/


Inštalácia fotovoltiky v Špačinciach

Fotovoltika   Miroslav Bištuť   21. jún 2017

Fotovoltika sa dá inštalovať na rôzne typy striech. Ideálne je, ak je orientovaná na juh, juhozápad alebo juhovýchod. V prípade nášho zákazníka bola orientácia strechy ukážková a hravo sme si poradili aj s umiestnením panelov okolo strešných okien.

Poradili sme s výberom riešenia

Trojčlenná rodina pána Mareka zo Špačiniec v okrese Trnava si chcela znížiť náklady na elektrinu. Ich ročná spotreba elektriny je približne 2 224 kWh. Odporučili sme mu preto riešenie na výrobu elektriny s výkonom 2 kWp s 8 fotovoltickými panelmi a jednofázovým meničom bez batérie. Fotovoltické panely, aj tie cenovo prístupnejšie riešenia bez batérií, dokážu ročne ušetriť až 30 % nákladov na elektrinu.

Pomohli sme vybaviť finančný príspevok na fotovoltiku

Finančný príspevok vo výške 2 090 € sme pánovi Marekovi pomohli vybaviť v rámci projektu Zelená domácnostiam. Vďaka tomu si mohol znížiť vstupnú investíciu až o polovicu a teraz môže využívať elektrinu, ktorú mu vyrábajú jeho vlastné fotovoltické panely. Pán Marek sa nemusí obávať nesúladu medzi časom, kedy fotovoltické články vyrábajú elektrinu a kedy ju domácnosť spotrebuje. Tento nesúlad je krytý elektrinou z verejnej distribučnej siete.

Montáž fotovoltiky sme dokončili za 2 dni

Strecha domu, v ktorom žije pán Marek s rodinou je orientovaná na teplú južnú stranu. Fotovoltické panely si vyžadujú šikmú strechu s rozlohou minimálne 15 m2. Strecha rodinného domu pána Mareka tieto parametre spĺňala, aj keď bolo treba vymyslieť trochu neštandardné riešenie uloženia panelov kvôli strešným oknám. Samotná montáž fotovoltiky trvala 2 dni.

Fotogaléria


Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť články


Uvažujete nad fotovoltikou? Riešenie na kľúč od ZSE

Len v ZSE garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie. Zároveň máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať