režim počas nočnej prevádzky. Riešenia ZSE Klima (okrem ZSE Klima Štandard a Multisplit) sa dajú ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne, takže si viete vopred nastaviť požadovanú príjemnú teplotu, kým prídete domov.

Ku všetkým klimatizáciám od ZSE poskytujeme elektrinu pre klimatizáciu so zľavou až 20 % z ceny dodávky elektriny počas mesiacov júl a august pre zákazníkov ZSE až na 3 roky. Dôkazom kvality našich klimatizácií je aj predĺžená záruka na zariadenia.

Špeciálnou ponukou je ZSE Klima Bezstarosti, kedy zákazník využíva všetky vyššie uvedené výhody, avšak neplatí celú cenu riešenia po jeho montáži. Po zaplatení prvej časti platby po obhliadke vo výške 200 €, platí cenu diela v pravidelných mesačných splátkach vo výške 35 € mesačne po dobu 6 rokov alebo 49 € mesačne po dobu 4 rokov. V rámci služby Bezstarosti zákazník získava záruku počas celej doby platnosti tejto služby. Ak klimatizácia prestane fungovať, ZSE ju opraví alebo vymení za novú. Zákazník zároveň získa každoročnú servisnú prehliadku spojenú s čistením klimatizácie. 

 

Môžem si inštalovať riešenie ZSE Klima aj v bytovom dome? Za akých podmienok?

Riešenie ZSE Klima sa dá inštalovať aj v bytovom dome. Ideálne je ak má zákazník balkón, aby sa dala montáž a následný servis realizovať úplne bezpečne. V prípade, že balkón pre montáž vonkajšej jednotky nemáte, montér v rámci obhliadky posúdi, či je možné u vás klimatizáciu namontovať. Ak pri obhliadke montér posúdi, že klimatizáciu je možné namontovať aj na fasáde, aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémom, odporúčame písomný súhlas všetkých vlastníkov bytov v bytovom dome. Je nutné vysvetliť im, aké bude umiestnenie a rozmery vonkajšej jednotky, ako odvediete kondenz (čistú vodu) a aká bude hlučnosť a rezonancia samotnej jednotky.

Ak je bytový dom zateplený, určite kontaktujte správcu a realizačnú firmu kvôli záruke. Ak bytový dom nie je zateplený, uvažujte radšej vopred s možným zateplením v budúcnosti a vonkajšiu jednotku umiestnite na dlhšiu konzolu. Zvážte umiestnenie vonkajšej jednotky tak, aby jej chod čo najmenej obťažoval susedov.

Uvažujte, resp. sa poraďte s montérom pri obhliadke, kam budete odvádzať prebytočný kondenz (čistú vodu). V čase veľkých horúčav a pri plnom výkone klimatizácie to môže byť aj niekoľko litrov vody denne.
Odporúčame informovať susedov, špeciálne tých nad vami či pod vami, ktorých sa táto novinka dotkne najviac. Berte do úvahy vaše doterajšie susedské vzťahy.

 

Podľa čoho by som mal zvažovať výkon klimatizácie?

Výkon klimatizácie ovplyvňuje:

 • plocha a objem miestnosti
 • orientácia miestnosti podľa svetových strán
 • plocha a typ okien
 • počet osôb nachádzajúcich alebo pohybujúcich sa v priestore
 • počet elektrospotrebičov
 • izolácia miestnosti

Veľmi zjednodušený výpočet výkonu je možné stanoviť podľa m2 plochy priestoru, ktoré je treba vychladiť. Na 10 m2 = 1 kW chladiaceho výkonu. V prípade záujmu o presnejší výpočet vám pomôže náš predajca.

 

Aké sú jednotlivé kroky, ak sa rozhodnem pre riešenie ZSE Klima?

Základné kroky pri klimatizáciách s platbou po montáži sú nasledovné:

 • Podpis zmluvy na dodávku a montáž klimatizácie so ZSE.
 • Dohodnutie termínu obhliadky a jej vykonanie naším montérom.
 • Uhradenie prvej časti platby za dielo.
 • Dohodnutie montáže a jej realizácia naším montérom.
 • Prebratie diela a úhrada zvyšnej ceny diela

V prípade riešení ZSE Klima Bezstarosti zákazník zaplatí nižšiu prvú platbu po obhliadke a doplatok platí v pravidelných mesačných splátkach.

