/


Petra Ježeková

environmentalistka

Petra Ježeková

Už na strednej škole som zistila, že téma ochrany životného prostredia je to, čomu sa chcem naplno venovať.

Počas prázdnin som zachraňovala ako dobrovoľníčka bielokarpatské lúky s občianskym združením K.O.Z.A. Tam ma kamaráti nahovorili na štúdium environmentalistiky.

Študovala som na Prírodovedeckej fakulte UK, absolvovala som aj The Environmental Policy Program na medzinárodnej škole Academia Istropolitana Nova (AINOVA) vo Svätom Jure.

Petra Ježeková - Zelená elektrina

Environmentalistka telom aj dušou

Počas štúdia na AINOVA som začala robiť svoju záverečnú správu v známej eko-výchovnej organizácii, kde som po skončení pracovala ako dobrovoľníčka a neskôr som sa stala stálou súčasťou tímu. Táto práca mi veľmi prirástla k srdcu.
Jedným z dôvodov bolo aj to, že som dostala možnosť pracovať na rôznorodých environmentálnych projektoch. Organizovala som interaktívne výstavy pre školy, založila som prvú slovenskú eko-poradňu, venovala som sa lektorovaniu eko-workshopov pre školy aj učiteľov a získala som jedinečný certifikát ako eko-upratovačka :-)

Petra Ježeková - Zelená elektrina

Inšpirácia aj pre ostatných

Autorsky som sa podieľala na výstave o konvenčnej a obnoviteľnej energii a na mnohých príručkách týkajúcich sa environmentálnej výchovy pre učiteľov. V posledných rokoch sa venujem najmä lektorovaniu eko-workshopov pre firmy a projektu Mestské včely, ktorý som vymyslela. Píšem aj rôzne články a s kolegyňou moderujem v rádiu už dva roky reláciu o eko-témach. Službu Zelená elektrina považujem za výbornú voľbu pre všetkých, ktorí chcú znížiť negatívny vplyv činností človeka na globálnu klímu a životné prostredie a chcem ju využívať aj vo svojej domácnosti.

Objavte Zelenú elektrinu od ZSE

Všetko o elektrine z obnoviteľných zdrojov.

Zelená elektrina