/

ZSE Fotovolt Bezstarosti

ZSE Fotovolt Bezstarosti

Získajte špičkové riešenie na kľúč už za 99 € mesačne. Navyše oceníte servis a čistenie panelov na 6 rokov a veľa ďalších výhod.

Finančný príspevok

Finančný príspevok

Vďaka finančnému príspevku Zelená domácnostiam II alebo vďaka ZSE dotácii ušetríte stovky eur. Využite túto príležitosť čo najskôr, zdroje sú limitované.

Virtuálna batéria - iba u nás

Prebytok elektriny vyrobený počas dňa si uložíte u nás na neskoršie použitie. My vám elektinu vrátime v čase, keď ju budete skutočne potrebovať, napríklad večer alebo ráno. Celkovo ušetríte až 40 % nákladov na elektrinu.

Dokonalý dizajn

Novinka - monokryštalické panely LG NeON 2 BLACK sú krásne a elegantné ako šperk. Predstavte si ich na vašej vlastnej streche. Nespustíte z nich oči.

Dokonalý dizajn

Maximálny výkon z každého panelu

Pri tradičnom zapojení fotovoltických panelov, ak je jeden panel tienený, znižuje výkon všetkých ostatných panelov. V našom riešení vyrába každý panel maximum možnej energie a nedochádza k stratám výkonu pri ostatných paneloch.

Tradičné riešenie

Tradičné fotovoltické panely

Riešenie ZSE

Fotovoltické panely od ZSE

Monitoring výroby a spotreby elektriny

Získajte úplný prehľad o výrobe elektriny z fotovoltických panelov a o spotrebe elektriny vo vašej domácnosti. Monitoruje sa každý panel zvlášť aj výkon celého systému.

Monitoring výroby a spotreby

Ako funguje fotovoltika

Je to ako z rozprávky. Každé ráno, keď vyjde slnko, čarovné panely na streche ožijú. Hneď je radosť v celom dome, pretože elektrické spotrebiče zrazu pracujú úplne zadarmo.

Ako funguje fotovoltika
Kedy áno, kedy nie

Áno alebo nie

Zistite, či je fotovoltika vhodná práve pre vás. Akú veľkú strechu potrebujete a čo keď elektrinu využívate večer, keď už slnko nesvieti?

Už 574 zákazníkov dôveruje kvalite našich fotovoltických riešení

Ďakujeme. Spokojnosť našich zákazníkov je na prvom mieste.

Hodnotenie zákazníkov

Rudolf K., Nitra
"Postavil som dom v pasívnom štandarde a už pri jeho projektovaní som počítal s fotovoltickými panelmi. Realizácia vo vlastnej réžii by ma pravdepodobne vyšla lacnejšie, ale ponuku služieb ZSE som využil najmä kvôli tomu, že vybavili takmer všetku administratívu potrebnú k pripojeniu fotovoltiky na verejnú sieť. Spracovanie niektorých krokov trvalo pomerne dlho, ale na nejaké výraznejšie negatíva si nespomínam. Fotovoltické panely mi bez problémov fungujú už 3,5 roka a dúfam, že ešte dlho budú."

Michal P., Tesárske Mlyňany
"Pre fotovoltické panely od ZSE som sa rozhodol najmä z ekologického hľadiska a zároveň som chcel časť vyrobenej energie využiť pre tepelné čerpadlo. Prístup ZSE hodnotím veľmi pozitívne, všetko vybavili veľmi rýchlo a profesionálne. Uvítal by som možnosť využitia virtuálnej batérie od ZSE aj pre zákazníkov, ktorí si dali nainštalovať fotovoltické panely pred rokom 2019. S fotovoltickým riešením od ZSE som spokojný a odporučil by som ho aj ďalším zákazníkom."

Ukážka inštalácie

Pánovi Marekovi zo Špačiniec sme pomohli vybaviť finančný príspevok a znížiť tak vstupnú investíciu až o polovicu. Montáž sme dokončili za 2 dni.

Montáž fotovoltiky od ZSE

"Prajem vám krásny a slnečný rok. Vyrobíme veľa elektriny a dobrého vína."

Juraj Zápražný
moderný vinár

Juraj Zápražný

Riešenie na kľúč

Kompletne zabezpečíme prípravu a dodanie fotovoltiky na mieru. Pomôžeme s vybavením príspevku.

 • poradíme s výberom
 • pomôžeme s vybavením finančného príspevku Zelená domácnostiam II, pripravíme podklady a podáme žiadosť
 • zabezpečíme obhliadku
 • zabezpečíme dopravu k vám domov
 • riešenie odborne namontujeme
 • zabezpečíme administrativu ohľadom zapojenia fotovoltiky do distribučnej sústavy (zapojenie + výmena elektromera)
 • zabezpečíme servis a čistenie počas 6 rokov
Viac informácií Menej informácií

Ako prebieha objednávka

1.

Objednávka

Vyberte si riešenie, vyplňte online objednávku a do niekoľkých dní vám zatelefonujeme. Preveríme vhodnosť vybraného riešenia a dohodneme podpísanie zmluvy o dielo.

2.

Získanie finančného príspevku

Pomôžeme s administratívou pri získaní finančného príspevku. Pripravíme podklady a žiadosť podáme presne načas podľa vyhláseného kola. Pri úspešnej žiadosti vám SIEA odošle svoju zmluvu s poukážkou na príspevok. Poukážku je následne potrebné podpísať u notára a odoslať do ZSE najneskôr do 20 pracovných dní od jej vydania.

3.

Obhliadka a montáž

Zabezpečíme obhliadku miesta inštalácie. Následne uhradíte zálohu a fotovoltiku vám do 90 dní od doručenia poukážky namontujeme. Montáž trvá 1 až 2 dni.

4.

Platba

Nakoniec vám vystavíme faktúru so splatnosťou 60 dní pri ZSE Fotovolt Štandard alebo kalendár mesačných platieb pri ZSE Fotovolt Bezstarosti. Platby uhradíte bankovým prevodom.

Vyberte si vaše nové riešenie na kľúč

Náš tip

ZSE Fotovolt Bezstarosti

 • 6 rokov servis a čistenie panelov
 • monokryštalické výkonné panely
 • monitoring výroby a spotreby energie
 • Virtuálna batéria v cene
 • Zelená elektrina v cene

ZSE Fotovolt Štandard

 • štandardné panely
 • možnosť rozšíriť o monitoring spotreby
 • možnosť rozšíriť o Virtuálnu batériu

Chcete sa niečo opýtať?

0850 111 555
Dohodnúť stretnutie

Komu je určené riešenie ZSE Fotovolt?

Pre domácnosti žijúce v rodinných domoch na území Slovenska, ktoré sú pripojené do Západoslovenskej distribučnej alebo Východoslovenskej distribučnej spoločnosti a ktoré si chcú vyrábať elektrinu pre vlastnú spotrebu. Dokážu ním šetriť energiu, financie i životné prostredie.

 

Je toto riešenie použiteľné aj pre firmy alebo inštitúcie?

Základné riešenia ZSE Fotovolt sú vhodné predovšetkým pre domácnosti. Pre firmy a inštitúcie máme individuálne ponuky na mieru.

 

Aké sú výhody riešenia ZSE Fotovolt v porovnaní s inými podobnými riešeniami na trhu?

Výhod riešenia ZSE Fotovolt je viacero:

 • Každý panel pracuje samostatne s čo najväčším výkonom za akéhokoľvek počasia a to vďaka optimizérom výkonu. Tieto sú osadené na každom paneli zvlášť, čím maximalizujú celkovú ročnú výrobu elektriny zo systému.
 • Riešenie je v porovnaní s bežnou fotovoltikou menej náchylné na stratu výkonu zatienením, nečistotami, snehom a pod.
 • Riešenie poskytuje monitoring každého panelu zvlášť ako aj celého systému, a to zadarmo a doživotne. Umožňuje taktiež historické porovnávanie údajov o výkone a výrobe elektriny.
 • Ku všetkým riešeniam ZSE Fotovolt Štandard je možné do budúcna pripojiť batérie.
 • Riešenia ZSE Fotovolt Batéria Li-ion obsahujú vysoko-kvalitnú batériu s využiteľnosťou až 90 % kapacity batérie a dlhou životnosťou.
 • Meniče a výkonové optimizéry od spoločnosti SolarEdge sú svetová špička a na tieto komponenty sa uplatňuje nadštandardná záruka.
 •  

Je možné inštalovať riešenie ZSE Fotovolt aj na bytovom dome?

Nie, keďže riešenie inštalované pre bytový dom by nebolo možné pripojiť do distribučnej siete.

 

Podľa čoho by som mal zvažovať výkon zariadenia ZSE Fotovolt?

Základný výkon riešenia by mal byť dimenzovaný podľa ročnej spotreby elektrickej energie v domácnosti. Následné rozhodnutie pre typ s batériou alebo bez batérie bude určované tým, či má zákazník vhodné miesto pre batériu a či má vôbec o riešenie s batériou záujem, keďže ide o finančne náročnejšie riešenie. Na druhej strane - riešenie s batériou dokáže pokryť spotrebu aj v čase, kedy už slnko nesvieti a ušetriť až 60 % nákladov na elektrinu.

 

Aké sú jednotlivé kroky, ak sa rozhodnem pre riešenie ZSE Fotovolt?

Základné kroky sú nasledovné:

 • Podpis zmluvy o dielo so ZSE.
 • Dohodnutie termínu obhliadky a jej vykonanie naším montérom.
 • Žiadosť o vydanie stanoviska k rezervovanej kapacite na pripojenie malého zdroja.
 • Dohodnutie montáže a jej realizácia naším montérom.
 • Výmena elektromera a pripojenie zariadenia do distribučnej sústavy.
 • Prebratie diela a úhrada ceny diela.

 

Aká je vhodná veľkosť a orientácia strechy? Môžem riešenie ZSE Fotovolt inštalovať aj na rovnú strechu?

Minimálna veľkosť plochy strechy je 17 m2 pri šikmej streche a 40 m2 pri rovnej streche. Riešenie je teda vhodné aj pre rovnú strechu. Ideálna orientácia je juh, ale vyhovujúca orientácia je aj juhovýchod či juhozápad.

 

Ak by som sa rozhodol pre riešenie s batériou, aký priestor potrebujem pre batériu?

Aspoň 1 m2 s výškou aspoň 1 m.

 

Ako sa fakturuje kúpa a inštalácia riešenia ZSE Fotovolt? Platí sa nejaká záloha? Je možné si to zakúpiť aj na splátky?

Väčšina riešení sa fakturuje jednorazovo, a to do 15 dní po montáži zariadenia, bez zálohovej faktúry. Výnimkou je riešenie ZSE Fotovolt Bezstarosti, kedy sa platí úvodná platba a následne 72 mesačných platieb vo výške 99 €.

 

Je možné využiť príspevok z programu Zelená domácnostiam II?

Áno, pomôžeme s vybavením finančného príspevku, pripravíme podklady a podáme žiadosť. 

 

Aká je záruka a servis na riešenie ZSE Fotovolt?

Záruka na celé dielo je 24 mesiacov. Samozrejme zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis.

 

Budú nutné stavebné úpravy pri inštalácii? Sú zahrnuté v cene?

Nutné sú menšie stavebné úpravy, ktoré sa týkajú prepojenia fotovoltických panelov a striedača solárnym káblom ako aj prepojenie ďalších komponentov. Tieto úpravy sú zahrnuté v cene.

 

Je možné od zmluvy po jej podpísaní odstúpiť? Za akých podmienok?

Zákazník môže odstúpiť od podpísanej zmluvy kedykoľvek až do momentu objednania materiálu na inštaláciu (objednáva sa po úspešnom absolvovaní obhliadky).

 

Ako je to s ovládaním riešenia ZSE Fotovolt na diaľku prostredníctvom aplikácie v mobile? Čo na to potrebujem? Kde aplikáciu nájdem? Môže aplikáciu používať viacero členov domácnosti naraz?

Riešenie ZSE Fotovolt je možné monitorovať prostredníctvom bezplatnej aplikácie výrobcu komponentov SolarEdge, ktoré sú súčasťou riešenia ZSE Fotovolt. Bezplatná aplikácia je dostupná na adrese https://monitoring.solaredge.com/. Prístup k nej vám po inštalácií diela automaticky pridelíme, pričom sa k nej následne môžete dostať z vášho počítača, tabletu alebo smartfónu. Pre mobilné zariadenia je aplikácia dostupná pre operačné systémy iOS (App Store) alebo Android (Google Play). Aplikáciu môže samozrejme po stiahnutí používať viacero členov domácnosti naraz.

 

Čo je to Virtuálna batéria?

Spotreba elektriny v domácnosti je najvyššia počas rána a potom podvečer a večer. Fotovoltické panely však vyrobia najviac elektriny počas dňa, keď je väčšinou minimálna spotreba. Aby ste využili maximum vyrobenej energie, máme pre vás novú službu - Virtuálna batéria. Virtuálnu batériu bude pre vás prevádzkovať ZSE, nemusíte si tak kupovať vlastnú batériu. Vo virtuálnej batérii si dočasne uložíte prebytočnú elektrinu a my vám ju vrátime v čase, keď ju budete potrebovať. Akonáhle bude vaša spotreba vyššia než výroba, využijete najprv energiu z virtuálnej batérie a až potom tú z distribučnej siete. Pri dodávke elektriny z virtuálnej batérie platíte len variabilné náklady prevádzkovateľa distribučnej sústavy a ušetríte tak náklady za dodávku elektriny. Službu Virtuálna batéria poskytujeme ku všetkým riešeniam ZSE Fotovolt od 1. 2. 2019 len za 2 € s DPH mesačne.