/


Zelená elektrina

Zelená elektrina

  • 100 % z obnoviteľných zdrojov energie
  • s certifikátom
  • bez viazanosti

Teraz zvýhodnená cena:
1 € s DPH mesačne počas prvých 6 mesiacov, potom 2 €

Cena ja navyše k štandardným platbám za dodávku elektriny.


Prečo je Zelená elektrina lepšia ako bežná?

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické.

Bežná elektrina, ktorú odoberáte zo siete je vyrobená najmä z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné. Iba 14,9 % bežnej elektriny je vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie.

zelená elektrina vs bežná
ušetríme tony uhlia a CO2

Ušetríme tony uhlia a CO2

Pri súčasnom podieli uhlia ako zdroja elektriny v energetickom mixe ZSE priemerne za rok ušetríte so Zelenou elektrinou až 504,4 kg uhlia a zabránite vzniku 513,4 kg CO2.

Spolu s našimi 30 000 zákazníkmi so Zelenou elektrinou ročne ušetríme 15 131 286 kg uhlia a zabránime vzniku 15 400 800 kg CO2 zo spáleného uhlia.

ušetríme tony uhla a CO2

Zdravšia planéta za 1 €, to sa oplatí

So Zelenou elektrinou rovnako dobre doma povysávate, uvaríte kávu, operiete ako s bežnou elektrinou, ale zodpovednejšie voči planéte. A nestojí to takmer nič.

Navyše dostanete

Zelený certifikát
E‑mailom dostanete certifikát, na ktorý si dopíšete svoje meno alebo celú rodinu a môžete si ho vystaviť u vás doma.

Ekologické nálepky
Dostanete od nás poštou 3 nálepky rôznych formátov. Nálepky si môžete nalepiť na auto, poštovú schránku, vchodové dvere alebo na plot vášho domu a povzbudiť tak aj susedov a známych, aby sa pridali k ochrane životného prostredia.

Aj vaša faktúra bude zelená
Na prvý pohľad vám bude jasné, že celá vaša spotrebovaná elektrina bola vyrobená z obnoviteľných zdrojov elektriny.


Je nás už viac ako 30 000

Už viac ako 30 000 našich zákazníkov prispieva k záchrane planéty a využíva v celej svojej domácnosti výhradne Zelenú elektrinu.

Eleonóra L., Spišská Nová Ves
Mojou motiváciou, prečo som sa rozhodla pre Zelenú elektrinu, je láska k našej planéte a k daru života v jeho podstate. Veľa som cestovala a spoznávala nielen krásy Európy. Momentálne som lekárka na dôchodku a príroda ma fascinuje čím ďalej tým viac. Nie je mi ľahostajné to, akú deštrukciu ľudstvo spôsobuje našej planéte svojou nenásytnosťou. Chcela by som byť aspoň kvapkou v oceáne a urobiť čo je v mojich silách a možnostiach pre záchranu všetkého jedinečného a nenahraditeľného.

Daniel S., Bratislava
Vyštudoval som prírodné vedy, takže mám dlhodobo osobne blízko k téme ochrany životného prostredia. Hlavným spúšťačom pre objednanie Zelenej elektriny boli však v našej rodine naše deti, ktoré nás doma už predtým motivovali k tomu, že hoci bývame v byte, separujeme veľkú časť nášho odpadu (papier, plasty, sklo, kovy) a snažíme sa napríklad aj hodne šetriť vodou. Hneď keď videli reklamu na Zelenú elektrinu, chceli vysvetliť, o čom to je a povedali, že by sme si to mali tiež dať. Takže rozhodnutie bolo relatívne ľahké a suma 2 € mesačne mi príde veľmi prijateľná za podporu zelených zdrojov energie, ktorá má reálny vplyv na zvýšenie ich počtu.

Lukáš M., Bratislava
Pre Zelenú elektrinu som sa rozhodol z dôvodu osobného príspevku k ochrane prírody a mojej plnej podpory využívania obnoviteľných zdrojov pri výrobe elektriny, ktoré sú ekologicky najčistejším a nevyčerpateľným zdrojom. Som nesmierne rád, že s touto ponukou prišiel môj dodávateľ elektriny ZSE a snaží sa tak správať zodpovedne k životnému prostrediu. Keď som sa dozvedel o tejto ponuke, hneď som ju využil. Držím palce pri ďalších EKO produktoch a službách.

Zuzana B., Bratislava
Od detstva som bola vedená k tomu, že prírodu treba chrániť a správať sa k nej zodpovedne. Tejto zásady sa držím dodnes a snažím sa žiť udržateľným spôsobom života. Potraviny nakupujem najmä v bezobalových obchodoch, kde si nosím svoje vlastné nádobky a vrecúška, podporujem lokálnych pestovateľov ovocia a zeleniny, nejem produkty živočíšneho pôvodu, zbytočne nenakupujem veci, ktoré nepotrebujem, triedim odpad, ... Zelená elektrina od ZSE mi do môjho vlastného konceptu udržateľnosti absolútne zapadá a teším sa, že môžem priamo podporovať rozvoj obnoviteľných zdrojov energie.

Referencie

„Každá pomoc prírode sa počíta!”

Michal Sabo
ekoaktivista, greenfluencer

Michal Sabo
Petra Ježeková

„Odporúčam pre všetkých, ktorí chcú znížiť svoj negatívny vplyv na životné prostredie.”

Petra Ježeková
environmentalistka

Petra Ježeková

Prejsť na Zelenú elektrinu je ľahké

Nemusíte nikam chodiť ani volať, stačí len zopár klikov.

Chcete vedieť viac?

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov na Slovensku, ale aj v zahraničí. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Skutočne pomáhate našej planéte

Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

Zelená elektrina je určená pre domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE a je spoplatnená sumou 1 € mesačne bez ohľadu na spotrebu domácnosti. Okrem tejto sumy platíte aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb. V prípade, že využívate iného dodávateľa elektriny a máte záujem o Zelenú elektrinu, prejdite s dodávkou elektriny k nám.

Podporujeme zelené elektrárne po celom Slovensku

Pre svojich zákazníkov sme zakúpili v roku 2020 záruky pôvodu obnoviteľnej energie od viac ako 760 malých fotovoltických elektrární po celom Slovensku.

Zelená elektrina - mapa záruk pôvodu