Aktualizujte si Váš prehliadač

Stránka ZSE používa najnovšie technológie, ktoré Váš prehliadač nepodporuje.
Prosím, aktualizujte si ho kliknutím na logo príslušného prehliadača.

Ďakujeme za pochopenie.

ZSE Biznis Novinky

ZSE Biznis Novinky

/

Zelená elektrina – novinka, vďaka ktorej spoločne pomáhame životnému prostrediu


Určite ste si za uplynulé roky všimli, že do portfólia nám pribudlo pomerne veľa nových produktov a služieb. Stali sme sa lídrom na trhu riešení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie, ako sú fotovoltické panely a solárne kolektory. A nedávno sme našim zákazníkom predstavili ďalšiu novinku.  

Riešenie pre moderný domov

Ako prvý dodávateľ energií na Slovensku sme začiatkom tohto roka priniesli našim zákazníkom novinku v podobe produktu Zelená elektrina. Ide o elektrinu vyrobenú 100 % z obnoviteľných zdrojov (slnečná, veterná alebo vodná energia, biomasa, geotermálna voda a ďalšie). Jedným z cieľov našej spoločnosti pri uvedení tohto produktu je zvyšovať podiel elektriny z obnoviteľných zdrojov na celkovom energetickom mixe Slovenska a zároveň zvyšovať povedomie smerom k šetrnejšiemu využívaniu prírodných zdrojov a ochrane životného prostredia. Produkt Zelená elektrina je určený pre domácnosti v bytoch a rodinných domoch. 

Zelená elektrina

Nekonečná energia len za 2 € mesačne

V súčasnosti sa elektrina vyrába prevažne z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné. Výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov je finančne náročnejšia, preto je podporovaná rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je priamy príplatok spotrebiteľa  za elektrinu pochádzajúcu z obnoviteľných zdrojov so zárukou pôvodu. Zelená elektrina je štandardne spoplatnená sumou 2 € mesačne, ale pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia (5. 6. 2020) znižuje ZSE poplatok za využívanie služby na 1 € mesačne, a to až na 12 mesiacov. Ponuka platí pritom pre všetky online objednávky na webe zse.sk počas 5. – 19. 6. 2020. Zákazník okrem tejto sumy platí aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb.

Ako funguje Zelená elektrina od ZSE

Produkt Zelená elektrina funguje na princípe záruk pôvodu elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov. Elektráreň, ktorá vyrába ekologickú elektrinu a nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili. Môže ísť o elektráreň na Slovensku, ako aj v zahraničí. Naša spoločnosť nakúpi záruky pôvodu elektriny pre všetkých zákazníkov, ktorí majú o takúto elektrinu záujem. Zároveň týmto zákazníkom garantuje, že ich celková spotreba je 100 % krytá elektrinou, ktorá bola skutočne vyrobená z obnoviteľných zdrojov. Zákazníci, ktorí využívajú službu Zelená elektrina, tak prispievajú na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov (nielen na Slovensku) a aktívne sa podieľajú na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

Viac o produkte Zelená elektrina sa dočítate tu.