Editoriál - ZSE | BiznisNovinky

Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

ZSE Biznis Novinky

/

Editoriál


Vážený obchodný partner,

dostalo sa k vám prvé tohtoročné vydanie ZSE Biznis Noviniek, v ktorom vám prinášame zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa na trhu energií v poslednej dobe udialo.

V rámci cieľov EÚ by mala výroba z OZE v porovnaní s rokom 2012 do roku 2030 vzrásť dvojnásobne, čo predstavuje nárast okolo 800 TWh. Predpokladá sa, že po roku 2040 by sa OZE mohli stať hlavným zdrojom na výrobu elektriny. Viac o obnoviteľných zdrojoch na transparentnom trhu sa dozviete v článku od kolegu Miroslava Chlebiša.

Faktory, ktoré v uplynulom období najviac vstupovali do cien zemného plynu popísal kolega Tomáš Piterka. Prečítajte si jeho článok a dozviete sa viac.

Naša spoločnosť ako jediná prináša na Slovensko službu Virtuálna batéria pre fotovoltiku. Vďaka tejto službe budú môcť zákazníci s fotovoltickými panelmi ukladať prebytočnú elektrinu vo virtuálnom úložisku a využiť ju v čase, keď ju budú potrebovať.

Nedostatok parkovacích miest pre vzrastajúci počet tradičných áut, ale aj elektromobilov je aj v slovenských mestách jedným z najpálčivejších problémov. Aj riešenia pre parkovanie v urbánnom prostredí však môžu byť vizuálne príťažlivé a najmä environmentálne udržateľné. Príkladom je nový parkovací dom v americkom meste Berkeley.

Zamestnanecký grantový program vyhlásila Nadácia ZSE už tretí rok po sebe. Umožnila tak podporiť realizáciu zmysluplných verejnoprospešných projektov, v ktorých sa zamestnanci skupiny ZSE aktívne angažujú. O fungovaní tohto programu sa dozviete v článku. Zároveň v ňom nájdete zoznam podporených projektov.

Ing. Nikoleta Krecháčová
vedúca úseku korporátneho predaja