/


Zelená elektrina

Už 14 000 zákazníkov prispieva na záchranu planéty

Aby boli vaše spotrebiče EKO, nemusíte hneď kupovať nové. Stačí využívať Zelenú elektrinu vyrobenú 100 % z obnoviteľných zdrojov energie a to len za cenu jednej kávy mesačne. Zistiť viac

2 €

s DPH mesačne (k štandardným platbám za dodávku elektriny)

Chcete sa niečo opýtať?

Volať: 0850 111 555 Dohodnúť stretnutie

TIP: Ušetrite až 30 % v rámci Zeleného balíka.

100 % z obnoviteľných zdrojov

Pre byty aj domy

S certifikátom

Bez viazanosti

Prečo je Zelená elektrina lepšia ako bežná?

Zelená elektrina

Zelená elektrina

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa, geotermálna voda a ďalšie. Tieto zdroje energie sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné a ekologické. Priemerne tak za rok ušetríte 504,4 kg uhlia a zabránite vzniku až 513,4 kg CO2.

Vaša bežná elektrina

Bežná elektrina

Väčšina bežne dodávanej elektriny je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné. Iba 14,9 % elektriny je vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie.

Zdravšia planéta za 2 €, to sa oplatí

So Zelenou elektrinou rovnako dobre doma povysávate, uvaríte, posvietite si ako s bežnou elektrinou, ale navyše ochraňujete našu planétu. A nestojí to takmer nič.

Navyše dostanete

Zelený certifikát

Po objednaní služby Zelená elektrina od nás dostanete e‑mailom certifikát, na ktorý si dopíšete svoje meno alebo celú rodinu a môžete si ho vystaviť u vás doma.

Ekologické nálepky

Dostanete od nás poštou 3 ks rôznych formátov. Nálepky si môžete nalepiť na auto, poštovú schránku, vchodové dvere alebo na plot vášho domu a povzbudiť tak aj susedov a známych, aby sa pridali k ochrane životného prostredia.

Aj vaša faktúra bude zelená

So službou Zelená elektrina bude vaša faktúra odlišná od klasickej. Na prvý pohľad vám bude jasné, že celá vaša spotrebovaná elektrina bola vyrobená z obnoviteľných zdrojov elektriny.

Je nás už 14 000

Už 14 000 našich zákazníkov prispieva k záchrane planéty a využíva v celej svojej domácnosti výhradne Zelenú elektrinu.

Ušetríme tony uhlia a CO2

Pri súčasnom podieli uhlia ako zdroja elektriny v energetickom mixe ZSE týchto 14 000 zákazníkov ročne ušetrí 7 061 267 kg uhlia a zabráni vzniku až 7 187 040 kg CO2 zo spáleného uhlia. Ak sa pridáte, môže to byť ešte viac.

Referencie

„Odporúčam pre všetkých, ktorí chcú znížiť svoj negatívny vplyv na životné prostredie.”

Petra Ježeková
environmentalistka

Referencie

Prejsť na Zelenú elektrinu je ľahké

Nemusíte nikam chodiť ani volať, stačí len zopár klikov.

Objednať  

Chcete sa niečo opýtať?

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov na Slovensku, ale aj v zahraničí. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Skutočne pomáhate našej planéte

Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

Zelená elektrina je určená pre domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE a je spoplatnená sumou 2 € mesačne bez ohľadu na spotrebu domácnosti. Okrem tejto sumy platíte aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb. V prípade, že využívate iného dodávateľa elektriny a máte záujem o Zelenú elektrinu, prejdite s dodávkou elektriny k nám.

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie