ZSE Drive má aktuálne viac ako 400 verejných nabíjacích bodov. Elektrinu čerpá zo slovenských vodných elektrární. Do konca roka 2024 by malo naprieč Slovenskom vybudovať ďalších 150 ultrarýchlych nabíjacích bodov. Aktuálne sa podarilo nahradiť pomalé AC nabíjacie stanice novými rýchlymi DC v spolupráci s Yeme, Plnochutnými potravinami.

Od 29. mája si môžu majitelia elektromobilov nabiť svoje vozidlá na vynovenom mieste. Lokalitou sú potraviny Yeme na Tomášikovej ulici v centre Bratislavy. Nachádza sa tu ich takzvaná vlajková loď. Plnochutné potraviny na Tomášikovej ulici sú najväčšou predajňou potravín v sieti Yeme. Prevedú vás svetom lokálnych a poctivých potravín. Nájdete tu vlastný výsek mäsa a bohaté zastúpenie čerstvých rýb. Pýchou predajne je Pekáreň z úplne iného cesta s unikátnou pecou na drevo. Osobitné miesto majú slovenské mliečne farmy. Ďalej exkluzívna vinotéka s najširším výberom slovenských a svetových vín s osobitným zreteľom na naturálne vína a pivotéka. Svoje zastúpenie tu majú tiež kvalitné produkty eko drogérie a kozmetiky. Oddýchnuť si môžete aj v malej kaviarni s čerstvou kávou, chlebíkmi a šalátmi.

Okrem kvalitných a chutných potravín tu nájdete dve nové vymenené nabíjacie stanice modelu Alpitronic HYC50 s osadeným cable managmentom. Súčasťou každej z nich sú dva CCS konektory s fair sharingom 50 kW, zároveň sa tu tak dokážu nabíjať štyri elektromobily súčasne. Nabíjanie je možné cez mobilnú aplikáciu naskenovaním QR kódu alebo kartou ZSE Drive.

ZSE Drive prináša nie len vylepšenú lokalitu, ale aj letnú akciu. Na nových nabíjacích staniciach Yeme budú mať zákazníci prvé nabitie úplne zadarmo. Zároveň dostanú malú pozornosť za nabitie nad 20 kWh aj zo strany Yeme, plnochutných potravín. Táto akcia platí od 1. júla do 31. augusta 2024.

O autorovi

Rastislav Žembery

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu.

Ďalšie články autora: