Online vzdelávanie je na Slovensku realitou už niekoľko mesiacov. Možno sa zdá navonok jednoduchšie, ale skutočnosť je presne opačná. Potrebuje ešte o niečo väčšiu podporu a motiváciu.

Nadácia ZSE sa už od svojho vzniku snaží aktívne prispievať k zlepšovaniu vzdelávania na Slovensku. Tiež podporovať učiteľov, ktorí majú motiváciu učiť inovatívnym spôsobom a chcú byť inšpiráciou pre svojich žiakov aj kolegov.

Výnimočná situácia si vyžaduje výnimočné riešenie

V dôsledku celosvetovej pandémie COVID-19 sa presunulo vzdelávanie a vyučovanie vo výraznej miere do online prostredia. Učenie doma sa stalo každodennou realitou. Aj v tejto situácii sme sa rozhodli využiť potenciál našich výnimočných učiteľov. Vďaka učebným materiálom, ktoré pripravili, sme spoločne vytvorili vzdelávací portál so zaujímavým obsahom pre žiakov, rodičov aj učiteľov.

Vzdelávací portál nabitý vedomosťami, pokusmi a rozhovormi

Na portáli www.vynimocneskoly.sk sa rozhodne nebudete nudiť. Je plný učebných materiálov z rôznych predmetov (matematika, chémia, biológia, dejepis, slovenčina), vedomostných kvízov, vedeckých pokusov, ktoré si môžete doma vyskúšať vďaka jednoduchým videonávodom. Takisto tu nájdete zaujímavé rozhovory s učiteľmi, ktorí nestratili nadšenie a chuť učiť inak, a pre ktorých sú žiaci partneri do diskusie a nie len poslucháči.

O autorovi

Lucia Štefanková

Už viac ako 15 rokov je mojím cieľom poskytovať zákazníkom služby a poradenstvo na vysokej úrovni. Spolu s mojím tímom sa snažíme denne pracovať na tom, aby sme vyriešili všetky požiadavky k vašej spokojnosti.

Ďalšie články autora: