/

 

Dobrý deň, volám sa Lucia Štefanková a som vedúca tímu zákazníckej starostlivosti. Ubezpečujem vás, že v ZSE robíme všetko pre vaše zdravie a pre zdravie našich zamestnancov. V niektorých veciach však potrebujeme vašu pomoc.

Pripravila som 3 odporúčania, ako môžete svojimi nastaveniami znížiť riziko prenosu koronavírusu a ochrániť seba aj svojich blízkych.

Mgr. Lucia Štefanková

1. Plaťte bankovým prevodom

Odporúčam vám, aby ste za elektrinu a plyn platili bankovým prevodom. Je to bezpečný a bezkontaktný spôsob platby. Alebo si nastavte inkaso a o platby sa nemusíte vôbec starať, pretože budú automaticky stiahnuté z vášho bankového účtu v čase splatnosti. Bankové prevody sú vo väčšine bánk bezplatné, zatiaľ čo pri platbe poštovou poukážkou platíte poplatok najmenej 60 centov. Určite neplaťte poštovou poukážkou a neohrozujte tak seba ani ostatných návštevou pošty.

Nastaviť spôsob platby  

2. Nastavte si účet pre preplatky

Odporúčam vám, aby ste nám nahlásili bankový účet, kam zašleme peniaze v prípade preplatku za elektrinu alebo plyn. Ak nebudeme mať číslo vášho účtu, preplatok vám pošleme poštovou poukážkou a vy musíte ísť po svoje peniaze osobne na pobočku pošty v čase, keď to nie je celkom bezpečné a počet nakazených začína opäť stúpať. Zároveň dostanete vaše peniaze na účet rýchlejšie, ako keď by ste si pre ne museli ísť na poštu.

Nastaviť účet pre preplatky  

3. Aktivujte si elektronickú faktúru

Odporúčam vám, aby ste si nastavili zasielanie elektronickej faktúry na vašu e-mailovú adresu. Takejto faktúry, na rozdiel od papierovej, sa nebude nikto dotýkať a bude bezpečne doručená do vašej e-mailovej schránky. 

Nastaviť elektronickú faktúru  


Spolu to zvládneme

Verím, že tieto kroky môžu znížiť riziko prenosu koronavírusu. Bezhotovostne platí už viac ako 460 000 našich zákazníkov. A preplatky priamo na účet si necháva posielať už viac ako 420 000 zákazníkov. Pridajte sa aj Vy. Ďakujem

 

Mgr. Lucia Štefanková
vedúca tímu zákazníckej starostlivosti

Prečítajte si aj o ďalších opatreniach, ktoré prijalo ZSE proti šíreniu koronavírusu.