/


Ukážka inštalácie solárnych kolektorov v Bátovciach

Poradili sme s výberom riešenia

Pán Dominik z Bátoviec (okres Levice) mal záujem o riešenie na ohrev vody pre 4-člennú rodinu, ktorá ročne spotrebuje cca 16 000 kWh elektriny. Najviac elektriny spotrebujú práve na ohrev vody a vykurovanie. Navrhli sme mu preto riešenie solárnych kolektorov ZSE Solar Komfort s výkonom 3,75 kW, ktoré obsahuje 3 solárne kolektory a 300 l solárny zásobník, pripojiteľný na zdroj ústredného kúrenia a vybavený elektrickým doohrevom. Toto riešenie dokáže ročne usporiť na ohreve vody až 70 % a v budúcnosti sa dá rozšíriť aj o ohrev bazéna alebo podporu vykurovania.

Pomohli sme vybaviť finančný príspevok

Finančný príspevok vo výške 1 750 € sme pomohli pánovi Dominikovi vybaviť v rámci národného projektu Zelená domácnostiam, pričom sme zastrešili kompletnú administratívu spojenú so získaním príspevku. Vďaka tomu si mohol znížiť vstupnú investíciu a skrátiť návratnosť investície do kolektorov na približne 8 rokov.

Montáž sme dokončili za 1 deň

Pán Dominik počas jesene 2015 práve rekonštruoval starší rodinný dom. Strecha domu má ideálnu orientáciu na juhozápad. Vďaka priaznivému počasiu sme solárne kolektory nainštalovali v priebehu 1 dňa. Ich výhodou je životnosť až 30 rokov, nezaberajú veľa miesta na streche, majú minimálne prevádzkové náklady a sú maximálne efektívne. Všetko teplo, ktoré kolektory vyrobia, využije rodina pána Dominika na ohrev vody. Pán Dominika potešila aj 12-ročná záručná doba, ktorú poskytujeme na naše solárne kolektory.

Fotogaléria

Vyberte si vaše nové riešenie na kľúč

ZSE Solar Štandard

  • jednovetvová čerpadlová jednotka
  • bez možnosti rozšírenia a termostatického ventilu
Náš tip

ZSE Solar Komfort

  • dvojvetvová čerpadlová jednotka
  • termostatický zmiešavací ventil proti obareniu
  • možnosť rozšírenia na vykurovanie alebo ohrev vody v bazéne

Objavte solárne kolektory od ZSE

Všetko, čo by ste chceli vedieť o solárnych kolektoroch.

Solárne kolektory

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie