Kontinuálne sledujeme aktuálne potreby vodičov elektromobilov na Slovensku. Preto je stratégia rozvoja našej siete komplexná a zahŕňa nielen efektívne budovanie nových nabíjacích lokalít, ale aj posilnenie tých, ktoré si naši zákazníci obľúbili a kde identifikujeme potenciál rozšírenia už existujúcej siete.

Počas roka 2023 pripravujeme viacero nových lokalít, ktorými by sme radi pokryli aktuálnu potrebu v rámci nabíjacej infraštruktúry. Vodiči elektrických vozidiel sa v tomto roku môžu tešiť na rozšírenie siete do okresov ako je Dunajská Streda, Komárno alebo Levice. Práve v týchto okresoch už dlhodobo evidujeme dopyt po takýchto lokalitách. Či už je to na základe oficiálnych štatistík nárastu registrácii elektromobilov a plugin hybridov, alebo na základe samotného dopytu od našich zákazníkov.

Ďalším slovenským regiónom, ktorý sa v oblasti elektromobility rozrastá, je Považie. V roku 2023 pripravujeme niekoľko nových lokalít v okresoch ako je Pezinok, Trenčín či Púchov. Vybudujeme aj ďalšie nové nabíjacie lokality v silných okresoch ako Žilina, Nitra či Banská Bystrica, kde počet elektromobilistov rýchlo rastie.

Okrem budovania nových lokalít plánujeme v priebehu roka 2023 pokračovať v rekonštrukciách a posilňovaní už existujúcich obľúbených lokalít, aby sme svojim zákazníkom umožnili čo najpohodlnejšie využívanie našich služieb.

S posilňovaním existujúcich lokalít sme úspešne začali už v novembri 2022, kedy sme zrekonštruovali obľúbenú lokalitu Železná Studnička. Práve tu  sme spustili do prevádzky 4 nové AC nabíjacie stanice, ktoré nahradili pôvodné stanice značky SEAK.

V rámci Bratislavy sa tento rok chystáme posilniť napríklad atraktívnu lokalitu Cubicon, a to výmenou jednej nabíjacej stanice za stanicu s nabíjacím výkonom 110 kW.

V rámci Bratislavy ďalej posilníme lokalitu Slovnaft Wolkrova, kde rovnako plánujeme vymeniť existujúcu nabíjaciu stanicu za novú, s výkonom 110 kW.

V rámci úspešnej spolupráce so spoločnosťou McDonald´s sme spoločne otvorili už 18 lokalít. V roku 2023 plánujeme posilniť tie najvyťaženejšie z nich. Ide o lokality v Bratislave na Prievozskej, v okrese Banská Bystrica na Námestí Ľudovíta Štúra a v okrese Trenčín pri obchodnom centre Laugaricio, Belá. V každej z týchto lokalít zabezpečíme zvýšenie výkonu na 110 kW a umožníme rýchle nabíjanie dvoch vozidiel súčasne.

O autorovi

Rastislav Žembery

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu.

Ďalšie články autora: