/


Zelená elektrina

Už viac ako 25 000 zákazníkov prispieva na záchranu planéty

Aby boli vaše spotrebiče EKO, nemusíte hneď kupovať nové. Stačí využívať Zelenú elektrinu vyrobenú 100 % z obnoviteľných zdrojov energie a to len za cenu jednej kávy mesačne. Zistiť viac

Teraz zvýhodnená cena
2 €

1 €

s DPH mesačne počas prvých 6 mesiacov, potom 2 € Cena je navyše k štandardným platbám za dodávku elektriny

Chcete sa niečo opýtať?

Volať: 0850 111 555 Dohodnúť stretnutie

TIP: Ušetrite ešte viac v rámci Zeleného balíka

100 % z obnoviteľných zdrojov

Pre byty aj domy

S certifikátom

Bez viazanosti

Prečo je Zelená elektrina lepšia ako bežná?

Zelená elektrina

Zelená elektrina

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické. Priemerne tak za rok ušetríte 504,4 kg uhlia a zabránite vzniku až 513,4 kg CO2.

Vaša bežná elektrina

Bežná elektrina

Väčšina bežne dodávanej elektriny je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné. Iba 14,9 % elektriny je vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie.

Zdravšia planéta za 1 €, to sa oplatí

So Zelenou elektrinou rovnako dobre doma povysávate, uvaríte, posvietite si ako s bežnou elektrinou, ale navyše ochraňujete našu planétu. A nestojí to takmer nič.

Navyše dostanete

Zelený certifikát

Po objednaní služby Zelená elektrina od nás dostanete e‑mailom certifikát, na ktorý si dopíšete svoje meno alebo celú rodinu a môžete si ho vystaviť u vás doma.

Ekologické nálepky

Dostanete od nás poštou 3 ks rôznych formátov. Nálepky si môžete nalepiť na auto, poštovú schránku, vchodové dvere alebo na plot vášho domu a povzbudiť tak aj susedov a známych, aby sa pridali k ochrane životného prostredia.

Aj vaša faktúra bude zelená

So službou Zelená elektrina bude vaša faktúra odlišná od klasickej. Na prvý pohľad vám bude jasné, že celá vaša spotrebovaná elektrina bola vyrobená z obnoviteľných zdrojov elektriny.

Je nás už viac ako 25 000

Už viac ako 25 000 našich zákazníkov prispieva k záchrane planéty a využíva v celej svojej domácnosti výhradne Zelenú elektrinu.

Ušetríme tony uhlia a CO2

Pri súčasnom podieli uhlia ako zdroja elektriny v energetickom mixe ZSE týchto 25 000 zákazníkov ročne ušetrí 12 609 405 kg uhlia a zabráni vzniku až 12 834 000 kg CO2 zo spáleného uhlia. Ak sa pridáte, môže to byť ešte viac.

Referencie

„Odporúčam pre všetkých, ktorí chcú znížiť svoj negatívny vplyv na životné prostredie.”

Petra Ježeková
environmentalistka

Referencie

Hodnotenie zákazníkov

Eleonóra L., Spišská Nová Ves
Mojou motiváciou, prečo som sa rozhodla pre Zelenú elektrinu, je láska k našej planéte a k daru života v jeho podstate. Veľa som cestovala a spoznávala nielen krásy Európy. Momentálne som lekárka na dôchodku a príroda ma fascinuje čím ďalej tým viac. Nie je mi ľahostajné to, akú deštrukciu ľudstvo spôsobuje našej planéte svojou nenásytnosťou. Chcela by som byť aspoň kvapkou v oceáne a urobiť čo je v mojich silách a možnostiach pre záchranu všetkého jedinečného a nenahraditeľného.

Daniel S., Bratislava
Vyštudoval som prírodné vedy, takže mám dlhodobo osobne blízko k téme ochrany životného prostredia. Hlavným spúšťačom pre objednanie Zelenej elektriny boli však v našej rodine naše deti, ktoré nás doma už predtým motivovali k tomu, že hoci bývame v byte, separujeme veľkú časť nášho odpadu (papier, plasty, sklo, kovy) a snažíme sa napríklad aj hodne šetriť vodou. Hneď keď videli reklamu na Zelenú elektrinu, chceli vysvetliť, o čom to je a povedali, že by sme si to mali tiež dať. Takže rozhodnutie bolo relatívne ľahké a suma 2 € mesačne mi príde veľmi prijateľná za podporu zelených zdrojov energie, ktorá má reálny vplyv na zvýšenie ich počtu.

Lukáš M., Bratislava
Pre Zelenú elektrinu som sa rozhodol z dôvodu osobného príspevku k ochrane prírody a mojej plnej podpory využívania obnoviteľných zdrojov pri výrobe elektriny, ktoré sú ekologicky najčistejším a nevyčerpateľným zdrojom. Som nesmierne rád, že s touto ponukou prišiel môj dodávateľ elektriny ZSE a snaží sa tak správať zodpovedne k životnému prostrediu. Keď som sa dozvedel o tejto ponuke, hneď som ju využil. Držím palce pri ďalších EKO produktoch a službách.

Zuzana B., Bratislava
Od detstva som bola vedená k tomu, že prírodu treba chrániť a správať sa k nej zodpovedne. Tejto zásady sa držím dodnes a snažím sa žiť udržateľným spôsobom života. Potraviny nakupujem najmä v bezobalových obchodoch, kde si nosím svoje vlastné nádobky a vrecúška, podporujem lokálnych pestovateľov ovocia a zeleniny, nejem produkty živočíšneho pôvodu, zbytočne nenakupujem veci, ktoré nepotrebujem, triedim odpad, ... Zelená elektrina od ZSE mi do môjho vlastného konceptu udržateľnosti absolútne zapadá a teším sa, že môžem priamo podporovať rozvoj obnoviteľných zdrojov energie.

Prejsť na Zelenú elektrinu je ľahké

Nemusíte nikam chodiť ani volať, stačí len zopár klikov.

Chcete sa niečo opýtať?

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov na Slovensku, ale aj v zahraničí. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Skutočne pomáhate našej planéte

Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

Zelená elektrina je určená pre domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE a je spoplatnená sumou 1 € mesačne bez ohľadu na spotrebu domácnosti. Okrem tejto sumy platíte aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb. V prípade, že využívate iného dodávateľa elektriny a máte záujem o Zelenú elektrinu, prejdite s dodávkou elektriny k nám.

Podporujeme zelené elektrárne po celom Slovensku

Pre svojich zákazníkov sme zakúpili v roku 2020 záruky pôvodu obnoviteľnej energie od viac ako 760 malých fotovoltických elektrární po celom Slovensku.

Zelená elektrina - mapa záruk pôvodu

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie