/


Celá ponuka   Základné info   Montáž  Recenzie 

Montáž klimatizácie od ZSE

Výborne, vybrali ste si klimatizáciu do bytu alebo domu podľa vašich predstáv a potrieb, našli ste miesto, kam klimatizáciu umiestniť, náš odborník vám všetko vysvetlil a poradil v rámci obhliadky miesta inštalácie a termín montáže je dohodnutý.

Je vhodné, aby ste vopred upozornili susedov kvôli hluku, pretože budeme vŕtať do steny. Pri vŕtaní použijeme priemyselný vysávač a nemalo by sa u vás prášiť.

Bezpečnosť a kvalita na prvom mieste

V deň inštalácie prídeme ráno alebo poobede, podľa toho, ako sme sa dohodli a zdržíme sa u vás asi 4 až 5 hodín. Zvyčajne prídeme dvaja a prinesieme klimatizáciu a všetok potrebný materiál a náradie.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom používame ochranné rúška na tvár a rukavice - nechceme ohroziť vaše ani naše zdravie.

Vykonať odbornú montáž klimatizácie nemôže hocikto. My vlastníme potrebné osvedčenia a certifikát o odbornej spôsobilosti nakladať s chladiacimi médiami.

Bezpečnosť a kvalita
Prieraz

Vymeriame, vyvŕtame, ukotvíme

Presne vymeriame umiestnenie vnútornej a vonkajšej jednotky a trasu pre medené potrubie, kondenz a káble.

Vyvŕtame asi 5 cm prieraz do obvodovej steny. Práve tu sa môžeme zdržať, ak náhodou narazíme na železnú výstuž v stene. Nakoniec to vždy zvládneme. Ak je potrebná trasa do ďalšej miestnosti, vyvŕtame priraz aj do príslušnej priečky.

Pripravíme osadenie vnútornej jednotky pomocou plechovej montážnej dosky. Ukotvíme konzoly pre uchytenie vonkajšej jednotky. Ďalej natiahneme biele lišty od vnútornej jednotky k vonkajšej jednotke.

Prieraz

Zapojíme, natlakujeme, skontrolujeme

Do pripravenej trasy nainštalujeme medené potrubie a káble. Používame dva druhy káblov – napájacie káble na napojenie jednotky do elektriny a komunikačné káble na komunikáciu vnútornej a vonkajšej jednotky.

Osadíme vnútornú a vonkajšiu jednotku a pripojíme ich na pripravené rozvody a odvod kondenzu. Ďalej je potrebné vákuovanie vonkajšej jednotky – z vonkajšej jednotky sa musí odsať vzduch. Robíme to pomocou manometra a vákuovej pumpy. Trvá to cca. 15 - 20 minút. Manometer pri tom ukazuje, koľko vzduchu je v potrubí.

Keď je vákuovanie ukončené, je potrebné skontrolovať, či niekde nevniká vzduch. Ak je všetko v poriadku, odpojíme vákuovú pumpu a otvoríme ventily na vpustenie chladiva.

Montáž vnútornej jednotky

Hotovo, chladíme

Na záver zapojíme klimatizáciu do elektrickej siete, nastavíme Wi-Fi a samozrejme, všetko po sebe upraceme. Klimatizáciu do domu alebo bytu spustíme a predvedieme vám ovládanie vašej novej klimatizácie.

Gratulujeme vám! Užívajte si príjemné, ničím nerušené osvieženie celé leto.

Hotovo

Najpredávanejšie klimatizácie

Objavte klimatizácie od ZSE

Všetko, čo by ste chceli vedieť o výbere klimatizácie, o priebehu obhliadky a o montáži klimatizácie.

Objaviť klimatizácie od ZSE

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie