Elektromobilita zohráva kľúčovú úlohu v energetickej transformácii 21. storočia. Jednou z kľúčových aktivít skupiny ZSE je, okrem prevádzkovania distribučnej sústavy elektrickej energie a poskytovania energie z obnoviteľných zdrojov, aj jedno z najmodernejších európskych riešení pre elektromobilitu – ZSE Drive

Čo ponúka ZSE Drive svojim zákazníkom 

  • Energiu zo 100% obnoviteľných zdrojov
  • Vyše 200 nabíjacích staníc s vyše 340 nabíjacími bodmi v rámci SR
  • Najrýchlejšie nabíjacie stojany na Slovensku
  • Bezpečné a moderné formy platenia
  • Technológie pre optimalizáciu nákladov
  • 15 000 staníc od 300 partnerov v celej Európe
  • Prvotriedny servis a asistenciu
  • Aplikáciu ZSE Drive s prehľadom o stave nabíjacích miest, priebehu nabíjania a aktuálnych novinkách 

Aktuálny počet nabíjacích bodov

So ZSE Drive majú majitelia elektromobilov kedykoľvek k dispozícii najmodernejšiu a najpočetnejšiu nabíjaciu sieť elektromobilov na Slovensku. Pozrite si aktuálnu mapu nabíjacích staníc

ZSE Drive aktuálne disponuje 342 verejnými nabíjacími bodmi (vrátane partnerských roamingových staníc). Na západnom Slovensku je to 268 nabíjacích bodov, v strede Slovenska 35 a na východe 39 nabíjacích bodov. 

Sieť sa rýchlo rozširuje

Za  minulý rok vybudovala ZSE Drive 80 nabíjacích bodov. Okolo 12% aj v spolupráci s partnermi. V roku 2022 to bude veľmi podobné číslo. Aktuálne sú na R4 pri Rovinke vo výstavbe 2 lokality, každá bude osadená vysokorýchlostnými nabíjacími stanicami, pričom štyri vedia ísť až 350 kW, čiže osem 350-kilowattových výdajných stojanov. To znamená iba približne 10 minút nabíjania. 

Do konca roka 2022 budú otvorené 4 nové lokality Triblavina Mc Donald, Donovaly Snow Park, Štrbské pleso a Bratislava – Železná Studnička. V rámci tohto roka sa plánujú posilniť aj niektoré už existujúce nabíjacie stanice v Bratislave.

V súčasnosti sú stále na mape biele miesta, ktoré je potrebné vyplniť, no ZSE Drive sa za posledné roky úspešne podarilo pokryť hlavné tranzitné tepny.

O autorovi

Rastislav Žembery

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu.

Ďalšie články autora: