/


Zelená elektrina

Zelená elektrina

  • 100 % z obnoviteľných zdrojov energie
  • s certifikátom
  • bez viazanosti

Teraz zvýhodnená cena:
1 € s DPH mesačne počas prvých 6 mesiacov

Cena je navyše k štandardným platbám za dodávku elektriny.

Vyberte si zdroj Zelenej elektriny

 

Cena/mesiac
počas prvých 6 mesiacov

Cena/mesiac
od 7. mesiaca

 
Zelená elektrina z vody na Slovensku 1,00 € 3,00 € Objednať
Zelená elektrina zo slnka na Slovensku 1,00 € 3,00 € Objednať
Zelená elektrina z biomasy 1,00 € 2,50 € Objednať
Zelená elektrina z vetra 1,00 € 2,50 € Objednať
Zelená elektrina z ľubovoľného zdroja 1,00 € 2,00 € Objednať

TIP: Pre učiteľov, študentov a ľudí do 26 rokov už od 0,70 €

ISICITIC  EURO 26

Výhodnejšiu cenu získate, ak na vašom odbernom mieste elektriny má trvalý pobyt aj držiteľ platného preukazu ISIC/ITIC/EURO<26 (napríklad syn alebo dcéra) alebo ak ste sami držiteľmi takéhoto preukazu.

 

Cena/mesiac
počas prvých 6 mesiacov

Cena/mesiac
od 7. mesiaca

 
Zelená elektrina z vody na Slovensku 1,00 € 0,70 € 3,00 € 2,10 € Objednať
Zelená elektrina zo slnka na Slovensku 1,00 € 0,70 € 3,00 € 2,10 € Objednať
Zelená elektrina z biomasy 1,00 € 0,70 € 2,50 € 1,75 € Objednať
Zelená elektrina z vetra 1,00 € 0,70 € 2,50 € 1,75 € Objednať
Zelená elektrina z ľubovoľného zdroja 1,00 € 0,70 € 2,00 € 1,40 € Objednať

 

Ako využiť zľavu

 

  Ceny s preukazom ISIC, ITIC, EURO<26   Skryť ceny pre ISIC, ITIC, EURO<26

Prečo je Zelená elektrina lepšia ako bežná?

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické.

Bežná elektrina, ktorú odoberáte zo siete je vyrobená najmä z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné. Iba 23 % bežnej elektriny je vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie.

zelená elektrina vs bežná
ušetríme tony uhlia plynu a CO2

Ušetríme množstvo uhlia, CO2 a plynu

Zelenú elektrinu už využíva viac ako 70 000 našich zákazníkov z radov domácností. Pri podiele uhlia ako zdroja elektriny v energetickom mixe ZSE na úrovni 7,47 % a podiele zemného plynu na úrovni 15,46 % to znamená, že týchto 70 000 zákazníkov ročne ušetrí 20 899 ton uhlia, 6 656 068 m3 zemného plynu a zabráni vzniku až 33 928 ton CO2 zo spáleného uhlia a plynu.

ušetríme tony uhla plynu a CO2

Zdravšia planéta za 1 €, to sa oplatí

So Zelenou elektrinou rovnako dobre doma povysávate, uvaríte kávu, operiete ako s bežnou elektrinou, ale zodpovednejšie voči planéte. A nestojí to takmer nič.

Navyše dostanete

Zelený certifikát
E‑mailom dostanete certifikát, na ktorý si dopíšete svoje meno alebo celú rodinu a môžete si ho vystaviť u vás doma.

Ekologické nálepky
Dostanete od nás poštou 3 nálepky rôznych formátov. Nálepky si môžete nalepiť na auto, poštovú schránku, vchodové dvere alebo na plot vášho domu a povzbudiť tak aj susedov a známych, aby sa pridali k ochrane životného prostredia.

Aj vaša faktúra bude zelená
Na prvý pohľad vám bude jasné, že celá vaša spotrebovaná elektrina bola vyrobená z obnoviteľných zdrojov elektriny.


Je nás už viac ako 70 000

Už viac ako 70 000 našich zákazníkov prispieva k záchrane planéty a využíva v celej svojej domácnosti výhradne Zelenú elektrinu.

Inštitút environmentálnej politiky pri Ministerstve životného prostredia SR
Viacerí dodávatelia elektriny ponúkajú v súčasnosti možnosť odoberať elektrinu vyrobenú výhradne z obnoviteľných zdrojov. Za 1 až 2 eurá mesačne tak dostanete certifikát o tom, že vaše peniaze boli použité na nákup elektriny z obnoviteľných zdrojov. To samozrejme neznamená, že elektrina, ktorá prúdi k vám, je iná ako u suseda. Elektrinu nie je možné oddeliť, elektrické vedenie prenáša všade rovnakú elektrinu. Výhodou však zostáva, že pokiaľ si za čistú elektrinu priplatíte, vaše peniaze pôjdu výrobcom, ktorí ju skutočne vyrobili. Dávate tak jasný signál, že máte záujem o čistú elektrinu aj za cenu vyšších nákladov. To vedie k vyššiemu dopytu a rastu výroby energie z obnoviteľných zdrojov.

Eleonóra L., Spišská Nová Ves
Mojou motiváciou, prečo som sa rozhodla pre Zelenú elektrinu, je láska k našej planéte a k daru života v jeho podstate. Veľa som cestovala a spoznávala nielen krásy Európy. Momentálne som lekárka na dôchodku a príroda ma fascinuje čím ďalej tým viac. Nie je mi ľahostajné to, akú deštrukciu ľudstvo spôsobuje našej planéte svojou nenásytnosťou. Chcela by som byť aspoň kvapkou v oceáne a urobiť čo je v mojich silách a možnostiach pre záchranu všetkého jedinečného a nenahraditeľného.

Daniel S., Bratislava
Vyštudoval som prírodné vedy, takže mám dlhodobo osobne blízko k téme ochrany životného prostredia. Hlavným spúšťačom pre objednanie Zelenej elektriny boli však v našej rodine naše deti, ktoré nás doma už predtým motivovali k tomu, že hoci bývame v byte, separujeme veľkú časť nášho odpadu (papier, plasty, sklo, kovy) a snažíme sa napríklad aj hodne šetriť vodou. Hneď keď videli reklamu na Zelenú elektrinu, chceli vysvetliť, o čom to je a povedali, že by sme si to mali tiež dať. Takže rozhodnutie bolo relatívne ľahké a suma 2 € mesačne mi príde veľmi prijateľná za podporu zelených zdrojov energie, ktorá má reálny vplyv na zvýšenie ich počtu.

Lukáš M., Bratislava
Pre Zelenú elektrinu som sa rozhodol z dôvodu osobného príspevku k ochrane prírody a mojej plnej podpory využívania obnoviteľných zdrojov pri výrobe elektriny, ktoré sú ekologicky najčistejším a nevyčerpateľným zdrojom. Som nesmierne rád, že s touto ponukou prišiel môj dodávateľ elektriny ZSE a snaží sa tak správať zodpovedne k životnému prostrediu. Keď som sa dozvedel o tejto ponuke, hneď som ju využil. Držím palce pri ďalších EKO produktoch a službách.

Zuzana B., Bratislava
Od detstva som bola vedená k tomu, že prírodu treba chrániť a správať sa k nej zodpovedne. Tejto zásady sa držím dodnes a snažím sa žiť udržateľným spôsobom života. Potraviny nakupujem najmä v bezobalových obchodoch, kde si nosím svoje vlastné nádobky a vrecúška, podporujem lokálnych pestovateľov ovocia a zeleniny, nejem produkty živočíšneho pôvodu, zbytočne nenakupujem veci, ktoré nepotrebujem, triedim odpad, ... Zelená elektrina od ZSE mi do môjho vlastného konceptu udržateľnosti absolútne zapadá a teším sa, že môžem priamo podporovať rozvoj obnoviteľných zdrojov energie.

Anna K., Trnava
Pre Zelenú elektrinu som sa rozhodla v prvom rade z lásky k prírode a životnému prostrediu. Vzhľadom k tomu, že som mama a babka, snažím sa aspoň malým kúskom spraviť niečo pre mojich potomkov a samozrejme pre túto zatiaľ „zelenú“ planétu.

Barbora P., Bratislava
Hlavnou motiváciou bola aspoň malá spoluúčasť z mojej strany k rozvoju trvalej udržateľnosti v rámci sektora energetiky. Keď som zaregistrovala, že ZSE ponúka Zelenú elektrinu, jej objednanie bolo pre mňa úplne automatické. Vnímam ju ako absolútnu nevyhnutnosť v rámci podpory rozvoja trhu s obnoviteľnými zdrojmi energie. 2 eurá mesačne navyše sú nič v porovnaní s tým, čo táto služba znamená v širšom merítku. Keby sa rozvoj využívania a podpory OZE dali z mojej strany ako spotrebiteľa a klienta ZSE podporiť ešte významnejšie, určite by som si dané možnosti naštudovala a zvážila participáciu na nich.

Gabriel H., Bratislava
Zelená elektrina je inovatívna, atraktívna a trendová služba za poplatok, ktorý je zanedbateľný. Ak to navyše prospeje aspoň okrajovo životnému prostrediu, tak to dokonale splnilo účel. Myslím, že aj pri vyššej cene s adekvátnou pridanou hodnotou nebude problém, aby postupne na tento typ energie prešli viaceré domácnosti. Aspoň v to dúfam.

Michaela K., Rohožník
Pre službu Zelená elektrina som sa rozhodla kvôli dcére. Záleží mi na budúcnosti našich detí. Musí sa zmeniť prístup jednotlivcov, ale aj veľkých korporácií k prírode a to vo veľkom. Snažím sa správať zodpovedne k životnému prostrediu a učím to aj svoje dieťa. Zem máme len jednu a nie na skúšku.

Martina U., Bratislava
Myslím si, že každý z nás môže prispieť svojou troškou k tomu, aby sa nám na našej planéte žilo lepšie a hlavne, aby si ju minimálne v takom stave, v akom si ju teraz užívame my (so všetkými prírodnými krásami), mohli užívať aj naše deti, vnúčatá a verím, že aj pravnúčatá a ďalšie generácie. :) Zelená elektrina je skvelá iniciatíva, ktorá môže skutočne fungovať, keď sa ako spoločnosť rozhodneme ju využívať. Ale toto rozhodnutie musí urobiť predovšetkým každý jeden z nás. Ja som ho už urobila. :)

Renáta K., Ivanka pri Dunaji
Veľmi som privítala možnosť prispieť svojou troškou do zlepšenia našej klímy. Nemám možnosť výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a veľmi sa mi páči, že ZSE ide zeleným smerom. Uvítala by som možnosť podporiť výrobcov zelenej elektriny priamo zo Slovenska. Verím, že takýchto zelených produktov bude od ZSE pribúdať.

Ladislav Ď., Bratislava
Pre Zelenú elektrinu som sa rozhodol, lebo sa snažím byť zodpovedný k životnému prostrediu. Verím, že je to aspoň malý príspevok k trvalej udržateľnosti, lebo planétu máme len jednu, a keď ju vyčerpáme, tak na to doplatíme my a hlavne naše deti. Využívanie obnoviteľných zdrojov energie je jedným zo základných predpokladov, aby planéta uniesla náš zvýšený počet a konzum.

Michal Š., Bratislava
Mojou motiváciou pre produkt Zelená elektrina je podpora rozvoja obnoviteľných zdrojov. Neobnoviteľné zdroje budú jedného dňa vyčerpané, ak ich budeme nepretržite čerpať a zároveň ich používanie nie je ohľaduplné k životnému prostrediu. Podporovať obnoviteľné zdroje, ktoré sú šetrnejšie k prírode, bola pre mňa logická voľba. S produktom Zelená elektrina som spokojný. Pre koncového užívateľa nie je rozdiel priamo viditeľný. Dodaná elektrická energia dodržuje štandardy či prichádza z uhoľnej elektrárne alebo vodnej elektrárne. Rozdiel je v tom, čo to znamená pre svet navôkol.

Jozef M., Veľké Úľany
Vždy som bol naklonený čistej energii, preto som hneď reagoval na ponuku Zelenej elektriny od ZSE. Verím, že sa pridá čo najviac zákazníkov, aby sme mali čistú prírodu a odrazí sa to aj na našom zdraví.

Michaela M., Bratislava
Pre službu Zelená elektrina som sa rozhodla na základe kampane ZSE. Cenový rozdiel 2 € oproti klasickej elektrine mi stojí za to, aby som podporila alternatívne, resp. obnoviteľné zdroje energie. Zelenú elektrinu odporúčam rodine, kamarátom, známym a aj kolegom v práci. Nálepku som si nalepila na schránku v bytovom dome.