 

Ako prebieha úhrada za riešenie ZSE Klima? Platí sa nejaká záloha? Je možné si zakúpiť riešenie ZSE Klima aj na splátky?

Cena diela sa pri riešeniach ZSE Klima fakturuje v dvoch krokoch – prvá časť platby vo výške 500 € sa platí po obhliadke a doplatok zvyšnej ceny diela po montáži zariadenia. Zákazníkovi sa po montáži zariadenia vystaví vyúčtovacia faktúra. Splatnosť faktúry je 14 dní.

ZSE poskytuje aj riešenie ZSE Klima Bezstarosti, pri ktorom zákazník neplatí celú cenu za klimatizáciu po jej montáži. Zákazník po obhliadke zaplatí platbu vo výške 200 € a po montáži platí cenu diela v pravidelných mesačných splátkach po dobu 6 rokov vo výške 35 € mesačne alebo 49 € mesačne po dobu 4 rokov.

 

Aká je záruka a servis na riešenie ZSE Klima?

Štandardná záruka na riešenie ZSE Klima je 3 roky (pri ZSE Klima Štandard Daikin 2 roky). Okrem štandardnej záruky poskytuje dodávateľ zariadení Daikin aj nadštandardnú záruku na materiál v trvaní 2 roky – čiže spolu 3 + 2 roky (pri ZSE Klima Štandard Daikin 1 rok, čiže spolu 2 + 1 rok) po splnení zmluvných podmienok zákazníkom.

Samsung zariadenia majú štandardnú záruku v trvaní 3 rokov a nadštandardnú záruku v trvaní 2 roky vzťahujúcu sa výlučne na kompresor zariadenia. Samozrejme zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis.

Pri riešeniach ZSE Klima Bezstarosti platí záruka počas celej doby platnosti služby Bezstarosti, minimálne po dobu 4 alebo 6 rokov, resp. aj dlhšie, ak zákazník pokračuje vo využívaní služby..

 

Budú nutné stavebné úpravy pri inštalácii? Sú zahrnuté v cene?

Inštalácia trubiek z vonkajšej do vnútornej jednotky je v zásade v plastovom žľabe. V cene riešenia je menšie búranie cez 2 steny, cez jednu obvodovú a jednu vnútornú. Omietanie, maľovanie, stierkovanie nie je v cene riešenia zahrnuté.

 

Je možné od zmluvy po jej podpísaní odstúpiť? Za akých podmienok?

Od zmluvy na dodanie a montáž klimatizácie je možné odstúpiť do momentu montáže zariadenia.

 

Ako je to s ovládaním riešenia ZSE Klima na diaľku prostredníctvom aplikácie v mobile? Čo na to potrebujem? Kde aplikáciu nájdem? Môže aplikáciu používať viacero členov domácnosti naraz?

Riešenia ZSE Klima (okrem ZSE Klima Štandard a Multisplit) majú Wi-Fi modul. Pre ovládanie ZSE Klima prostredníctvom smartfónu musí mať zákazník v domácnosti internetové pripojenie s Wi-Fi routrom a dostatočným signálom medzi klimatizačnou jednotkou a Wi-Fi routrom. Zákazník následne môže ovládať klimatizáciu na diaľku aj mimo domova prostredníctvom aplikácie vo svojom smartfóne. Aplikácia je k dispozícii pre operačné systémy iOS (App Store) alebo Android (Google Play). Aplikáciu môže samozrejme po stiahnutí používať viacero členov domácnosti súčasne.

 

Čo obsahuje ZSE Klima Multisplit 2 x 2,5 kW?

ZSE Klima Multisplit 2 x 2,5 kW obsahuje 1 x vonkajšiu jednotku, z ktorej sú napojené 2 vnútorné jednotky, medené rúrky a elektrické káble do 3 metrov vzdialenosti každej vnútornej jednotky od vonkajšej jednotky. Väčšia vzdialenosť medzi vnútornou jednotkou a vonkajšou jednotkou sa účtuje navyše. Systém Multisplit 2 x 2,5 kW nie je technicky identický s ostatnými produktami ZSE Klima – vonkajšia jednotka je úplne iná, taktiež samotná montáž je výrazne zložitejšia. Súčasťou riešenia ZSE Klima Multisplit nie je Wi-Fi modul, je však možné si ho v prípade záujmu dokúpiť za cenu v zmysle platného Cenníka.