Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

ZSE Biznis Novinky

ZSE Biznis Novinky

/

Editoriál


Vážený obchodný partner,

dostalo sa k vám prvé tohtoročné vydanie ZSE Biznis Noviniek, v ktorom vám prinášame zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa na trhu energií v poslednej dobe udialo.

V rámci cieľov EÚ by mala výroba z OZE v porovnaní s rokom 2012 do roku 2030 vzrásť dvojnásobne, čo predstavuje nárast okolo 800 TWh. Predpokladá sa, že po roku 2040 by sa OZE mohli stať hlavným zdrojom na výrobu elektriny. Viac o obnoviteľných zdrojoch na transparentnom trhu sa dozviete v článku od kolegu Miroslava Chlebiša.

Faktory, ktoré v uplynulom období najviac vstupovali do cien zemného plynu popísal kolega Tomáš Piterka. Prečítajte si jeho článok a dozviete sa viac.

Naša spoločnosť ako jediná prináša na Slovensko službu Virtuálna batéria pre fotovoltiku. Vďaka tejto službe budú môcť zákazníci s fotovoltickými panelmi ukladať prebytočnú elektrinu vo virtuálnom úložisku a využiť ju v čase, keď ju budú potrebovať.

Nedostatok parkovacích miest pre vzrastajúci počet tradičných áut, ale aj elektromobilov je aj v slovenských mestách jedným z najpálčivejších problémov. Aj riešenia pre parkovanie v urbánnom prostredí však môžu byť vizuálne príťažlivé a najmä environmentálne udržateľné. Príkladom je nový parkovací dom v americkom meste Berkeley.

Zamestnanecký grantový program vyhlásila Nadácia ZSE už tretí rok po sebe. Umožnila tak podporiť realizáciu zmysluplných verejnoprospešných projektov, v ktorých sa zamestnanci skupiny ZSE aktívne angažujú. O fungovaní tohto programu sa dozviete v článku. Zároveň v ňom nájdete zoznam podporených projektov.

Ing. Nikoleta Krecháčová
vedúca úseku korporátneho predaja