/


Najdôležitejšie kritériá pri výbere dodávateľa fotovoltiky

Fotovoltika   Erik Chabreček   10. október 2022

Fotovoltické elektrárne zažívajú v súčasnosti, najmä vplyvom vzrastajúcich cien elektriny, obrovský boom. Na trhu postupne pribúda veľa nových firiem, ktoré ponúkajú fotovoltické riešenia. Je však dôležité dať si pozor, pretože ako v každom segmente, ktorý zažíva rýchly rast, môže dôjsť k tomu, že nie každá firma už má dostatočné skúsenosti. Je preto dobré obrátiť sa na odborníkov, ktorí spĺňajú technické štandardy, majú dobré kontakty na dodávateľov, dlhodobé skúsenosti s objednávaním komponentov a vedia tak zaručiť v komplikovanej postcovidovej ekonomike nielen dobré ceny, ale aj dodanie tovaru v dohodnutom čase.

montáž fotovoltaiky

Pozor na ponuky „od stola“

Môže sa stať, že natrafíte na firmy, ktoré vám vypracujú ponuky len na základe informácií, ktoré im poskytnete, prípadne Google mapy, a na miesto inštalácie prídu až v deň jej realizácie. Pri takomto prístupe hrozí, že sa vo finále pôvodná cenová ponuka predraží alebo navrhnuté technické riešenie nebude zodpovedať vášmu domu a predĺži sa návratnosť vašej investície.  Pri voľbe najvhodnejšieho riešenia je potrebné dôkladne si pozrieť orientáciu a sklon strechy, posúdiť vhodnosť statiky, rozvody, naplánovať vedenie kabeláže a mnohé ďalšie úkony, ktoré si vyžadujú solídnu osobnú obhliadku ešte pred samotnou inštaláciou. Ak nám v ZSE necháte kontakt prostredníctvom formulára alebo si rovno vyberiete riešenie a vyplníte online objednávku, do niekoľkých dní vám zatelefonujeme, preveríme vhodnosť riešenia a dohodneme sa s vami na obhliadke miesta inštalácie. 

 

Kompletný servis a monitoring by mal byť samozrejmosťou

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere spoľahlivého dodávateľa fotovoltiky je aj schopnosť poskytnúť zákazníkovi kompletný servis. My v ZSE vám zabezpečíme technickú obhliadku miesta inštalácie, pripravíme vám konštrukciu na mieru, celé riešenie namontujeme a nastavíme. Samotná montáž fotovoltiky trvá 1 až 2 dni. Vybavíme za vás taktiež komunikáciu s distribučnou spoločnosťou ohľadom zmeny merania a pripojenia do siete. 

Riešenie ZSE Fotovolt môžu navyše naši zákazníci monitorovať prostredníctvom aplikácie výrobcu komponentov SolarEdge, ktoré sú súčasťou riešenia ZSE Fotovolt. Prístup k nej vám po inštalácií diela automaticky pridelíme, pričom sa k nej následne môžete dostať z vášho počítača, tabletu alebo smartfónu. Aplikáciu môže samozrejme po stiahnutí používať viacero členov domácnosti naraz. Prehľad o výrobe systému a monitoring každého panelu je v cene riešenia. Monitoring spotreby domácnosti je za doplatok. Monitoring umožňuje sledovať výrobu, spotrebu a prebytky energie v reálnom čase.

 

Pozitívne referencie namiesto najnižšej ceny

Spoľahlivého dodávateľa spoznáte podľa toho, že už má za sebou množstvo úspešných realizácií. Ak firma dostáva od svojich zákazníkov pozitívnu spätnú väzbu, určite sa ňou pochváli na svojej stránke. Venujte pri výbere dodávateľa čas tomu, aby ste si tieto recenzie prečítali a poprípade sa popozerali aj po ďalších skúsenostiach zákazníkov na internete. Časté riziko predstavujú firmy, ku ktorých recenziám sa vôbec neviete dopátrať a ako najväčšie lákadlo používajú podozrivo nízke ceny. Bohužiaľ prvotne nízka cena býva iba falošnou návnadou alebo sa za ňou môže skrývať nesprávne spracovaná kalkulácia.  Môže sa dokonca stať, že v závere zaplatíte oveľa viac. 

Kvalite solárnych riešení od ZSE dôveruje už vyše 2000 zákazníkov. Pozrite si príklady našich realizácii a prečítajte si recenzie od našich zákazníkov

 

Inštalácia patrí do rúk odborníkov

Zrealizovať odbornú montáž fotovoltiky nemôže hocikto. V deň inštalácie k vám prídeme vo vopred dohodnutom čase. Obvykle náš montérsky tím tvoria dvaja až piati pracovníci (v závislosti od náročnosti inštalácie), ktorí si so sebou prinesú všetok potrebný materiál a náradie na inštaláciu. Naši pracovníci vlastnia potrebné osvedčenia a certifikáty o odbornej spôsobilosti, pred začatím inštalačných prác vždy zabezpečia miesto inštalácie, aby nedošlo k nežiaducej situácii a pri práci používajú všetky potrebné ochranné prostriedky.

 

Poradenstvo

Zamestnancom v dobrej spoločnosti záleží na tom, aby vám fotovoltika slúžila čo najlepšie, aby vám zjednodušila život a priniesla úspory. Naši poradcovia pre Zelené riešenia vám radi odpovedia na akékoľvek otázky ohľadom výkonu, montáže alebo fungovania fotovoltiky a pomôžu s výberom správneho riešenia. 

 

Aké sú výhody riešenia ZSE Fotovolt v porovnaní s inými podobnými riešeniami na trhu?

  • Garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie.
  • Unikátna služba Virtuálna batéria, v ktorej si uložíte prebytočnú vyrobenú elektrinu a zoberiete si ju naspäť, keď ju budete potrebovať.
  • Každý panel pracuje samostatne s maximálnym výkonom za akéhokoľvek počasia, a to vďaka optimizérom výkonu. Tieto sú osadené na každom paneli zvlášť, čím maximalizujú celkovú ročnú výrobu elektriny zo systému.
  • Riešenie je v porovnaní s bežnou fotovoltikou menej náchylné na stratu výkonu zatienením, nečistotami, snehom a podobne.
  • Riešenie poskytuje monitoring výroby každého panelu zvlášť, ale aj systému ako celku, a to zadarmo a doživotne. Umožňuje taktiež historické porovnávanie údajov o výkone a výrobe elektriny.
  • Ku všetkým riešeniam ZSE Fotovolt Štandard a ZSE Fotovolt Bezstarosti je možné do budúcna pripojiť batérie.
  • Meniče a výkonové optimizéry od spoločnosti SolarEdge sú svetová špička a na tieto komponenty sa uplatňuje nadštandardná záruka.
  • Máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Erik Chabreček

Erik Chabreček
odborník na fotovoltiku

Od roku 2015 sa profesne venujem fotovoltickým technológiám. Snažím sa s mojim tímom prinášať na náš trh kvalitné a overené riešenia, ktoré prinesú našim zákazníkom očakávané úspory a nový prístup k čistej energií. 

Zobraziť články


Uvažujete nad fotovoltikou? Riešenie na kľúč od ZSE

Len v ZSE garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie. Zároveň máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať

Obľúbené fotovoltiky