Miroslava T., Suchohrad
Vo všetkých aspektoch svojho života sa snažím správať udržateľne.  Priznám sa, že ma k tomu tlačia hlavne moje deti, ktoré tento svet už vnímajú inak ako my, ich rodičia. Preto som uvítala možnosť zakúpiť si Zelenú elektrinu, aj keď to nie je zadarmo. Je však príjemné vedieť, že robím niečo pre našu planétu a ďalšie pokolenia. Ďakujem za túto príležitosť.

Martin H., Čataj
Náš dom vykurujeme tepelným čerpadlom zem-voda, a keď sa objavila možnosť aktivovať si Zelenú elektrinu, prišlo nám to ako prirodzená voľba, aby sme ešte viac podporili vyrábanie energie bez emisií. Doplatok nie je veľký, tak sme túto službu radi využili.

Silvia B., Bratislava
Snažím sa šetriť životné prostredie, a ak môžem prispieť aj takýmto spôsobom, ako je zaplatiť 2 € navyše za Zelenú elektrinu, neváham ani sekundu. Určite to odporúčam aj ostatným ľuďom.

Zuzana S., Vráble
Pre Zelenú elektrinu som sa rozhodla hlavne preto, lebo mi záleží na uzdravovaní našej planéty a na tom, v akom stave ju zanecháme ďalším generáciám. A toto je jednoduchý a pohodlný spôsob, ako môžem svojou troškou prispieť k ochrane životného prostredia.

Eva Sz., Bratislava
Nemáme planétu B, tak spravím všetko pre túto našu, pre naše prežitie. Ak existuje spôsob, ako znížiť svoju uhlíkovú stopu tým, že využijeme alternatívne, zelenšie spôsoby získavania energie pre náš každodenný život, nie je to pre mňa žiadna dilema, ale jasná odpoveď.

Peter Š., Stupava
Službu Zelená elektrina som si objednal, aby som podporil rozšírenie výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Nemôžeme predsa našim deťom nechať planétu v takom stave, ako je teraz, nebodaj v ešte horšom... Som tiež veľmi rád, že EÚ konečne prijala ciele na ochranu klímy a je najvyšší čas, aby sme ich začali napĺnať. Tým, že využívam službu Zelená elektrina, sa snažím k týmto cieľom tiež prispieť.

Eva S., Bratislava
Zelenú elektrinu mám od októbra 2020 a rozhodla som sa pre ňu kvôli zníženiu mojej uhlíkovej stopy. Záleží mi na budúcnosti tejto planéty a chcem tiež znížiť množstvo odpadu a znečistenia, ktoré za sebou zanechávam. Zelenú elektrinu som si objednala telefonicky a veľmi ma potešili aj nálepky. Jednu mám na poštovej schránke, aby aj moji susedia boli motivovaní odoberať čistejšiu energiu. Celkovo hodnotím službu Zelená elektrina veľmi pozitívne.

Jakub M., Sereď
Mojou hlavnou motiváciou na prechod na Zelenú elektrinu bolo aspoň trošku pomôcť prírode a prispieť k tomu, aby sme až tak neznečisťovali životné prostredie, v ktorom žijeme. Chcem, aby naše deti mali čistejší vzduch, vodu, pôdu.

Igor Č., Ivanka pri Dunaji
Venujem sa pomoci malým farmárom v mojom regióne a snažím sa byť nápomocný pri logistike ich produktov. Keďže mi záleží na životnom prostredí, tak prepravu realizujem starším elektromobilom, a aby som jazdil čo najšetrnejšie k prírode, tak som sa rozhodol pre podporu obnoviteľných zdrojov cez Zelenú elektrinu od ZSE. V budúcnosti by som chcel na svojom dome vyrábať elektrickú energiu zo slnka.

Lenka K., Bratislava
Vážim si našu planétu, záleží mi na tom, ako budú žiť ďalšie generácie a chcem byť príkladom pre ostatných. Preto som sa rozhodla pre Zelenú elektrinu od ZSE.

Štefan P., Dubravka
Odpoveď je jednoznačná. Planétu máme len jednu a za tie roky sme ju pomerne dosť zničili. Planéta sa síce snaží sama uzdravovať, ale my ľudia ju stále drancujeme a ničíme (napríklad zbytočným nakupovaním oblečenia, používaním plastov, ...). Preto som sa rozhodol pre Zelenú elektrinu, aby som popri separovaní a iných aktivitách aspoň malým dielom odľahčil planétu.

Jaroslav S., Nové Mesto nad Váhom
Žijem na bošáckych kopaniciach v nádhernej prírode Bielych Karpát a chcem, aby sa príroda aspoň v terajšej podobe zachovala pre budúce generácie. Zo všetkých strán na nás útočí globálne otepľovanie, a tak som rád, že aspoň malou štipkou podporím zachovanie zdravého života na planéte Zem. Zelenú elektrinu odporúčam aj známym.

Jaromír P., Levice
Rozhodol som sa pre Zelenú elektrinu, pretože mi nie je jedno, v akej krajine budú žiť moje deti. Máme úžasnú krajinu, nádherné hory, parky, minerálne pramene, jaskyne. Čo by za to iné národy dali a často si to nevážime. Dúfam, že zákazníkov so Zelenou elektrinou bude stále viac a viac.

Michal P., Bratislava
Motiváciou pre Zelenú elektrinu bola pochopiteľne láska k prírode. Sme v bode, kedy musíme okamžite začať prijímať opatrenia pre znižovanie produkcie CO2, vrátane výroby energie. Týka sa to každého z nás. Preto je potrebné, aby okrem veľkých globálnych opatrení mali aj jednotlivci možnosť správať sa zodpovednejšie. ZSE mi túto možnosť ponúka, a preto som neváhal zakúpiť si  Zelenú elektrinu. Určite by som ju odporučil aj svojim známym.

Lucia M., Bratislava
Záleží mi na životnom prostredí, v ktorom žijem, pravidelne sa zúčastňujem aktivít na jeho ochranu a zlepšenie, a tak mi prišla Zelená elektrina ako ďalší dobrý krok, ako našej planéte aspoň trochu pomôcť.

Referencie

„Každá pomoc prírode sa počíta!”

Michal Sabo
ekoaktivista, greenfluencer

Michal Sabo
Petra Ježeková

„Odporúčam pre všetkých, ktorí chcú znížiť svoj negatívny vplyv na životné prostredie.”

Petra Ježeková
environmentalistka

Petra Ježeková
IEP

„Vaše peniaze pôjdu výrobcom čistej elektriny, ktorí ju skutočne vyrobili.”

Inštitút environmentálnej politiky
pri Ministerstve životného prostredia SR

IEP

Prejsť na Zelenú elektrinu je ľahké

Nemusíte nikam chodiť ani volať, stačí len zopár klikov.

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov energie. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Zelená elektrina z vody na Slovensku

Pre svojich zákazníkov sme zakúpili v roku 2020 záruky pôvodu obnoviteľnej energie od viac ako 900 malých aj veľkých vodných elektrární po celom Slovensku.

Zelená elektrina z vody na Slovensku
Zelená elektrina zo slnka na Slovensku

Zelená elektrina zo slnka na Slovensku

Pre svojich zákazníkov sme zakúpili v roku 2020 záruky pôvodu obnoviteľnej energie od viac ako 760 malých fotovoltických elektrární po celom Slovensku.

Zelená elektrina zo slnka na Slovensku

Zelená elektrina z biomasy a z vetra

Záruky pôvodu pre elektrinu z vetra a biomasy pochádzajú zo zdrojov na Slovensku ako aj ďalších krajín Európy.


Blog o Zelenej elektrine

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť všetky články


Chcete vedieť viac?

Zelená elektrina je určená pre domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE a je spoplatnená podľa tabuľky vyššie bez ohľadu na spotrebu domácnosti. Okrem tejto sumy platíte aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb.

Ako využiť zľavu?

  1. Vyberte si produkt a vyplňte nezáväzný formulár.
  2. Následne vás telefonicky kontaktujeme pre dokončenie objednávky. Pripravte si číslo vášho preukazu.

Výhodnejšiu cenu získate, ak na vašom odbernom mieste elektriny má trvalý pobyt aj držiteľ platného preukazu ISIC/ITIC/EURO<26 (napríklad syn alebo dcéra) alebo ak ste sami držiteľmi takéhoto preukazu.

Ukážky preukazov:

ISIC ITIC EURO 26

V prípade, že využívate iného dodávateľa elektriny a máte záujem o Zelenú elektrinu, prejdite s dodávkou elektriny k nám.

Skutočne pomáhate našej planéte

Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.