Reťazec podporuje jazdu na zeleno, a tak chce svojich zákazníkov motivovať, aby sa pri ceste na nákupy spoliehali na udržateľnú dopravu. Vďaka spolupráci so ZSE Drive pribudnú pri každej z jeho predajní po celom Slovensku do konca roka 2024 nabíjacie stanice pre elektromobily. Pôjde takmer výlučne o výkonné rýchlonabíjacie stanice. Zároveň ZSE Drive preberá do svojej správy aj existujúce nabíjacie stanice v lokalitách Kaufland.

Kaufland chce k udržateľnejšiemu správaniu motivovať aj svojich zákazníkov, a to prostredníctvom podpory elektromobility. Podľa údajov Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA) v porovnaní s ostatnými krajinami Európskej únie Slovensko výrazne zaostáva vo využívaní novoregistrovaných elektromobilov a v rebríčku za rok 2023 sa umiestnilo na poslednom mieste. Tento typ áut u nás tvoril v celkovej registrácii nových vozidiel podiel iba približne 3 %, pričom lídrom rebríčka je Nórsko s 90 % predaných vozidiel a napríklad susedné Rakúsko dosiahlo hranicu 18 %. Kaufland si uvedomuje, že jedným z dôležitých faktorov, ktoré významne pomáhajú zvyšovať elektromobilitu, je potrebná infraštruktúra a výstavba nových nabíjacích staníc.

Elektromobilita patrí medzi základné formy udržateľnej dopravy a jej podpora je spôsob, ako chrániť životné prostredie a zlepšovať životné podmienky generácií, ktoré prídu po nás. Preto sme spojili sily so ZSE Drive, ktorá od 1. júla 2024 preberá prevádzku nad všetkými nabíjacími stanicami pre elektromobily pri našich predajniach a zároveň plánuje inštalovať nové, ktoré do konca roka vyrastú pri každej prevádzke Kauflandu. Počas nákupov, ktoré zákazníci u nás vybavia rýchlo a pohodlne, si tak pred predajňou môžu nechať dobiť svoj elektromobil. Spotrebitelia, ktorí využívajú takýto udržateľný spôsob dopravy, budú pri „tankovaní“ na parkoviskách obchodného reťazca aj naďalej využívať zelenú energiu, na 100 % vyrobenú z obnoviteľných zdrojov.‘‘ vyjadril sa generálny riaditeľ, Sven Reinhard.

Elektromobilita, ako aj možnosť priblížiť ju čo najväčšiemu množstvu zákazníkov, je pre ZSE Drive poslaním. Spoločnosť je vďačná, že môže stáť na čele nového sveta energií a prinášať riešenia, ktoré vedú k ekologickej a udržateľnej budúcnosti. Neustále pracuje na rozvoji infraštruktúry nabíjacích staníc naprieč Slovenskom a teší sa, že mala možnosť realizovať sa v rámci tohto unikátneho projektu.

O autorovi

Rastislav Žembery

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu.

Ďalšie články autora: