/


Vedátor Samo si vyrába vlastnú elektrinu zo slnka

Fotovoltika   Erik Chabreček   15. august 2023

Samo Kováčik alias „Vedátor Samo“ je obľúbený teoretický fyzik. Prostredníctvom projektu „Vedátor“ sa snaží malým a veľkým objasňovať zložité vedecké postupy jednoducho, pútavo, ale najmä zrozumiteľne a ľudskou rečou. 

Ako vedec si veľmi silno uvedomuje potrebu chrániť planétu a snaží sa o udržateľnosť vo všetkých možných oblastiach svojho života. Nakupuje čo najmenej, obmedzil konzumáciu mäsa, jazdí elektromobilom... A rozhodol sa aj pre fotovoltiku. Vďaka nej si vyrába vlastnú elektrinu zo slnka a šetrí tak nielen prírodu, ale aj svoje náklady na elektrinu.

Poďte sa prostredníctvom videa pozrieť k Samovi na to, ako v skutočnosti prebiehala inštalácia fotovoltiky uňho doma. Samo vás v krátkom videu prevedie celým procesom inštalácie, ukáže vám z čoho sa fotovoltika skladá a zrozumiteľne vám vysvetlí, na čo jednotlivé komponenty fotovoltiky slúžia. 

 


Erik Chabreček

Erik Chabreček
odborník na fotovoltiku

Od roku 2015 sa profesne venujem fotovoltickým technológiám. Snažím sa s mojim tímom prinášať na náš trh kvalitné a overené riešenia, ktoré prinesú našim zákazníkom očakávané úspory a nový prístup k čistej energií. 

Zobraziť články


Uvažujete nad fotovoltikou? Riešenie na kľúč od ZSE

Len v ZSE garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie. Zároveň máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať