/

ZSE Fotovolt Štandard 4 kWp 3 fázy

 • na objednávku (montáž už do 3 mesiacov)
 • garancia objemu vyrobenej elektriny, iba u nás
 • doprava a montáž v cene

Navyše

 • Kompletne zastrešíme administratívu od získania poukážky na dotáciu až po pripojenie vašej fotovoltiky do distribučnej siete.
 • 30. 10. 2023 boli oznámené podmienky v novom programe Zelená domácnostiam s dotáciami na fotovoltiku pre celé Slovensko (vrátane Bratislavského kraja), s možnosťou získať príspevok až 4 025 € pre rodinný dom.
 • Novinkou je možnosť získať dotáciu na fotovoltiku aj pre bytové domy.
 • Ak nechcete čakať na dotáciu, v prípade fotovoltického riešenia od ZSE bez dotácie vám dáme 3 000 kWh elektriny zadarmo.
Cena vrátane montáže s DPH 8 690 €

Potrebujete poradiť?

Ročne usporíte na elektrine až 815 €*

* Úspora na elektrine s fotovoltikou od ZSE s využitím Virtuálnej batérie je až 50 %. Úspora je vypočítaná na základe integrovanej ceny elektriny vrátane DPH v sadzbe DD2 s platnosťou od 1. 1. 2023. Výška úspory je prepočítaná pre minimálny ročný energetický zisk podľa metodiky RAL UZ 73. Dosiahnutá úspora sa môže líšiť v závislosti od geografickej polohy, orientácie panelov, spotrebiteľského správania a mikroklimatických podmienok.

Iba u nás garantujeme objem vyrobenej elektriny
bez ohľadu na počasie

Nemusíte sa obávať, že vám fotovoltika vyrobí menej elektriny ani v prípade, že bude upršaný rok a málo slnečných dní. Chýbajúcu elektrinu oproti prepokladanej výrobe fotovoltiky vám doplníme pri vyúčtovaní za elektrinu.

Elektrinu na večer si odložíte do Virtuálnej batérie

Fotovoltické panely vyrobia najviac elektriny počas dňa, keď je väčšinou minimálna spotreba. Prebytočnú elektrinu si dočasne uložíte vo Virtuálnej batérii a my vám ju vrátime v čase, keď ju budete potrebovať, napríklad večer alebo ráno.

Virtuálna batéria je za poplatok 3 € mesačne.

Virtuálna batéria

Využívate maximálny výkon z každého panelu

Pri tradičnom zapojení fotovoltických panelov, ak je jeden panel tienený, znižuje výkon všetkých ostatných panelov. V našom riešení sú na každom paneli osadené výkonové optimizéry SolarEdge. Preto vyrába každý panel maximum možnej energie a nedochádza k stratám výkonu pri ostatných paneloch.

Tradičné riešenie

Tradičné fotovoltické panely

Riešenie ZSE

Fotovoltické panely od ZSE

Monitorujete výrobu aj spotrebu elektriny

Získajte úplný prehľad o výrobe elektriny z fotovoltických panelov a o spotrebe elektriny vo vašej domácnosti. Monitoruje sa každý panel zvlášť aj výkon celého systému.

Prehľad o výrobe systému a monitoring každého panelu je v cene riešenia. Monitoring spotreby domácnosti slúži na orientačný prehľad o spotrebe domácnosti ako aj o orientačnej výške prebytkov dodaných do siete. Poskytuje sa za doplatok 600 € pri okamžitej objednávke, 900 € v prípade dodatočnej montáže.

