/


Zelená elektrina

  • 100 % z obnoviteľných zdrojov
  • s certifikátom
  • bez viazanosti

2 €

s DPH mesačne

Chcete sa niečo opýtať?

Volať: 0850 111 555 Dohodnúť stretnutie

Zelenú elektrinu nevyčerpáte

Zelená elektrina je vyrobená z takých zdrojov energie, ktoré sa prirodzene obnovujú, to znamená, že sú nevyčerpateľné. Najznámejšími obnoviteľnými zdrojmi energie sú slnko, vietor alebo voda. Ďalšími obnoviteľnými zdrojmi energie sú biomasa, geotermálna voda a ďalšie.

je vyrobená zo 100 % z obnoviteľných zdrojov energiev
Obnoviteľné zdroje elektriny

So Zelenou elektrinou ochraňujete našu planétu

Na Slovensku bežne odoberáte elektrinu iba z 14,9 % vyrobenú z obnoviteľných zdrojov energie. Väčšina elektriny je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné.

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie. Priemerne tak za rok ušetríte 525 kg uhlia a zabránite vzniku až 535 kg CO2.

Zelená versus bežná elektrina

Koľko kg uhlia a CO2 sme už ušetrili?

Zelenú elektrinu už využíva viac ako 5 000 našich zákazníkov z radov domácností. Pri podieli uhlia ako zdroja elektriny v energetickom mixe ZSE na urovni 13,8 % to znamená, že týchto 5 000 zákazníkov ročne ušetrí 2 626 200 kg uhlia a zabráni vzniku až 2 673 000 kg CO2 zo spáleného uhlia.

Zelená elektrina

Zelená elektrina je skutočná

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov na Slovensku, ale aj v zahraničí. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.

Získate viac, ako Váš dobrý pocit

Ak využívate Zelenú elektrinu, skutočne prispievate na ďalší rozvoj výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov a aktívne sa podieľate na znižovaní negatívnych vplyvov činnosti človeka na globálnu klímu a na životné prostredie.

2 € za zdravšiu planétu, to sa oplatí

Zelená elektrina je určená pre domácnosti, ktoré odoberajú elektrinu od ZSE a je spoplatnená sumou 2 € mesačne bez ohľadu na spotrebu domácnosti. Okrem tejto sumy platíte aj štandardné platby za dodávku elektriny podľa nastavených preddavkových platieb. V prípade, že využívate iného dodávateľa elektriny a máte záujem o Zelenú elektrinu, prejdite s dodávkou elektriny k nám.

Dostanete od nás Zelený certifikát

Po objednaní služby Zelená elektrina od nás dostanete e-mailom certifikát, na ktorý si dopíšete svoje meno alebo celú rodinu a môžete si ho vystaviť u vás doma.

Zelený certifikát
Zelená nálepka

Ekologické nálepky

Dostanete od nás poštou 3 ks rôznych formátov. Nálepky si môžete nalepiť na auto, poštovú schránku, vchodové dvere alebo na plot vášho domu a dať tak vedieť susedom a známym, že prispievate k ochrane životného prostredia.

"Službu Zelená elektrina považujem za výbornú voľbu."

Petra Ježeková
environmentalistka

Petra Ježeková

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie