Rozhodli ste sa, že si zaobstaráte klimatizáciu, no neviete si vybrať správny model pre vaše potreby, či nájsť spoľahlivého predajcu? Ak sa obrátite na ZSE, dostanete odborné poradenstvo, špičkovú klimatizáciu, kvalitnú inštaláciu, pozáručný servis a naviac aj niekoľko ďalších skvelých výhod.

Klimatizácia je zariadenie, ktoré vám bude slúžiť roky a počas leta bude v prevádzke každý deň. Preto je dobré vybrať si model, ktorý bude úsporný k vašej peňaženke aj k životnému prostrediu. Ideálnym riešením súmodely z energetickej triedy A++, ktoré spotrebujú menej elektrickej energie. V ZSE si môžete vybrať zmnožstva úsporných modelov, pričom všetky zariadenia sú plnené ekologickým chladivom R32, ktoré nepoškodzuje ozónovú vrstvu. Ak bývate v rodinnom dome, môžete vašu klimatizáciu napojiť na fotovoltické panely, ktoré vám elektrinu pre klimatizáciu vyrobia úplne zadarmo a šetrne k životnému prostrediu.

Každý zákazník má iné preferencie ohľadom funkcií, dizajnu či sofistikovanosti samotného zariadenia. K výberu však treba pristupovať aj na základe technických parametrov. Skúsení poradcovia pre klimatizácie zo ZSE vám poskytnú odborné poradenstvo, odpovedajú na všetky vaše otázky a pomôžu s výberom toho najvhodnejšieho riešenia pre vašu domácnosť. Výborným benefitom pri kúpe klimatizácie od ZSE jeElektrina pre klimatizáciu na rok zadarmov objeme 300 kWh. Využiť ju môžete na chladenie či vykurovanie vašej domácnosti.

Na začiatku celého rozhodovacieho procesu je dobré ujasniť si, čo od klimatizácie očakávate a aké sú vaše preferencie. Pripravili sme pre vás preto prehľad značiek, ktoré sú u zákazníkov mimoriadne obľúbené. Môže vám to naviac pomôcť zorientovať sa v rôznych pojmoch a funkciách:

Samsung – špičková klimatizácia pre celú rodinu

Spoločnosť Samsung akosvetový líder v oblasti technológiípoužíva neustále inovácie a objavy na priebežnú transformáciu podoby elektroniky. Za posledných štyridsať rokov uplatňuje rovnaké prelomové inovácie aj v oblasti úpravy vzduchu, aby vedela ponúknuť širokú škálu klimatizačných systémov.

Klimatizácie značky Samsung v sebe spájajú inovácie, mimoriadnu kvalitu a inteligentné funkcie, ktoré spríjemnia vaše bývanie.

Mimoriadne tichá
Klimatizácia Samsung je vďaka funkcii Good Sleep jednou z najtichších klimatizácií na trhu. So svojimi 16 dB znie ako príroda za absolútneho bezvetria a pre ľudské ucho je takmer nepočuteľná.

Osviežujúca atmosféra bez prievanu
Vďaka technológii Wind-Free™️ chladenia, ktorá zabraňuje prúdeniu chladného vzduchu, je zariadenie mimoriadne vhodné pre domácnosti s deťmi. Klimatizácie s technológiou Wind-Free™️ od spoločnosti Samsung využívajú od 21 000 – 23 000 mikrootvorov na jemné, rovnomerné rozptýlenie vzduchu po celej miestnosti, pričom zachovávajú príjemnú úroveň chladenia bez akéhokoľvek prievanu, a teda aj suchých očí či podráždených dýchacích ciest.

Inteligentné ovládanie
Ak radi cestujete, určite oceníte možnosť nastaviť si klimatizáciu pomocou aplikácie vo vašom smartfóne na diaľku. Funkcia SmartThings umožňuje prepojenie vášho smartfónu s vašou klimatizáciou, aby ste ju mohli ovládať prakticky odkiaľkoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Optimálnu teplotu v domácnosti si tak môžete nastaviť už pred svojím príchodom. Pomocou umelej inteligencie (Samsung Bixby, Apple Siri, Amazon Alexa alebo Google Asistant) zase môžete klimatizáciu ovládať hlasom popri vykonávaní inej činnosti.

Až o 99 % menej baktérií, alergénov a prachu
Špeciálny TriCare filter v klimatizácii Samsung WindFree je zložený z troch vrstiev zachytávajúcich prachové častice a chlpy. Je pokrytý špeciálnym zeolitickým materiálom, vďaka ktorému pohlcuje jemný prach a výrazne redukuje výskyt vírusov, baktérií a alergénov.

Pozrite si ponuku riešenia ZSE Klima značky Samsung a presvedčte sa, že okrem kvalitného zariadenia získate od ZSE aj ďalšie mimoriadne benefity.

Daikin – spoľahlivá klimatizácia aj ako dizajnový doplnok

Japonská firma Daikin sa od roku 1924 zameriava na klimatizácie, chladiace systémy, chladničky, tepelné čerpadlá a ďalšie produkty. Už od samého začiatku patrí Daikin medzi najinovatívnejších výrobcov klimatizácii nielen v Japonsku, ale aj v Európe. Dôkazom toho je aj fakt, že spoločnosť priniesla na trh aj svoje vlastné chladivo do klimatizačných jednotiek a mnohé ďalšie komponenty. Firma sa jednoducho spolieha na vlastný vývoj a takmer 100-ročné skúsenosti.  

V novembri 2006 sa Daikin stal druhým najväčším výrobcom v segmente HVAC (Heating, Ventilation, and Air Conditioning), po spoločnosti Carrier.

Klimatizácie Daikin poskytujú vysokú energetickú efektívnosť, komfort a stopercentnú spoľahlivosť. Konkurenčnou výhodou Daikinu je, že všetky komponenty ako kompresor, výmenník tepla, elektroniku alebo chladivo si vyrába a vyvíja sám.

Špecialista v kvalite vzduchu vo vašom domove
Technológia čistenia vzduchu v klimatizačných jednotkách Daikin dodáva čistý vzduch, ktorý poskytuje perfektný základ pre optimálne pohodlie. Unikátna technológia Flash Streamer využíva elektróny na vyvolanie chemických reakcií s časticami prenášanými vzduchom. Takto odbúrava alergény, ako sú peľové a plesňové alergény, čím poskytuje lepší a čistejší vzduch. Je to ideálne riešenie, ktoré významne zvyšuje kvalitu života ľudí, ktorí majú astmu alebo alergie na peľ, prach či domáce zvieratá. Okrem toho majú filtre spoločnosti Daikin vysokú deodorizačnú účinnosť: odstraňujú cigaretový dym a súčasne rozkladajú iné pachy.

Široká ponuka dizajnov
Medzi najobľúbenejšie patrí dizajnová klimatizácia značky Daikin, ktorá ponúka výber až z 21 dizajnov, takže sa hodí do akéhokoľvek interiéru. Vďaka rôznym dekorom si môžete vybrať klimatizáciu, ktorá bude pôsobiť elegantne a nenápadne alebo naopak bude neprehliadnuteľným moderným dizajnovým doplnkom vašej domácnosti.

Ovládanie podľa vašich preferencií
Daikin v ponuke svojich modelov myslí na rôzne typy zákazníkov. Ponúka klimatizácie s jednoduchším ovládaním pre tých, ktorí si nepotrpia na množstvo náročných funkcií a uprednostnia ovládanie použitím klasického diaľkového ovládania. Tieto požiadavky vo všetkých bodoch spĺňa práve ZSE Klima Štandard 3,5 kW od značky Daikin. Riešenie je naviac dostupné na splátky za menej ako 1 € denne. Ideálna voľba napríklad pre seniorov, ktorí hľadajú cenovo dostupné, spoľahlivé riešenie, ktoré je nenáročné na ovládanie.

Pre tých, ktorí preferujú inteligentné riešenia ponúka riešenie ZSE Klima modely značky Daikin s funkciou Online Controller, vďaka ktorej si môžete prostredníctvom aplikácie prepojiť váš smartfón s klimatizačným zariadením. Aplikácia umožňuje ovládanie klimatizácie prakticky odkiaľkoľvek, kde je dostupné internetové pripojenie. Optimálnu teplotu v domácnosti si tak môžete pohodlne nastaviť už pred svojím príchodom.

Klimatizácie Hisense

História čínskej nadnárodnej spoločnosti Hisense siaha až do roku 1969, v strednej Európe je však spoločnosť zastúpená krátko, až od roku 2015. Súčasťou distribúcie spoločnosti Hisense sú domáce spotrebiče, veľká biela technika a od roku 1988 aj komplexná ponuka klimatizácií. Behom svojho pôsobenia spoločnosť Hisense vyvinula nízkoenergetické, ekologicky šetrné produkty a zaradili sa medzi top 10 firiem ( systémom Business Inteligence ) vo vývoji a výskume. Spoločnosť Hisense kladie dôraz na moderné technológie a inovácie. Klimatizácie Hisense patria medzi cenovo dostupné a zároveň spoľahlivé.

Režim 3D natáčania výfukových lamiel
Táto funkciaHisense Comfortkombinuje vertikálny a horizontálny pohyb výfukových lamiel pre lepšiu distribúciu vzduchu. V letných dňoch klimatizácia vyfukuje vzduch smerom ku stropu, chladný vzduch tak padá na užívateľa. Naopak v zime, klimatizácia vyfukuje vzduch na podlahu, ktorá býva najchladnejšia. Teplý vzduch podlahu ohreje a stúpa smerom hore.

Filtračná vložka 4v1
Klimatizácie Hisense sú vybavené až 4 filtračnými zložkami. Filter s čiastočkami striebra pre likvidáciu baktérií, plesní a vírusov. Katechínový filter na odstránenie zápachu a nečistôt zo vzduchu. HEPA filter účinne zachytí mikroskopické častice a alergény a o svieži a zdravý vzduch sa postará Aroma filter alebo Vitamín C filter.

Ďalšie obľúbené funkcie
Klimatizácie Hisense sú ideálnym riešením pre tých, ktorí popri kvalite za priaznivú cenu ocenia aj jednoduchý, ale funkčný dizajn. Presvedčte sa a pozrite si riešenia ZSE Klima značky Hisense.
Klimatizačné jednotky série Hisense disponujú všetkými používateľskými funkciami ako 24 hodinový časovač, funkciou pre rýchle vychladenie priestoru „Super Cooling“, funkciou SLEEP, funkciou temperovania či funkciou proti tvorbe plesní. Ku klimatizáciám Hisense EASY je možnosť doinštalovania Wifi modulu, vďaka čomu budete môcť klimatizáciu ovládať nech ste kdekoľvek a kedykoľvek.

Zhrnutie

Či už sa rozhodnete pre základný model s diaľkovým ovládaním alebo sa rozhodnete investovať do špičkového zariadenia s množstvom smart funkcií,s klimatizáciou od ZSE neurobíte chybu. Môžete sa spoľahnúť na odborné poradenstvo, rýchle dodanie a montáž a navyše v rámci služby Bezstarosti získate predĺženú záruku počas celej doby platnosti tejto služby. Ak klimatizácia prestane fungovať, ZSE ju opraví alebo vymení za novú. Zároveň k službe dostanete pravidelnú ročnú servisnú prehliadku spojenú s čistením klimatizácie. Fantastickým benefitom pri kúpe klimatizácie od ZSE je aj Elektrina pre klimatizáciu na jeden rok zadarmo (v objeme 300 kWh) na kúrenie či chladenie domácnosti.

Objavte našu ponuku kvalitných klimatizácií, z ktorej si vyberie naozaj každý.

O autorovi

Peter Pirč

Už 20 rokov sa venujem navrhovaniu a inštaláciám klimatizačných systémov. Rád pomôžem s výberom vhodnej klimatizácie, jej umiestnením a spôsobom inštalácie, aby plnila vaše potreby a očakávania.

Ďalšie články autora: