So ZSE Drive majú vodiči elektrických vozidiel už dnes k dispozícii najmodernejšiu a najpočetnejšiu nabíjaciu sieť elektromobilov na Slovensku. Nabíjajú tak pohodlne v čase a na mieste, ktoré im práve vyhovuje. Našim cieľom je však prinášať vodičom stále väčšiu slobodu, a preto neustále pracujeme na rozširovaní nabíjacej siete.

Pribudli nové okresy

Nabíjacia sieť ZSE Drive sa v priebehu roka 2022 rozšírila aj do úplne nových okresov na území Slovenska. Vodiči sa tak môžu nabíjať už aj v okrese Senec (3 lokality, 17 nabíjacích bodov), v Starej Ľubovni (1 lokalita, 5 nabíjacích bodov) a v Ružomberku (1 lokalita, 3 nabíjacie body).

Okrem úplne nových okresov priniesol rok 2022 aj posilnenie viacerých okresov, kde bol dopyt po nabíjaní vysoký. Ide napríklad o rozšírenie počtu nabíjacích lokalít v Poprade, v Nitre, v Žiline či v Banskej Bystrici.

Celá sieť ZSE Drive v priebehu roka 2022 posilnila o 27 nových lokalít, na ktorých pribudlo spolu až 88 nabíjacích bodov.

Aké sú aktuálne počty nabíjacích bodov?

Do decembra 2022 majú majitelia elektrických vozidiel na Slovensku k dispozícii 137 lokalít, na ktorých nájdu spolu až 391 nabíjacích bodov. Aktuálnu mapu nabíjacích bodov nájdete tu.

Ktoré okresy sú najsilnejšie?

Najviac lokalít na nabíjanie sa podľa očakávania nachádza v Bratislave – až 65 lokalít s 200 nabíjacími bodmi spolu vo všetkých mestských častiach. Druhým najsilnejším okresom je Poprad s 10 lokalitami a 23 nabíjacími bodmi. Na treťom mieste v počte nabíjacích bodov je aktuálne Nitra s 8 lokalitami a 26 nabíjacími bodmi. Silnú štvorku uzatvára Trnava so 6 lokalitami a 11 nabíjacími bodmi.

Chcete vedieť kde vo vašom okolí pribudla nová nabíjačka? Kliknite na mapu nabíjacích staníc a objavte nové nabíjacie lokality.

O autorovi

Rastislav Žembery

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu.

Ďalšie články autora: