/


ZSE Bikeroom pre fanúšikov ekologického dochádzania do práce

Zelené ZSE   Dominika Filinová   22. august 2022

V rámci podpory udržateľného a zdravého dochádzania do práce, vybudovala firma ZSE pre svojich zamestnancov bicykláreň. Moderné priestory slúžia nielen na bezpečné a pohodlné uskladnenie približne 20 bicyklov alebo kolobežiek, ale aj na prezliekanie a hygienu. 

Bicykláreň alebo bikeroom, ako ju zamestnanci interne nazývajú, sa nachádza na parkovisku za budovou na Čulenovej 6, v priestoroch bývalej autoumyvárne, ktorá bola už viac ako 15 rokov mimo prevádzky. Prestavba priestorov do podoby modernej bicyklárne trvala približne 4 mesiace. Jednalo sa o viaceré stavebné úpravy. Na podlahe bola osadená keramická dlažba, steny dostali novú omietku, do budovy bola zavedená nová elektroinštalácia, doplnili a upravili sa vstupy do objektu a vo finále aj označenie objektu. 

Užívateľov bicyklárne veľmi potešili dámske a pánske toalety spolu so sprchovými kútmi, vďaka ktorým sa zamestnanci po príchode do práce najmä v letných mesiacoch môžu osprchovať, aby sa počas pracovnej doby cítili komfortne.

Vstup do bicyklárne je možný len na zamestnaneckú kartu a priestor je monitorovaný kamerovým systémom. Navyše, pre maximálnu bezpečnosť si môžu zamestnanci bicykle zamknúť vlastným zámkom o konštrukciu stojanov, ktoré sú umiestnené v bicyklárni.

Novú bicykláreň už naplno využíva niekoľko desiatok zamestnancov a trend ekologického dochádzania do práce má v ZSE stúpajúcu tendenciu. Je to výborná správa, pretože dochádzanie na bicykli je prospešné nielen pre životné prostredie, ale priaznivo vplýva aj na dýchanie, metabolizmus a znižuje riziko srdcových ochorení. Do budúcna firma ZSE plánuje aj naďalej podporovať kolegov – cyklistov a plánuje vytvoriť aj ďalšie bicyklárne v prevádzkových objektoch vo svojich ostatných lokalitách.


Dominika Filinová

Dominika Filinová
Špecialista pre udržateľnosť

Téma udržateľnosti ma priviedla od lokálnych cez medzinárodné humanitárne organizácie až k energetike, kde majú naše snahy viditeľný dopad na spoločnosť a životné prostredie. Našim hlavným cieľom je zavedenie nízko až bez emisných riešení.

Zobraziť články


Zoberte si aj vy Zelenú elektrinu. Teraz len za 2 € mesačne

So Zelenou elektrinou rovnako dobre doma povysávate, uvaríte kávu, operiete ako s bežnou elektrinou, ale zodpovednejšie voči planéte. A nestojí to takmer nič.

Viac o Zelenej elektrine  

Mohlo by vás zaujímať