/


Čo potrebujete vedieť pred kúpou fotovoltiky

Fotovoltika   Miroslav Bištuť   3. august 2020

Vo videorozhovore ma vyspovedala Babsy Heriban. Prezradím vám, v čom sa líši fotovoltika a solárne kolektory, či sa vám fotovoltika oplatí, aké sú jej výhody, aj na čo je dobrá Virtuálna batéria. 

Najdôležitejšie z rozhovoru

  • Fotovoltické panely a solárne kolektory na prvý pohľad vyzerajú podobne, ide však o dve odlišné technológie. Fotovoltika vyrába elektrinu, solárne kolektory ohrievajú vodu.
  • Ak máte dom a zavedenú elektrinu, fotovoltika je pre vás vhodné riešenie. Nezáleží na tom, či bývate v Bratislave alebo pod Tatrami. Stačí mať strechu, na ktorú sa zmestí aspoň 8 panelov a ideálne je orientovaná na juh, východ alebo západ.
  • Fotovoltika zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti, vyrába vlastnú ekologickú elektrinu a je to dobrá investícia do budúcnosti. S využitím Virtuálnej batérie je návratnosť približne 9 rokov pričom fotovoltické panely hravo vydržia 30 - 40 rokov.
  • V našom riešení vďaka optimizérom vyrába každý panel maximum možnej energie a nedochádza k stratám výkonu pri ostatných paneloch ak sú tienené listami, snehom alebo mrakmi.
  • Práve teraz môžete využiť príspevok až 1 500 € z projektu Zelená domácnostiam II. S vybavením príspevku vám pomôžeme a o vystavenie poukážky na príspevok požiadame za vás.
  • Inštalácia fotovoltiky patrí do rúk odborníkom. Zabezpečíme technickú obhliadku miesta inštalácie, pripravíme vám konštrukciu na mieru a celé riešenie namontujeme a nastavíme. Montáž fotovoltiky trvá približne jeden deň.
  • Vybavíme za vás komunikáciu s distribučnou spoločnosťou ohľadom zmeny merania a pripojenia do siete.
  • Virtuálna batéria dokáže uložiť nespotrebovanú vyrobenú elektrinu na neskôr.
  • Fyzické batérie sú vhodné pre zákazníkov, ktorí potrebujú neustály prístup k elektrine a slúžia teda zároveň ako záložné zdroje. Je to ale pomerne drahšie riešenie.
  • Monitoring umožňuje sledovať výrobu, spotrebu a prebytky energie v reálnom čase prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo počítača.

Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť články


Uvažujete nad fotovoltikou? Riešenie na kľúč od ZSE

Len v ZSE garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie. Zároveň máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať