Ako sme vás už informovali koncom februára v článku na našom blogu, okrem budovania nových atraktívnych lokalít sa sústreďujeme aj na rekonštrukciu a posilňovanie už existujúcich. Ide najmä o lokality, ktoré sú obľúbené medzi zákazníkmi, a preto patria k tým najvyťaženejším.

V priebehu marca sa nám podarilo vymeniť nabíjacie stanice až na 3 lokalitách v Bratislave. Konkrétne ide o lokality Mc Donald´s Prievozská, nákupné centrum Cubicon a tiež stanica na ulici Wolkrova. Nové nabíjacie stanice sú typu ABB Terra 124, vďaka čomu sa na všetkých 3 lokalitách zdvojnásobil nabíjací výkon až na 100 kW.  Nabíjacie stanice po novom umožňujú súčasné nabíjanie dvoch vozidiel DC nabíjaním, CCS konektorom. Z tohto dôvodu na týchto staniciach už nie je dostupný starší konektor Chademo ani AC konektor.  Výmena nabíjacích staníc tak zákazníkom prináša nielen komfortnejšie a rýchlejšie nabíjanie, ale zvýši aj dostupnosť nabíjania.  Kompletnú mapu nabíjacích staníc nájdete na stránke ZSE Drive.

ZSE BA McDonald’s Prievozská

Nová nabíjacia stanica bola uvedená do prevádzky 1. 3. 2023

Model nabíjacej stanice: ABB Terra 124, umožňuje nabíjanie pre dve vozidlá súčasne.  

  1. CCS  konektor      60 KW
  2. CCS  konektor      60 KW

ZSE BA Slovnaft Wolkrova

Nová nabíjacia stanica bola uvedená do prevádzky 1. 3. 2023

Model nabíjacej stanice: ABB Terra 124 , umožňuje nabíjanie pre dve vozidlá súčasne.  

  1. CCS  konektor      60 KW
  2. CCS  konektor      60 KW

ZSE BA Cubicon 2

Nová nabíjacia stanica bola uvedená do prevádzky 1. 3. 2023.

Model nabíjacej stanice: ABB Terra 124 , umožňuje nabíjanie pre dve vozidlá súčasne.  Na tejto nabíjacej stanici  testujeme nový softvér, tzv.  Dynamic sharing, ktorý umožňuje dynamické prideľovanie výkonu podľa potreby pripojených vozidiel a stavu ich batérie. Vďaka tomu sa jedno pripojené vozidlo dokáže nabíjať výkonom 100 kW, avšak po pripojení druhého vozidla sa tento výkon prerozdelí do oboch vozidiel.

  1. CCS  konektor      100 KW
  2. CCS  konektor      100 KW

Posilňovaniu a rekonštrukcii existujúcich staníc sa budeme venovať aj naďalej. O úspešnom napredovaní, ale aj o každej zmene vás budeme informovať v pravidelnom newslettri a na našich sociálnych sieťach.

O autorovi

Rastislav Žembery

Od roku 2017 formujem oblasť elektromobility na Slovensku prostredníctvom produktov a služieb ZSE Drive. Teší ma, že takto môžem prispieť k čistejšej budúcnosti pre miesta, v ktorých žijeme, ako aj k udržateľnej budúcnosti pre našu planétu.

Ďalšie články autora: