/

Zelená elektrina zo slnka na Slovensku

Zelená elektrina zo slnka na Slovensku

Teraz výhodnejšia cena počas prvých 3 mesiacov

Mesačný poplatok s DPH
1. až 3. mesiac 5,00 2,00 €
od 4. mesiaca 5,00 €

Cena je navyše k štandardným platbám za dodávku elektriny.

Zľava s preukazom ISIC, ITIC, EURO<26
1. až 3. mesiac 5,00 1,50 €
od 4. mesiaca 5,00 4,00 €

Zľavu získate, ak na vašom odbernom mieste elektriny má trvalý pobyt aj držiteľ platného preukazu ISIC/ITIC/EURO<26 (napríklad vy, syn alebo dcéra).

ISICITIC  EURO 26

  Zľava s preukazom ISIC, ITIC, EURO<26   Skryť ceny pre ISIC, ITIC, EURO<26

Vyrobená na Slovensku

Pre svojich zákazníkov sme zakúpili v uplynulých rokoch záruky pôvodu obnoviteľnej energie od viac ako 760 malých fotovoltických elektrární po celom Slovensku.

Zelená elektrina zo slnka na Slovensku

Lepšia ako bežná elektrina

Zelená elektrina je vyrobená 100 % z obnoviteľných zdrojov energie ako sú slnko, vietor, voda, biomasa a ďalšie. Tieto zdroje sú nevyčerpateľné a ekologické.

Bežná elektrina zo siete je iba z 22 % vyrobená z obnoviteľných zdrojov energie. Väčšina je vyrobená z neobnoviteľných zdrojov energie, ako sú jadrové palivo, hnedé alebo čierne uhlie, zemný plyn a iné.

zelená elektrina vs bežná

Zelená elektrina

Bežná elektrina

Garantujeme 100 % pôvod elektriny

Zelenú elektrinu vyrábajú elektrárne z obnoviteľných zdrojov energie. Elektráreň, ktorá nedostáva za to žiadnu dotáciu, požiada o vystavenie záruky pôvodu elektriny z obnoviteľných zdrojov, ktorú vyrobili.

My nakúpime záruky pôvodu elektriny pre vás, ak máte o takúto elektrinu záujem. Pred vašou zásuvkou neoddelíme zelenú elektrinu od čiernej, pretože to fyzicky nie je možné, ale garantujeme, že vaša celková spotreba je 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov.


Recenzie

Samuel Kováčik | Vedátor

teoretický fyzik a popularizátor vedy

22. 11. 2022

Top hodnotenie

Samuel Kováčik

My ľudia si sami volíme, ako bude vyzerať naša budúcnosť. Je načase, aby sme do nej začali investovať správnymi rozhodnutiami. Zmysluplným rozhodnutím je pre mňa aj Zelená elektrina od ZSE. Vďaka nej umožňujeme čistým zdrojom energie, aby sa ďalej rozvíjali.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Babsy Jagušák

moderátorka a PR manažérka

4. 2. 2022

Top hodnotenie

Barbara Jagušák Heribanová

Ak podporujeme produkty a značky, ktoré prinášajú trvalo udržateľné riešenia, vytvárame pre ne priestor, aby mohli rásť a naberať na sile. Od minulého roka si môžeme vybrať, s akou elektrinou budeme svietiť, variť alebo počúvať hudbu. Možnosť podporiť rozvoj obnoviteľných zdrojov energie vďaka Zelenej elektrine od ZSE považujem za revolučnú. Pre človeka, ktorému záleží na životnom prostredí a vníma riziká klimatickej zmeny, je Zelená elektrina jedným z nástrojov ako znížiť vlastné emisie skleníkových plynov. Z pohľadu mamy, ktorej záleží na budúcnosti svojho dieťata, vítam všetky zelené nápady, ktoré reflektujú potrebu systematických zmien v spoločnosti.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Petra Ježeková

environmentalistka

7. 4. 2021

Top hodnotenie

Petra Ježeková

Z môjho pohľadu využívaním Zelenej elektriny ako spotrebitelia dávame signál, že chceme energiu z obnoviteľných zdrojov a zaujíma nás jej pôvod. Dôležité je pre mňa ročné vyúčtovanie elektriny, ktoré porovnávam s tým minuluročným, aby som videla, že podiel zelenej elektriny z obnoviteľných zdrojov v portfóliu ZSE stúpa, keďže si zákazníci zelenú energiu priplatili.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Michal Sabo

ekoaktivista, greenfluencer

30. 3. 2021

Top hodnotenie

Sabo

Energetika patrí medzi kľúčové odvetvia, ktoré ovplyvňujú emisie CO2. Využívanie energie z obnoviteľných zdrojov je jeden zo základných krokov, ktorými dokáže jedinec prispieť v boji proti klimatickej zmene. Vnímam, že problém je trochu zložitejší, ale vo finále treba povedať, že Zelená elektrina má vplyv a mení energetický mix v prospech obnoviteľných zdrojov. Dodatočné financie podporujú práve tých výrobcov elektriny, ktorí vyrábajú elektrinu z obnoviteľných zdrojov, postupne rastie produkcia takejto elektriny, tým sa znižuje jej cena, obchodníci s elektrinou tak majú dôvod, aby ju nakupovali a dodávali zákazníkom vo vyššom podiele.

Odporúčam

Hodnotený produkt:

Zelená elektrina

Všetky hodnotenia a recenzie (32)  

Dokumenty


Naši odborníci radia

Ak chcete vedieť, aké druhy obnoviteľnej energie existujú, kam smerujú trendy v energetike a ako žiť viac ohľaduplne k prírode, prečítajte si články našej odborníčky Janky.

 

Jana Kurucová

Jana Kurucová

produktová manažérka pre obnoviteľné zdroje

Zobraziť články 

Podporujeme zelené projekty v regiónoch