/


Inštalácia solárnych kolektorov u zákazníka v Bátovciach

Solárne kolektory   Miroslav Bištuť   10. november 2015

Poradili sme s výberom riešenia

Pán Dominik z Bátoviec (okres Levice) mal záujem o riešenie na ohrev vody pre 4-člennú rodinu, ktorá ročne spotrebuje cca 16 000 kWh elektriny. Najviac elektriny spotrebujú práve na ohrev vody a vykurovanie. Navrhli sme mu preto riešenie solárnych kolektorov ZSE Solar Komfort s výkonom 3,75 kW, ktoré obsahuje 3 solárne kolektory a 300 l solárny zásobník, pripojiteľný na zdroj ústredného kúrenia a vybavený elektrickým doohrevom. Toto riešenie dokáže ročne usporiť na ohreve vody až 70 % a v budúcnosti sa dá rozšíriť aj o ohrev bazéna alebo podporu vykurovania.

 

Pomohli sme vybaviť finančný príspevok

Finančný príspevok vo výške 1 750 € sme pomohli pánovi Dominikovi vybaviť v rámci národného projektu Zelená domácnostiam, pričom sme zastrešili kompletnú administratívu spojenú so získaním príspevku. Vďaka tomu si mohol znížiť vstupnú investíciu a skrátiť návratnosť investície do kolektorov na približne 8 rokov.

 

Montáž sme dokončili za 1 deň

Pán Dominik počas jesene 2015 práve rekonštruoval starší rodinný dom. Strecha domu má ideálnu orientáciu na juhozápad. Vďaka priaznivému počasiu sme solárne kolektory nainštalovali v priebehu 1 dňa. Ich výhodou je životnosť až 30 rokov, nezaberajú veľa miesta na streche, majú minimálne prevádzkové náklady a sú maximálne efektívne. Všetko teplo, ktoré kolektory vyrobia, využije rodina pána Dominika na ohrev vody. Pána Dominika potešila aj 12-ročná záručná doba, ktorú poskytujeme na naše solárne kolektory.


Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť články


Uvažujete nad solárnymi kolektormi? Riešenie na kľúč od ZSE

Ušetrite až 70 % na ohreve vody. Solárne kolektory vám ohrejú vodu zadarmo vďaka energii slnka a vydržia hravo 30 - 40 rokov.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať