/


Záťažové testy solárnych kolektorov

Solárne kolektory   Miroslav Bištuť   24. apríl 2021

Solárne kolektory, ktoré v riešeniach ZSE Solar využíva ZSE, sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, aby vydržali potenciálnu vysokú statickú a dynamickú záťaž počas celej doby svojej životnosti, čo je viac ako 30 rokov. Skriňa kolektora je vyrobená z nekorodujúceho Al-Mg plechu a navrchu je špeciálne solárne bezpečnostné krycie sklo s hrúbkou 4mm. Otestovali sme pre vás odolnosť a nosnosť našich solárnych panelov.

Najdôležitejšie z videa

  • Test odolnosti v podobe dynamickej záťaže simuluje dopady rôznych telies na panel (napríklad krupobitie). Test realizoval majster sveta v cyklotriale Ján Kočiš.
  • Test nosnosti v podobne statickej záťaže simuluje snehovú pokrývku na paneloch, ktorá v prípade mokrého snehu môže dosiahnuť aj hmotnosť niekoľkých stoviek kilogramov na jednom paneli. Test sme realizovali pomocou elektromobilu BMW i3, ktorého hmotnosť je 1320 kg a elektromobilu Tesla model S, ktorého hmotnosť je 2200 kg.
  • Ako z videa vidno, ani pri jednom teste neprišlo k žiadnemu poškodeniu solárnych kolektorov a potvrdila sa vysoká odolnosť a nosnosť našich solárnych panelov.

Miroslav Bištuť

Miroslav Bištuť
odborník na Zelené riešenia

V energetickom sektore sa pohybujem od roku 2013. Teším sa na príležitosť pomôcť našej planéte aj vašej peňaženke.

Zobraziť články


Uvažujete nad solárnymi kolektormi? Riešenie na kľúč od ZSE

Ušetrite až 70 % na ohreve vody. Solárne kolektory vám ohrejú vodu zadarmo vďaka energii slnka a vydržia hravo 30 - 40 rokov.

Zobraziť riešenia  

Mohlo by vás zaujímať