/


Záťažové testy solárnych kolektorov

Solárne kolektory   Miroslav Bištuť   24. apríl 2021

Solárne kolektory, ktoré v riešeniach ZSE Solar využíva ZSE, sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, aby vydržali potenciálnu vysokú statickú a dynamickú záťaž počas celej doby svojej životnosti, čo je viac ako 30 rokov. Skriňa kolektora je vyrobená z nekorodujúceho Al-Mg plechu a navrchu je špeciálne solárne bezpečnostné krycie sklo s hrúbkou 4mm. Otestovali sme pre vás odolnosť a nosnosť našich solárnych panelov.

Najdôležitejšie z videa

  • Test odolnosti v podobe dynamickej záťaže simuluje dopady rôznych telies na panel (napríklad krupobitie). Test realizoval majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš.
  • Test nosnosti v podobne statickej záťaže simuluje snehovú pokrývku na paneloch, ktorá v prípade mokrého snehu môže dosiahnuť aj hmotnosť niekoľkých stoviek kilogramov na jednom paneli. Test sme realizovali pomocou elektromobilu BMW i3, ktorého hmotnosť je 1320 kg a elektromobilu Tesla model S, ktorého hmotnosť je 2200 kg.
  • Ako z videa vidno, ani pri jednom teste neprišlo k žiadnemu poškodeniu solárnych kolektorov a potvrdila sa vysoká odolnosť a nosnosť našich solárnych panelov.

Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť články


Uvažujete nad fotovoltikou? Riešenie na kľúč od ZSE

Len v ZSE garantujeme objem vyrobenej elektriny bez ohľadu na počasie. Zároveň máme pre vás výhodnejšie ceny, lebo nakupujeme panely, striedače, optimizéry a ďalší materiál vo veľkom množstve.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať