/

Tiché a úsporné klímy s výhodnejšou elektrinou

Všetky naše klimatizácie sú tiché ako šum padajúceho lístia a úsporné vďaka triede A+ až A+++. Iba u nás navyše získate o 20 % nižšiu cenu za dodávku elektriny v mesiacoch júl a august.

Od 31 € mesačne, so zárukou 6 rokov

ZSE Klima Bezstarosti si môžete objednať na splátky, ktoré získate priamo u nás, bez dokladovania príjmu a zbytočnej byrokracie.

Najpredávanejšie klimatizácie

Bezpečná montáž do 5 hodín

Na vonkajšiu stenu alebo na balkón dáme vonkajšiu jednotku. Na stenu v izbe namontujeme vnútornú jednotku. Obe jednotky prepojíme rúrkami a káblom, ktoré skryjeme do bielej lišty. Veľa neporiadku nespravíme.

Používame ochranné rúška na tvár a rukavice.

Bezpečná montáž klimatizácie
Klimatizácie od ZSE odporúča TOUCHIT

Viac ako 3 200 zákazníkov dôveruje kvalite našich klimatizácií

Odporúčajú nás naši zákazníci aj odborníci.

Ako prebieha objednávka

1.

Objednávka

Vyberte si riešenie klimatizácie do bytu alebo domu, vyplňte online objednávku. Do niekoľkých dní vám zatelefonujeme pre potvrdenie objednávky.

2.

Obhliadka

Zabezpečíme obhliadku miesta inštalácie. Preveríme vhodnosť vybraného riešenia a umiestnenie klimatizácie. Následne vám vystavíme zálohovú faktúru.

3.

Montáž

Po úhrade zálohy vám klimatizáciu dovezieme, nainštalujeme a predvedieme jej funkčnosť. Nakoniec vám vystavíme faktúru na doplatok alebo splátkový kalendár.

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie

Komu je určené riešenie ZSE Klima?

Zákazníkom, ktorí majú záujem o príjemné prostredie v byte alebo dome v letnom období aj v prechodnom, najmä pre tých, ktorí majú byt či dom orientovaný na juhozápad, juh alebo západ. V prechodnom období je klimatizácia veľmi vhodná na jemné prikurovanie, keď sa napríklad neoplatí zapínať plynový kotol v dome.

Zobraziť riešenia

   

Je toto riešenie použiteľné aj pre firmy alebo inštitúcie?

ZSE Klima ponúkame aj pre firmy a inštitúcie. Bližšie informácie nájdete na tejto stránke.

 

Aké sú výhody riešenia ZSE Klima od iných podobných riešení na trhu?

V rámci riešenia ZSE Klima garantujeme špičkovú kvalitu klimatizácií Daikin a Samsung s vysokou energetickou efektivitou a rovnomernou distribúciou vzduchu a teploty po celej miestnosti. Riešenia ZSE Klima majú výnimočne nízku hlučnosť na úrovni 20 – 30 dB (rovnaká hlučnosť ako šum padajúceho lístia) a tichý režim počas nočnej prevádzky. Riešenia ZSE Klima (okrem ZSE Klima Štandard a Multisplit) sa dajú ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne, takže si viete vopred nastaviť požadovanú príjemnú teplotu, kým prídete domov.

Ku všetkým klimatizáciám od ZSE poskytujeme elektrinu pre klimatizáciu so zľavou až 20 % z ceny dodávky elektriny počas mesiacov júl a august pre zákazníkov ZSE až na 3 roky. Dôkazom kvality našich klimatizácií je aj predĺžená záruka na zariadenia.

