/


Inštalácia solárnych kolektorov u zákazníka v Bátovciach

Solárne kolektory   Miroslav Bištuť   10. november 2015

Poradili sme s výberom riešenia

Pán Dominik z Bátoviec (okres Levice) mal záujem o riešenie na ohrev vody pre 4-člennú rodinu, ktorá ročne spotrebuje cca 16 000 kWh elektriny. Najviac elektriny spotrebujú práve na ohrev vody a vykurovanie. Navrhli sme mu preto riešenie solárnych kolektorov ZSE Solar Komfort s výkonom 3,75 kW, ktoré obsahuje 3 solárne kolektory a 300 l solárny zásobník, pripojiteľný na zdroj ústredného kúrenia a vybavený elektrickým doohrevom. Toto riešenie dokáže ročne usporiť na ohreve vody až 70 % a v budúcnosti sa dá rozšíriť aj o ohrev bazéna alebo podporu vykurovania.

 

Pomohli sme vybaviť finančný príspevok

Finančný príspevok vo výške 1 750 € sme pomohli pánovi Dominikovi vybaviť v rámci národného projektu Zelená domácnostiam, pričom sme zastrešili kompletnú administratívu spojenú so získaním príspevku. Vďaka tomu si mohol znížiť vstupnú investíciu a skrátiť návratnosť investície do kolektorov na približne 8 rokov.

 

Montáž sme dokončili za 1 deň

Pán Dominik počas jesene 2015 práve rekonštruoval starší rodinný dom. Strecha domu má ideálnu orientáciu na juhozápad. Vďaka priaznivému počasiu sme solárne kolektory nainštalovali v priebehu 1 dňa. Ich výhodou je životnosť až 30 rokov, nezaberajú veľa miesta na streche, majú minimálne prevádzkové náklady a sú maximálne efektívne. Všetko teplo, ktoré kolektory vyrobia, využije rodina pána Dominika na ohrev vody. Pána Dominika potešila aj 12-ročná záručná doba, ktorú poskytujeme na naše solárne kolektory.


Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť články


Uvažujete nad fotovoltikou? Riešenie na kľúč od ZSE

Len v ZSE garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie. Zároveň máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať