/


Spôsoby platby

Ponúkame vám veľa spôsobov, ako môžete uhradiť vaše preddavkové platby a vyúčtovacie faktúry za elektrinu a plyn. Môžete si vybrať.

Pohodlné automatické platby

SEPA inkaso slúži na bezhotovostnú úhradu pravidelných platieb z vášho bežného účtu. Vaše platby sú uhrádzané automaticky a načas bez potreby zadávať platobné príkazy v banke. 

SEPA inkaso je potrebné nastaviť v ZSE a povoliť vo vašej banke.

Nastaviť inkaso online  Všetky možnosti nastavenia  

Upozornenie: Pri nedostatku prostriedkov na vašom účte v deň splatnosti faktúry, nebude inkaso úspešné a platbu bude potrebné vykonať jednorazovým prevodom alebo vkladom na účet ZSE.

Pomohla vám táto rada?

Áno Nie

Chcete sa niečo opýtať?

Pohodlná a rýchla platba

Platby môžete uhradiť priamo z vášho online účtu ZSE, v ktorom nájdete vaše faktúry a preddavkové platby.

Zobraziť faktúry a platby  
ZSE online platba kartou

Môžete platiť kartami: VISA, VISA Electron, Maestro, MasterCard, Diners Club a DISCOVER. Po výbere platby kartou sa vám zobrazí obrazovka pre zadanie údajov z vašej platobnej karty a tlačidlo pre potvrdenie platby.

ZSE platby cez online platobnú bránu

Môžete platiť cez platobné brány bánk: Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Tatra banka. Po výbere platby sa vám zobrazí prihlásenie do vášho internet bankingu alebo do mobilnej aplikácie, podľa toho, či ste na počítači alebo na mobilnom telefóne. Platobný príkaz je predvyplnený a platbu stačí potvrdiť.

Pomohla vám táto rada?

Áno Nie

Chcete sa niečo opýtať?

Príkaz na úhradu

Jednorazovú platbu alebo trvalý príkaz na úhradu môžete vybaviť cez váš internet banking alebo vo vašej banke. Pre správne priradenie platieb používajte variabilný symbol, ktorý nájdete vo faktúre.


Bankové účty pre platby za elektrinu a plyn

BANKA
IBAN SWIFT (BIC)
Tatra banka
SK72 1100 0000 0026 4900 0047 TATRSKBX
VÚB banka
SK11 0200 0000 2700 0210 7012
SUBASKBX
Slovenská sporiteľňa
SK82 0900 0000 0001 1080 0463
GIBASKBX

Pomohla vám táto rada?

Áno Nie

Chcete sa niečo opýtať?

Tradičný spôsob platby

Preddavkovú platbu alebo nedoplatok môžete zaplatiť poštovou poukážkou v sieti Slovenskej pošty alebo predajní COOP Jednota.

Vedeli ste, že za úhradu zálohovej platby za elektrinu poštovou poukážkou platíte poplatok najmenej 50 centov? To je ročne až 6 €, ktoré platíte pošte úplne zbytočne. Poplatkom za platbu v hotovosti sa môžete jednoducho vyhnúť.

Stačí, ak prejdete na bezhotovostnú platbu vo forme bankového prevodu alebo inkasa. Väčšina bánk uskutočňuje tieto formy platieb bez akýchkoľvek poplatkov pre majiteľov účtu.

Zmeniť spôsob platby  

Pomohla vám táto rada?

Áno Nie

Chcete sa niečo opýtať?

Navštívte nás

Preddavkovú platbu alebo nedoplatok môžete zaplatiť kartou v ktoromkoľvek ZSE Centre.

Pomohla vám táto rada?

Áno Nie

Chcete sa niečo opýtať?