Otázky a odpovede - ZSE | Súčasť vášho domova

Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

/


Otázky a odpovede

Komu je určené riešenie ZSE Solar?

Pre domácnosti žijúce v rodinných domoch na celom území Slovenska, ktoré chcú využívať obnoviteľný zdroj energie v podobe osvedčenej technológie solárnych kolektorov na ohrev vody. Dokážu s ním šetriť energiu, financie i životné prostredie.

 

Je toto riešenie použiteľné aj pre firmy alebo inštitúcie?

Toto riešenie nie je vhodné pre firmy a inštitúcie, nakoľko pri takýchto riešeniach je väčšinou potrebný vyšší počet kolektorov a celé riešenie sa navrhuje individuálne pre potreby konkrétnej nehnuteľnosti.

 

Aké sú výhody riešenia ZSE Solar v porovnaní s inými podobnými riešeniami na trhu?

Riešenia ZSE Solar využívajú ploché kolektory, ktorých výhodou je vysoká spoľahlivosť a dlhá životnosť. Používame kvalitné kolektory slovenského výrobcu so životnosťou viac ako 30 rokov. Riešenia ZSE Solar Komfort obsahujú dvojvetvovú čerpadlovú jednotku, ktorá umožňuje do budúcna rozšírenie na ohrev bazénu ako aj termostatický zmiešavací ventil, vďaka ktorému sa zákazník neobarí horúcou vodou.

 

Je možné inštalovať riešenie ZSE Solar aj v bytovom dome?

Riešenie ZSE Solar nie je vhodné pre bytový dom, pretože je dimenzované pre potreby bežných domácností žijúcich v rodinných domoch. V prípade bytových domov by bolo potrebné individuálne riešenie, ktoré by obsahovalo väčšie množstvo kolektorov, bolo by nutné zabezpečiť statický výpočet zaťaženia strešnej konštrukcie, prípadne i súhlas od príslušného centrálneho dodávateľa teplej vody pre bytový dom.

 

Podľa čoho by som mal zvažovať výkon zariadenia ZSE Solar?

Predovšetkým podľa počtu osôb, ktoré žijú v domácnosti a samozrejme aj podľa možností strechy – orientácie na svetovú stranu ako aj dostupnej plochy.

 

Je možné s riešením ZSE Solar ohrievať aj bazén?

Riešenie ZSE Solar Komfort je pripravené na ohrev bazénu, v prípade záujmu o rozšírenie je nutné dokúpiť ďalšie komponenty ako výmenník tepla, dodatočné solárne potrubie atď.

 

Aké sú jednotlivé kroky, ak sa rozhodnem pre riešenie ZSE Solar?

Základné kroky sú nasledovné:

  • Podpis zmluvy o dielo so ZSE.
  • Dohodnutie termínu obhliadky a jej vykonanie naším montérom.
  • Dohodnutie montáže a jej realizácia naším montérom.
  • Prebratie diela a úhrada ceny diela.

 

Aká je vhodná veľkosť a orientácia strechy? Môžem riešenie ZSE Solar inštalovať aj na rovnú strechu?

Minimálna veľkosť plochy strechy je 4 m2 pri šikmej streche a 6 m2 pri rovnej streche. Riešenie je teda vhodné aj pre rovnú strechu. Ideálna orientácia je juh, ale vyhovujúca orientácia je aj juhovýchod či juhozápad.

 

Ako sa fakturuje kúpa a inštalácia riešenia ZSE Solar? Platí sa nejaká záloha? Je možné si to zakúpiť aj na splátky?

Fakturuje sa jednorazovo, a to do 15 dní po montáži zariadenia, bez zálohovej faktúry. Riešenie nie je možné zakúpiť na splátky.

 

Je možné využiť príspevok z programu Zelená domácnostiam II?

Áno, najbližšie kolo žiadostí o finančný príspevok pre solárne kolektory je 6. 8. 2019.

 

Aká je záruka a servis na riešenie ZSE Solar?

Záruka na solárne kolektory je 12 rokov, na nosné konštrukcie a ich komponenty 12 rokov, na solárny zásobník 2 roky, na smaltovanú nádrž 5 rokov a na čerpadlovú jednotku, expanznú nádobu, elektrické vyhrievacie teleso 2 kW a elektronický regulátor 2 roky. Samozrejme zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Budú nutné stavebné úpravy pri inštalácii? Sú zahrnuté v cene?

Nutné sú menšie stavebné úpravy, ktoré sa týkajú prepojenia kolektorov a solárneho zásobníka solárnym potrubím ako aj prepojenie ďalších komponentov trubkami. Tieto úpravy sú zahrnuté v cene.

 

Je možné od zmluvy po jej podpísaní odstúpiť? Za akých podmienok?

Do momentu inštalácie môže zákazník odstúpiť kedykoľvek, je ale povinný zaplatiť cenu obhliadky v hodnote 50 € s DPH, ak už bola vykonaná. Taktiež je to možné odstúpiť od zmluvy v prípade, ak ZSE nedodá dielo včas alebo ak sa zistí, že dohodnuté dielo nie je možné z technických dôvodov nainštalovať.