/


Ukážka inštalácie solárnych kolektorov v Bátovciach

Poradili sme s výberom riešenia

Pán Dominik z Bátoviec (okres Levice) mal záujem o riešenie na ohrev vody pre 4-člennú rodinu, ktorá ročne spotrebuje cca 16 000 kWh elektriny. Najviac elektriny spotrebujú práve na ohrev vody a vykurovanie. Navrhli sme mu preto riešenie solárnych kolektorov s výkonom 3,75 kW, ktoré obsahuje 3 solárne kolektory a 300 l solárny zásobník, pripojiteľný na zdroj ústredného kúrenia a vybavený elektrickým doohrevom. Toto riešenie dokáže ročne usporiť na ohreve vody až 70 % a v budúcnosti sa dá rozšíriť aj o ohrev bazéna alebo podporu vykurovania.

Pomohli sme vybaviť finančný príspevok

Finančný príspevok vo výške 1 750 € sme pomohli pánovi Dominikovi vybaviť v rámci národného projektu Zelená domácnostiam. Vďaka tomu si mohol znížiť vstupnú investíciu a skrátiť návrtanosť investície do kolektorov na približne 10 rokov. Ďalšou pozitívnou správou je, že na solárne kolektory poskytujeme záručnú dobu až 12 rokov.

Montáž sme dokončili za 1 deň

Pán Dominik počas jesene 2015 práve rekonštruoval starší rodinný dom. Strecha domu má ideálnu orientáciu na juhozápad. Vďaka priaznivému počasiu sme solárne kolektory nainštalovali v priebehu 1 dňa. Ich výhodou je životnosť až 30 rokov, nezaberajú veľa miesta na streche, majú nízke prevádzkové náklady a sú maximálne efektívne. Všetko teplo, ktoré kolektory vyrobia, využije rodina pána Dominika na ohrev vody. Ďalšou pozitívnou správou je, že na solárne kolektory poskytujeme záručnú dobu až 12 rokov.

Fotogaléria

Spoznajte solárne kolektory od ZSE

  • Ako fungujú solárne kolektory
  • Získanie finančného príspevku
  • Recenzie
Zobraziť