Špeciálnou ponukou je ZSE Klima Bezstarosti, kedy zákazník využíva všetky vyššie uvedené výhody, avšak neplatí celú cenu riešenia po jeho montáži. Po zaplatení prvej časti platby po obhliadke vo výške 200 €, platí cenu diela v pravidelných mesačných splátkach vo výške 35 € mesačne po dobu 6 rokov alebo 49 € mesačne po dobu 4 rokov. V rámci služby Bezstarosti zákazník získava záruku počas celej doby platnosti tejto služby. Ak klimatizácia prestane fungovať, ZSE ju opraví alebo vymení za novú. Zákazník zároveň získa každoročnú servisnú prehliadku spojenú s čistením klimatizácie. 

 

Môžem si inštalovať riešenie ZSE Klima aj v bytovom dome? Za akých podmienok?

Riešenie ZSE Klima sa dá inštalovať aj v bytovom dome. Ideálne je ak má zákazník balkón, aby sa dala montáž a následný servis realizovať úplne bezpečne. V prípade, že balkón pre montáž vonkajšej jednotky nemáte, montér v rámci obhliadky posúdi, či je možné u vás klimatizáciu namontovať. Ak pri obhliadke montér posúdi, že klimatizáciu je možné namontovať aj na fasáde, aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémom, odporúčame písomný súhlas všetkých vlastníkov bytov v bytovom dome. Je nutné vysvetliť im, aké bude umiestnenie a rozmery vonkajšej jednotky, ako odvediete kondenz (čistú vodu) a aká bude hlučnosť a rezonancia samotnej jednotky.

Ak je bytový dom zateplený, určite kontaktujte správcu a realizačnú firmu kvôli záruke. Ak bytový dom nie je zateplený, uvažujte radšej vopred s možným zateplením v budúcnosti a vonkajšiu jednotku umiestnite na dlhšiu konzolu. Zvážte umiestnenie vonkajšej jednotky tak, aby jej chod čo najmenej obťažoval susedov.

Uvažujte, resp. sa poraďte s montérom pri obhliadke, kam budete odvádzať prebytočný kondenz (čistú vodu). V čase veľkých horúčav a pri plnom výkone klimatizácie to môže byť aj niekoľko litrov vody denne.
Odporúčame informovať susedov, špeciálne tých nad vami či pod vami, ktorých sa táto novinka dotkne najviac. Berte do úvahy vaše doterajšie susedské vzťahy.

 

Podľa čoho by som mal zvažovať výkon klimatizácie?

Výkon klimatizácie ovplyvňuje:

 • plocha a objem miestnosti
 • orientácia miestnosti podľa svetových strán
 • plocha a typ okien
 • počet osôb nachádzajúcich alebo pohybujúcich sa v priestore
 • počet elektrospotrebičov
 • izolácia miestnosti

Veľmi zjednodušený výpočet výkonu je možné stanoviť podľa m2 plochy priestoru, ktoré je treba vychladiť. Na 10 m2 = 1 kW chladiaceho výkonu. V prípade záujmu o presnejší výpočet vám pomôže náš predajca.

 

Aké sú jednotlivé kroky, ak sa rozhodnem pre riešenie ZSE Klima?

Základné kroky pri klimatizáciách s platbou po montáži sú nasledovné:

 • Podpis zmluvy na dodávku a montáž klimatizácie so ZSE.
 • Dohodnutie termínu obhliadky a jej vykonanie naším montérom.
 • Uhradenie prvej časti platby za dielo.
 • Dohodnutie montáže a jej realizácia naším montérom.
 • Prebratie diela a úhrada zvyšnej ceny diela

V prípade riešení ZSE Klima Bezstarosti zákazník zaplatí nižšiu prvú platbu po obhliadke a doplatok platí v pravidelných mesačných splátkach.

 

Ako prebieha úhrada za riešenie ZSE Klima? Platí sa nejaká záloha? Je možné si zakúpiť riešenie ZSE Klima aj na splátky?

Cena diela sa pri riešeniach ZSE Klima fakturuje v dvoch krokoch – prvá časť platby vo výške 500 € sa platí po obhliadke a doplatok zvyšnej ceny diela po montáži zariadenia. Zákazníkovi sa po montáži zariadenia vystaví vyúčtovacia faktúra. Splatnosť faktúry je 14 dní.

