/

Zelená elektrina z vody na Slovensku

Zelená elektrina z vody na Slovensku

Teraz výhodnejšia cena počas prvých 6 mesiacov

Mesačný poplatok s DPH
1. až 6. mesiac 3,00 1,00 €
od 7. mesiaca 3,00 €

Cena je navyše k štandardným platbám za dodávku elektriny.

Zľava s preukazom ISIC, ITIC, EURO<26
1. až 6. mesiac 3,00 0,70 €
od 7. mesiaca 3,00 2,10 €

Zľavu získate, ak na vašom odbernom mieste elektriny má trvalý pobyt aj držiteľ platného preukazu ISIC/ITIC/EURO<26 (napríklad vy, syn alebo dcéra).

ISICITIC  EURO 26

  Zľava s preukazom ISIC, ITIC, EURO<26   Skryť ceny pre ISIC, ITIC, EURO<26

Vyrobená na Slovensku

Pre svojich zákazníkov sme zakúpili v roku 2020 záruky pôvodu obnoviteľnej energie od viac ako 900 malých aj veľkých vodných elektrární po celom Slovensku.

Zelená elektrina z vody na Slovensku

Lepšia ako bežná elektrina

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa a ďalšie. Tieto zdroje sú nevyčerpateľné a ekologické.

Bežná elektrina zo siete je iba z 23 % vyrobená z obnoviteľných zdrojov energie. Väčšina je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné.

zelená elektrina vs bežná

Zelená elektrina

Bežná elektrina

Skutočne pomáhate našej planéte

Zelenú elektrinu už využíva viac ako 70 000 našich zákazníkov z radov domácností. Pri podiele uhlia ako zdroja elektriny v energetickom mixe ZSE na úrovni 7,47 % a podiele zemného plynu na úrovni 15,46 % to znamená, že spolu ročne:

zelená elektrina vs bežná

ušetríme

20 899 ton
uhlia

zelená elektrina vs bežná

zabránime vzniku

33 928 ton
CO2

zelená elektrina vs bežná

ušetríme

6 656 068 m3
zemného plynu

Aj ja chcem šetriť životné prostredie  

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov energie. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Pred vašou zásuvkou neoddelíme zelenú elektrinu od čiernej, pretože to fyzicky nie je možné, ale garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.


Recenzie

Inštitút environmentálnej politiky pri Ministerstve životného prostredia SR

21. 4. 2021

Odborné hodnotenie

Viacerí dodávatelia elektriny ponúkajú v súčasnosti možnosť odoberať elektrinu vyrobenú výhradne z obnoviteľných zdrojov. Za 1 až 2 eurá mesačne tak dostanete certifikát o tom, že vaše peniaze boli použité na nákup elektriny z obnoviteľných zdrojov. To samozrejme neznamená, že elektrina, ktorá prúdi k vám, je iná ako u suseda. Elektrinu nie je možné oddeliť, elektrické vedenie prenáša všade rovnakú elektrinu. Výhodou však zostáva, že pokiaľ si za čistú elektrinu priplatíte, vaše peniaze pôjdu výrobcom, ktorí ju skutočne vyrobili. Dávate tak jasný signál, že máte záujem o čistú elektrinu aj za cenu vyšších nákladov. To vedie k vyššiemu dopytu a rastu výroby energie z obnoviteľných zdrojov.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Michal Sabo

ekoaktivista, greenfluencer

30. 3. 2021

Top hodnotenie

Sabo

Energetika patrí medzi kľúčové odvetvia, ktoré ovplyvňujú emisie CO2. Využívanie energie z obnoviteľných zdrojov je jeden zo základných krokov, ktorými dokáže jedinec prispieť v boji proti klimatickej zmene. Vnímam, že problém je trochu zložitejší, ale vo finále treba povedať, že Zelená elektrina má vplyv a mení energetický mix v prospech obnoviteľných zdrojov. Dodatočné financie podporujú práve tých výrobcov elektriny, ktorí vyrábajú elektrinu z obnoviteľných zdrojov, postupne rastie produkcia takejto elektriny, tým sa znižuje jej cena, obchodníci s elektrinou tak majú dôvod, aby ju nakupovali a dodávali zákazníkom vo vyššom podiele.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Petra Ježeková

environmentalistka

7. 4. 2021

Top hodnotenie

Petra Ježeková

Z môjho pohľadu využívaním Zelenej elektriny ako spotrebitelia dávame signál, že chceme energiu z obnoviteľných zdrojov a zaujíma nás jej pôvod. Dôležité je pre mňa ročné vyúčtovanie elektriny, ktoré porovnávam s tým minuluročným, aby som videla, že podiel zelenej elektriny z obnoviteľných zdrojov v portfóliu ZSE stúpa, keďže si zákazníci zelenú energiu priplatili.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Všetky hodnotenia a recenzie (32)  

Dokumenty


Naši odborníci radia

Ak chcete vedieť, aké druhy obnoviteľnej energie existujú, kam smerujú trendy v energetike a ako žiť viac ohľaduplne k prírode, prečítajte si články nášho odborníka Miroslava.

 

Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť

odborník na Zelené riešenia

Zobraziť články 

Podporujeme zelené projekty v regiónoch