Monitoring výroby a spotreby


Obsah a záruka

Služby

 • obhliadka a poradenstvo s výberom a umiestnením fotovoltiky
 • administratíva spojená so získaním finančného príspevku Zelená domácnostiam
 • doprava fotovoltiky montérom v deň montáže
 • odborná montáž
 • predvedenie funkčnosti fotovoltiky a jej ovládania
 • administratíva ohľadom zapojenia fotovoltiky do distribučnej sústavy (zapojenie + výmena elektromera)
 • garancia objemu vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie
 • odporúčame dokúpiť Virtuálnu batériu (3 € mesačne)

 

Zariadenie a materiál

 • fotovoltické panely a optimizéry
 • striedač
 • DC istenie a prepäťová ochrana
 • nosná konštrukcia na mieru
 • montážny materiál
 • mobilná aplikácia a web monitoring výroby - prehľad o výrobe systému a monitoring každého panelu v cene riešenia (monitoring spotreby domácnosti za doplatok 600 € pri okamžitej objednávke, 900 € v prípade dodatočnej montáže)

Záruka

Záruka na celé dielo 2 roky
Panely - záruka na materiál a technológiu 15 rokov
Panely - záruka na výkon 25 rokov
Striedače 12 rokov
Konštrukcia 10 rokov
Optimizéry 25 rokov
Smartmeter (rozšírený monitoring) 5 rokov

Technické parametre

Batéria (typ) Virtuálna batéria (+3 € mesačne)
Počet panelov a optimizérov
10
Ročná spotreba domácnosti (MWh) do 9
Panely (typ) 395 Wp monokryštalický
Max. výkon panelov (kWp) 3,95
Optimizér (typ) SolarEdge
Striedač (typ) SolarEdge SE4K-RWB
Počet fáz striedača 3 fázy
Monitoring výroby systému áno
Monitoring spotreby domácnosti za doplatok 600 €
Min. súvislá plocha strechy - šikmá (m2) 24
Min. súvislá plocha strechy - rovná (m2) 43

Riešenie môže obsahovať aj iné ako vyššie uvedené komponenty za predpokladu, že ich funkcie budú na rovnakej alebo lepšej výkonnostnej a kvalitatívnej úrovni.


Ako prebieha objednávka

1.

Objednávka a podpis zmluvy o dielo

Nechajte nám kontakt alebo si rovno vyberte riešenie a vyplňte online objednávku. Do niekoľkých dní vám zatelefonujeme, preveríme vhodnosť riešenia a dohodneme podpísanie zmluvy o dielo.

2.

Žiadosť na pripojenie

Podáme žiadosť o vydanie stanoviska k rezervovanej kapacite na pripojenie malého zdroja prevádzkovateľovi distribučnej sústavy. Ten sa vyjadrí najneskôr do 14 dní.

3.

Obhliadka

Zabezpečíme obhliadku miesta inštalácie.

4.

Montáž

Následne vám fotovoltiku namontujeme už do 3 mesiacov od podpisu zmluvy. Montáž trvá štandardne 1 deň.

5.

Platba

Po montáži vám vystavíme faktúru so splatnosťou 60 dní. Platbu uhradíte bankovým prevodom.

6.

Pripojenie

Prevádzkovateľ distribučnej sústavy vymení elektromer a pripojí zariadenie do distribučnej sústavy. Proces výmeny elektromera trvá zvyčajne asi 6 až 8 týždňov.

Máte otázku?

Pozrite si najčastejšie otázky, ktoré sa pýtajú naši zákazníci ohľadom výkonu, montáže alebo fungovania fotovoltiky.


Pozrieť najčastejšie otázky


Recenzie

Milo Č.

Trenčín

Najväčšiu spotrebu energie má naša domácnosť na rôzne spotrebiče – ako napríklad práčka, sušička, umývačka riadu a na ohrev teplej úžitkovej vody a prevádzku bazéna. Táto spotreba je najväčšia práve v období, keď sú dni dlhé a slnečné. Nakoľko mám ideálne orientovanú strechu, využitie fotovoltiky sa priam ponúkalo. Vďaka fotovoltickému riešeniu od ZSE môže naša domácnosť ušetriť až 650 Eur ročne. Spoločnosť ZSE vnímam ako stabilného partnera, ktorý je už na trhu viac ako 100 rokov. Fotovoltické riešenia slúžia desiatky rokov, preto je pre mňa dôležité, aby v prípade akejkoľvek veci, ktorú budem riešiť napríklad o 15 rokov, tu môj dodávateľ stále bol. Pri mojom rozhodovaní zavážili aj služby ako Virtuálna batéria a Garancia výroby, ktorú ZSE poskytuje ako jediná na Slovensku. A keď vezmem do úvahy riešenie na kľúč, kvalitné komponenty s dlhoročnými zárukami, bolo pre mňa fotovoltické riešenie od ZSE jasnou voľbou. Zobraziť rozhovor

Odporúčam

ukážka inštalácie ZSE Fotovolt

Hodnotený produkt:

ZSE Fotovolt

Juraj J.

Trnovec nad Váhom

Rozhodol som sa pre fotovoltiku od ZSE s využitím finančného príspevku a virtuálnej batérie, ktorej výhodou je, že elektrinu, ktorú fotovoltika cez deň vyrobí a neminie sa, si môžeme uložiť a využiť neskôr. Inštaláciu fotovoltiky som v mojom prípade bral ako dobrú investíciu, keďže rátam, že ceny energií pôjdu postupne hore. Fotovoltika mi za 25 rokov, čo je štandardná životnosť panelov, ušetrí hodne peňazí za energie. V našom rodinnom dome býva 6 osôb a za energie som platil 150 € mesačne. Najväčšiu spotrebu mal bojler na ohrev vody, ale na jeseň 2019 som ho nahradil novým plynovým kotlom so zásobníkom na teplú vodu. Keďže v súčasnej dobe robím bazén aj s protiprúdom na 380 V, neskôr pribudne tepelné čerpadlo a klimatizácia, vďaka fotovoltike si výrazne znížim výdavky na elektrinu pre ne. Montáž trvala len 4 hodiny, bolo to rýchle, mám na streche 12 panelov. Som presvedčený, že kúpou fotovoltiky od ZSE som v mojom prípade urobil dobre.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

ZSE Fotovolt

Rudolf K.

Nitra

Postavil som dom v pasívnom štandarde a už pri jeho projektovaní som počítal s fotovoltickými panelmi. Realizácia vo vlastnej réžii by ma pravdepodobne vyšla lacnejšie, ale ponuku služieb ZSE som využil najmä kvôli tomu, že vybavili takmer všetku administratívu potrebnú k pripojeniu fotovoltiky na verejnú sieť. Spracovanie niektorých krokov trvalo pomerne dlho, ale na nejaké výraznejšie negatíva si nespomínam. Fotovoltické panely mi bez problémov fungujú už 3,5 roka a dúfam, že ešte dlho budú.

Odporúčam

ukážka inštalácie ZSE Fotovolt

Hodnotený produkt:

ZSE Fotovolt

Michal P.

Tesárske Mlyňany

Pre fotovoltické panely od ZSE som sa rozhodol najmä z ekologického hľadiska a zároveň som chcel časť vyrobenej energie využiť pre tepelné čerpadlo. Prístup ZSE hodnotím veľmi pozitívne, všetko vybavili veľmi rýchlo a profesionálne. Uvítal by som možnosť využitia virtuálnej batérie od ZSE aj pre zákazníkov, ktorí si dali nainštalovať fotovoltické panely pred rokom 2019. S fotovoltickým riešením od ZSE som spokojný a odporučil by som ho aj ďalším zákazníkom.

Odporúčam

ukážka inštalácie ZSE Fotovolt

Hodnotený produkt:

ZSE Fotovolt

Marek

Špačince

Pánovi Marekovi zo Špačiniec sme pomohli vybaviť finančný príspevok a znížiť tak vstupnú investíciu až o polovicu. Montáž sme dokončili za 2 dni. Prečítať celý článok

Odporúčam

Hodnotený produkt:

ZSE Fotovolt

Všetky hodnotenia a recenzie  

Potrebujete poradiť?

Naši poradcovia pre Zelené riešenia vám radi odpovedia na akékoľvek otázky ohľadom výkonu, montáže alebo fungovania fotovoltiky a pomôžu s výberom správneho riešenia.

Zavolajte mi
Volať 0850 111 555
Dohodnúť stretnutie v ZSE Centre
Pozrieť časté otázky

Zariadenia

Klimatizácie   Fotovoltika   Nabíjanie elektromobilu