ZSE poskytuje aj riešenie ZSE Klima Bezstarosti, pri ktorom zákazník neplatí celú cenu za klimatizáciu po jej montáži. Zákazník po obhliadke zaplatí platbu vo výške 200 € a po montáži platí cenu diela v pravidelných mesačných splátkach po dobu 6 rokov vo výške 35 € mesačne alebo 49 € mesačne po dobu 4 rokov.

 

Aká je záruka a servis na riešenie ZSE Klima?

Štandardná záruka na riešenie ZSE Klima je 3 roky (pri ZSE Klima Štandard Daikin 2 roky). Okrem štandardnej záruky poskytuje dodávateľ zariadení Daikin aj nadštandardnú záruku na materiál v trvaní 2 roky – čiže spolu 3 + 2 roky (pri ZSE Klima Štandard Daikin 1 rok, čiže spolu 2 + 1 rok) po splnení zmluvných podmienok zákazníkom.

Samsung zariadenia majú štandardnú záruku v trvaní 3 rokov a nadštandardnú záruku v trvaní 2 roky vzťahujúcu sa výlučne na kompresor zariadenia. Samozrejme zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis.

Pri riešeniach ZSE Klima Bezstarosti platí záruka počas celej doby platnosti služby Bezstarosti, minimálne po dobu 4 alebo 6 rokov, resp. aj dlhšie, ak zákazník pokračuje vo využívaní služby..

 

Budú nutné stavebné úpravy pri inštalácii? Sú zahrnuté v cene?

Inštalácia trubiek z vonkajšej do vnútornej jednotky je v zásade v plastovom žľabe. V cene riešenia je menšie búranie cez 2 steny, cez jednu obvodovú a jednu vnútornú. Omietanie, maľovanie, stierkovanie nie je v cene riešenia zahrnuté.

 

Je možné od zmluvy po jej podpísaní odstúpiť? Za akých podmienok?

Od zmluvy na dodanie a montáž klimatizácie je možné odstúpiť do momentu montáže zariadenia.

 

Ako je to s ovládaním riešenia ZSE Klima na diaľku prostredníctvom aplikácie v mobile? Čo na to potrebujem? Kde aplikáciu nájdem? Môže aplikáciu používať viacero členov domácnosti naraz?

Riešenia ZSE Klima (okrem ZSE Klima Štandard a Multisplit) majú Wi-Fi modul. Pre ovládanie ZSE Klima prostredníctvom smartfónu musí mať zákazník v domácnosti internetové pripojenie s Wi-Fi routrom a dostatočným signálom medzi klimatizačnou jednotkou a Wi-Fi routrom. Zákazník následne môže ovládať klimatizáciu na diaľku aj mimo domova prostredníctvom aplikácie vo svojom smartfóne. Aplikácia je k dispozícii pre operačné systémy iOS (App Store) alebo Android (Google Play). Aplikáciu môže samozrejme po stiahnutí používať viacero členov domácnosti súčasne.

 

Čo obsahuje ZSE Klima Multisplit 2 x 2,5 kW?

ZSE Klima Multisplit 2 x 2,5 kW obsahuje 1 x vonkajšiu jednotku, z ktorej sú napojené 2 vnútorné jednotky, medené rúrky a elektrické káble do 3 metrov vzdialenosti každej vnútornej jednotky od vonkajšej jednotky. Väčšia vzdialenosť medzi vnútornou jednotkou a vonkajšou jednotkou sa účtuje navyše. Systém Multisplit 2 x 2,5 kW nie je technicky identický s ostatnými produktami ZSE Klima – vonkajšia jednotka je úplne iná, taktiež samotná montáž je výrazne zložitejšia. Súčasťou riešenia ZSE Klima Multisplit nie je Wi-Fi modul, je však možné si ho v prípade záujmu dokúpiť za cenu v zmysle platného Cenníka.