/


ZSE Drive - Váš najsilnejší roamingový partner

Elektromobilita   Rastislav Žembery   8. december 2022

Vďaka silnej pozícii ZSE Drive ako roamingového partnera sa vodiči elektromobilov s kartou ZSE Drive dokážu plnohodnotne nabíjať od Gibraltáru až po Tornio na severe Fínska a od Rumunskej Konstansy až po Vigo na západe Španielska.

ZSE Drive - najsilnejší roamingový partner

Roaming umožňuje zákazníkom ZSE Drive pohodlne sa nabíjať aj na iných staniciach ako ZSE Drive doma aj v zahraničí. Nabíjanie na roamingových staniciach je možné spustiť jednoduchým použitím karty ZSE Drive.

 

Aké sú typy roamingu?

Domáci roaming znamená poskytovanie služieb nabíjania v nabíjacích sieťach iných poskytovateľov než ZSE Drive na území Slovenskej republiky. Nabíjacie stanice v Domácom roamingu sú označené logom príslušného poskytovateľa. Aktuálne ceny nabíjania na konkrétnej stanici, ktorá je súčasťou Domáceho roamingu nájde zákazník v mobilnej aplikácii ZSE Drive alebo na webovej stránke ZSE Drive.

Pri Partnerskom roamingu ide o poskytovanie služieb nabíjania na nabíjacích staniciach vo vlastníctve iného subjektu než ZSE Drive, pričom nabíjacie stanice sú zaradené do Nabíjacej siete ZSE Drive. Nabíjacie stanice v Partnerskom roamingu sú označené logom siete ZSE Drive a informáciou „Partnerský roaming“. Aktuálne ceny nabíjania na konkrétnej stanici, ktorá je súčasťou Partnerského roamingu nájde zákazník v mobilnej aplikácii ZSE Drive alebo na stránke ZSE Drive.

Zahraničný roaming je poskytovanie služieb nabíjania mimo územia Slovenskej republiky. Pre nabíjanie v zahraničí nie je potrebná žiadna komplikovaná aktivácia. Roamingový balík sa aktivuje automaticky pri prvom spustení nabíjania kartou ZSE Drive na nabíjacej stanici v zahraničí. Následne je toto nabíjanie, ako aj prípadné ďalšie nabíjania v priebehu 60 minút od začiatku prvého nabíjania zahrnuté v cene balíka. Vďaka ZSE Drive roamingu zákazníci nabíjajú v zahraničí za 9€/hod na AC konektore a za 25€/hod za DC a UFC konektoroch prostredníctvom nabíjacej karty ZSE Drive.

ZSE Drive - najsilnejší roamingový partner

Nabíjanie na 80-tisíc nabíjacích bodoch v 30 krajinách

Najväčšími zahraničnými partnermi ZSE Drive sú IONITY, EON, ChargePoint, Smatrics, Petrol a Allego. Najviac partnerov je aktuálne v Nemecku (7) a v Rakúsku (7), so silným postavením najmä na diaľničných ťahoch.

V roku 2022 rozšírilo ZSE Drive svoju roamingovú sieť o Belgicko, Grécko, Albánsko a Severné Macedónsko a podarilo sa značne posilniť existujúcu sieť v Taliansku. Slovenskí vodiči určite ocenia bezproblémové nabíjanie na trase Slovensko – Chorvátsko, ktoré sa podarilo zrealizovať vďaka spolupráci so spoločnosťou Petrol.

ZSE Drive - najsilnejší roamingový partner
ZSE Drive - najsilnejší roamingový partner

Aktuálne majú tak vodiči k dispozícii až 80-tisíc nabíjacích bodov v 30 krajinách Európy. Počas roka 2022 zákazníci ZSE Drive precestovali spolu až 435 000 km s nabíjaním cez kartu ZSE Drive. Všetky nabíjacie stanice, ktoré sú súčasťou roamingu nájdu zákazníci v mobilnej aplikácii ZSE Drive alebo na webovej stránke ZSE Drive.


Rastislav Žembery

Rastislav Žembery
expert pre elektromobilitu

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu. 

Zobraziť články


Kde nabíjate váš elektromobil? 

Vďaka ZSE Drive máte prístup k najväčšej sieti nabíjacích staníc na Slovensku. Alebo vám nainštalujeme nabíjačku priamo domov, či do firmy.

Zistiť viac  

Mohlo by vás zaujímať

Verejné nabíjanie

Firemné nabíjanie