/


Zelená elektrina

  • 100 % z obnoviteľných zdrojov
  • s certifikátom
  • bez viazanosti

2 €

s DPH mesačne

Chcete sa niečo opýtať?

Volať: 0850 111 555 Dohodnúť stretnutie

Obnoviteľné zdroje sú nevyčerpateľné

Najznámejšími obnoviteľnými zdrojmi energie sú slnko, vietor alebo voda. Ďalšími obnoviteľnými zdrojmi energie sú biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné.

Obnoviteľné zdroje elektriny

Zelená elektrina je zodpovednejšia voči planéte

Bežne dodávaná elektrina na Slovensku je iba z 22,2 % vyrobená z obnoviteľných zdrojov energie. Väčšina elektriny je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné.

Zelená versus bežná elektrina

Ako funguje Zelená elektrina od ZSE?

Elektráreň, ktorá vyrába elektrinu z obnoviteľných zdrojov a nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili. Môže ísť o elektráreň na Slovensku, ale aj v zahraničí.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre svojich zákazníkov, ktorí majú o takúto elektrinu záujem. Garantujeme, že celková spotreba týchto zákazníkov je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Ak využívate službu Zelená elektrina, prispievate zároveň na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

Zelená elektrina je určená pre domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE a je spoplatnená sumou 2 € mesačne bez ohľadu na spotrebu domácnosti. Zákazník okrem tejto sumy platí aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb. V prípade, že využívate iného dodávateľa elektriny a máte záujem o Zelenú elektrinu, prejdite s dodávkou elektriny k nám.

Dostanete od nás Zelený certifikát

Po objednaní služby Zelená elektrina od nás dostanete e-mailom certifikát, na ktorý si dopíšete svoje meno alebo celú rodinu a môžete si ho vystaviť u vás doma.

Zelený certifikát
Zelená nálepka

2x ekologická nálepka

Nálepku si môžete nalepiť na poštovú schránku, vchodové dvere alebo na plot vašeho domu a dať tak vedieť susedom a známym, že prispievate k ochrane životného prostredia.

"Službu Zelená elektrina považujem za výbornú voľbu."

Petra Ježeková
environmentalistka

Petra Ježeková

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie